Ubuntu Sorun Çözüm Başlığı

Konusu 'Linux' forumundadır ve leomessi tarafından 30 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. Thyke

Thyke Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ilk post'um. Elimdeki eski laptop'uma linux kurup kullanmak istiyordum. sistemim özellikleri Intel Pentium M Processor 1500 Mhz 1,5 Ghz 1.25 GB RAM. Ubuntu 12.04 LTS (olması gerek) onu da indirip kurmaya çalıştım fakat CPU hatası verdi pae gerekiyormuş.11.04 vardı hali hazırda onu kurayım dedim. kurulum bitince nasıl açmak istediğimi soran menü geliyor en üsttekini seçip bekliyorum. ekran kararıyor ve öyle kalıyor. hata ayıklama modunda açıyorum "Fixing recursive fault reboot is needed!" hatası veriyor. Sizce neden olabilir. Bşka bi ubuntu mu deneyeyim. Keza LinuxMint 13 "maya" da daha boot ederken
    fixin recursive .... hatasını veriyor :( sinir bozucu yardım ederseniz çok sevinirim.

2. WaylandIZMIR

WaylandIZMIR Asistan

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    I&T Uzmanı
    Yer:
    IZMIR
    32 bit kurman gerekiyor. 64 bit indirdiysen onun için sorun yaşamışsındır. indirdiğin dosyanın ismini kontrol et

3. TakeRisks

TakeRisks Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    xubuntu 12.04 ü unetbootin programı kullanarak usb e atıyorum ama kurulum için boot ettiğimde boot error diye kalıyor

usbde herhangi bir sorun yok

çözüm için neler yapabilirim?

4. nevrotikstar

nevrotikstar Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ekran kartı ne? forum.ubuntu-tr.net adresini kontrol et...

5. gener_al

gener_al Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler.Ben linux işletim sistemine yeni geçiş yaptım ve üstesinden gelemediğim bir sorun var ekran çözünürlüğü.
    ekran çözünürlüğüm 1024x600 ama ben 1024x768 yapmak istiyorum bunu böyle bir lüksüm var mı?
    Samsung n145-p netbook kullanıyorum İntel GMA 3150 ekran bağdaştırıcım.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

6. Manyak_s

Manyak_s Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım benm sıkıntım şu ubuntu bilgisayarımda bir flash disk takılı bu ubuntu bilgisayarım ile başka bir windows istemcisine bağlandığımda kendi kasamda takılı olan flash diski görmek istiyorum sizce bu nasıl mümkün olabilir ?

7. unforgivem

unforgivem Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  8. blltlgn

blltlgn Asistan

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    merhabalar, ubuntu 12.04 kullanıyorum bi kaç sorunum var umarım çözüm bulunur :)
    1- notebook FN tuşu çalışmıyor bunu nasıl düzeltebilirim
    2- o hastası olduğum ubuntunun mükemmel ötesi açılış sesi açılırken çıkmıyor :) sırf onun için bilgisayarı kapatıp açtığım oluyordu ama 12.04 de ses falan yok :/

şimdiden teşekkürler

9. blltlgn

blltlgn Asistan

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    açılış sesini yaptım ona gerek kalmadı :)
    ama FN problemi hala devam ediyor

10. hsngrms

hsngrms Profesör

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Netbookların desteklediği çözünürlük 1024x600, maalesef daha yükseğine destek yok. Windowsta da durum böyle, o nedenle bu çözünürlüğe şaşırmamış olmalıydınız. :)

11. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

aaaaaaaa!!! toshiba satellite l10 pc mi ubuntu 12.04 cd'siyle açıyorum. ilk başta dili seçiyorum sonra ubuntu menüsünden hdd'ye kurmadan aç diyorum. ama cpu bilmem ne hatası veriyor.
    ekran görüntülerinden çok beğendiğim ubuntuyu bir türlü deniyemiyorum.

sistem

intel pentium m 725 (1.6 GHz)
    tümleşik ekran kartı
    centrino platform
    768 mb ram
    win xp home

12. re13el

re13el Dekan

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    63
    Nvidia optimus ekran kartlı laptop ile linux kullanıp optimus sorununu tam olarak çözebilen varmı? Oyun zaten yok linuxta ama firefox bile açınca çok ısınıyordu bu sebepten.

13. XabraL

XabraL Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    asus laptop (amd brazos 1.6 işlemci)
    ubuntu kurulum yaptım. firefox açtım, youtube sitesinden bir videoyu açmak istiyorum direk tarayıcı kapanıyor. mesela bu foruma girdim nickimi yazamadım, türkçe Q klavye seçmeme rağmen X harfini bir türlü yazmadı. genel olarak sörf yaparkene tarayıcı kapanma sorunu var. bu nedir acep?
    daha önce masaüstü pc ye kurmuştum sorun çıkmamıştı.

14. hsngrms

hsngrms Profesör

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Manjaro dağıtımı Optimus'a çözüm getirmiş durumda. Manjaro Türkiye sitesinden yardım alabilirsin.

15. Xycodi

Xycodi Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Arkadaşlar öncelikle Merhaba,

Benim sorunum OpenSuse 12.2 Gnome sürümünde bilgisayarın gereğinden fazla ısındığını düşünüyorum. Açık olan tek şey Chromium ve 6-7 tane websitesi açık. Fan sürekli çalışıyor. Conky'den baktığım kadarıyla Ram 1gb'ı geçmiyor cpu ise %15 lerde.

Sistemim sağlam ve windowsta böyle değildi, blacklight retribution ve torchlight II son grafiklerde rahatlıkla oynayabiliyordum.

Kısaca pc özellikleri: amd radeon hd 6650m 1gbvram, i5 2410m işlemci, 6gb ram.

Sizce nedeni ne olabilir?

16. raxetul

raxetul Profesör

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    Ubuntu 12.10'a geçin. 12.04 ve öncesindeki bir kaç sürümde Xorg ekrana gidecek görüntüyü basarken thread'i gereksiz yere kilitleniyordu, 12.10 da ben işlemci kullanımında ciddi düşüş gördüm. 12.04'te masaüstünü 2d modunda kullanıyordum, şimdi compiz 3d modunda. Sistem gözlemcisinden işlemciyi en çok kullanan uygulamaya bakın muhtemelen ya compiz çıkacak ya Xorg.

17. Xycodi

Xycodi Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    edit: Xorg %2 cpu kullanıyor. bunun bir çözümü olmalı =/ ubuntu kullanmak istemiyorum hiç hoşuma gitmedi. diğerlerini de yükledim fedora 17 fena değil, mint ise aşırı hantal.

18. raxetul

raxetul Profesör

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    Xorg'un % kaç kullandığını film özellikle HD film açarak bak o zaman belli oluyor. Diyeceksin ki ben her zaman Hd film izlemiyorum ki, ben sayısal olarak o zaman anlıyordum, diğer türlü hiç belli etmiyordu ama kullandıkça hız feci düşüyor, takılıp kilitleniyordu.

19. Rauros

Rauros SDN Okuru

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Xubuntu,Lubuntu deneyebilirsin veya Mageia da popüler bir dağıtım

20. Xycodi

Xycodi Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Aslında sorumun cevabı şu %15 cpu seviyesi ve 1gb ram seviyesi ile ısınan şey ne olabilir? Ekran kartı mı ısınıyor?

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş