Ubuntu Sorun Çözüm Başlığı

Bu konuyu okuyanlar

shadowfax_07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ubuntu 9.10 a simge seti yükleyemedim gitti. İndirdiğim temaları bu yüzden tam olarak kullanamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Ubuntu-tr den araştırdım ama konu bulamadım.

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Simge setini indir. Arşivden çıkarmadan şuraya sürükle bırak.

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
:blushing: :blushing: yapamadım olmadı :blushing: :blushing:

Tamam, önemli değil. :) Olacak bugün bu.

Adımları en baştan alalım mı? Benim sabrım sonsuzdur, seninki de sonsuz olsun, haydi bakayım. :rolleyes:

Sürekli buradasın nesini beceremeyeceksin? Keyloger'e söyleyelim de bölümler için görüşsün.

Ben beceriksizim. :D

keyloger'a dün söyleyecektim ben, unuttum. Bakalım o görüşünce olacak mı?

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Kurarken hata verdi. Seçilen tema geçerli değil diye. Baştan inidirip tekrar deneyecem

Öyle deyince ben arşivden çıkarıp deniyorum. Sen de istersen öyle bir dene.

Bazen arşivden ikinci bir arşiv çıkıyor onu sürüklüyorum o da olmazsa onu da açıyorum. Bazıları da hiç olmuyor.

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Teşekkürler Jea sen birtanesin :D
şimdi en baştan başlarsak ne yapmalıyım :D

Şimdi bak, öncelikle GnoMenu'yü yükleyeceğiz. Ama bunu zaten yüklemiştik aslında, senden şunu isteyeyim:

Kod:
/usr/share/gnomenu/Theme/Icon
/usr/share/gnomenu/Theme/Button
/usr/share/gnomenu/Theme/Menu

Bu dizinler var mı bilgisayarında?

/usr dizinini Bilgisayarım > Dosya Sistemi altında bulacaksın. Gir bakalım, içinde sırayla /share, /gnomenu, /Theme dizinleri var mı?

stajer

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Şimdi bak, öncelikle GnoMenu'yü yükleyeceğiz. Ama bunu zaten yüklemiştik aslında, senden şunu isteyeyim:

Kod:
/usr/share/gnomenu/Theme/Icon
/usr/share/gnomenu/Theme/Button
/usr/share/gnomenu/Theme/Menu
Bu dizinler var mı bilgisayarında?

/usr dizinini Bilgisayarım > Dosya Sistemi altında bulacaksın. Gir bakalım, içinde sırayla /share, /gnomenu, /Theme dizinleri var mı?
Evet 3ü de var hatta birde sound yazan var

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Evet 3ü de var hatta birde sound yazan var

Heh, şimdi o Belgeler'inde bir gnomenu klasörü vardı ya, içinde Icon, Button ve Menu diye klasörler vardı. Şimdi önceki yazdıklarıma göre:

İndirdiğin dosyada Icon klasörü altında Black-White 2 Neon klasörü, Button altında Black-White 2 ve Menu altında da SlicknesS klasörleri var. Onları yukarıda yazdığım yerlere koyacaksın. Yani Black-White 2 Neon'un içindekileri bilgisayarındaki Icon klasörüne, Black-White 2 içindekileri bilgisayarındaki Button klasörüne ve SlicknesS'ın içindekileri ise bilgisayarındaki Menu klasörü altına kopyalayacaksın.

/gnomenu/Icon/Black-White 2 Neon altındakileri /usr/share/gnomenu/Theme/Icon altına,

/gnomenu/Button/Black-White 2 altındakileri /usr/share/gnomenu/Theme/Button altına,

/gnomenu/Menu/SlicknesS altındakileri ise /usr/share/gnomenu/Theme/Menu altına kopyalayacaksın.

Yap bakayım. :)

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
arkadaşlar youtube yi nasıl açarım. google dns ile açıyordum ama bugün açmamaya başladı.

sudo gedit /etc/resolv.conf komutu ile dosyayı açıp içine :
nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4

yazıp kaydediyorum. ama youtube açılmıyor ne hikmetse. ayrıca kod ile yaptığım bu değişiklik kde görsel ekranındaki ayarlara yansımıyor. kde görsel menüden dns 'i google dns yapıp sudo gedit /etc/resolv.conf komutu ile dosyanın içine baktıgımda nameserver 192.168.1.1 yazıyor. sizce ne yapmam gerekiyor youtube açması için ?

---------- saat 21:30 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:18 eklenmişti ----------

tamam çözdüm sorunu arkadaslar. iki yerde de google dns leri yazdım. şu an açılıyor.

komoL

Asistan
Reaksiyon puanı
6
arkadaşlar youtube yi nasıl açarım. google dns ile açıyordum ama bugün açmamaya başladı.

sudo gedit /etc/resolv.conf komutu ile dosyayı açıp içine :
nameserver 8.8.8.8
nameserver 8.8.4.4

yazıp kaydediyorum. ama youtube açılmıyor ne hikmetse. ayrıca kod ile yaptığım bu değişiklik kde görsel ekranındaki ayarlara yansımıyor. kde görsel menüden dns 'i google dns yapıp sudo gedit /etc/resolv.conf komutu ile dosyanın içine baktıgımda nameserver 192.168.1.1 yazıyor. sizce ne yapmam gerekiyor youtube açması için ?

---------- saat 21:30 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:18 eklenmişti ----------

tamam çözdüm sorunu arkadaslar. iki yerde de google dns leri yazdım. şu an açılıyor.

Sistem/Tercihler/Ağ Bağlantıları;

ayarları resimde ki gibi yap uygula sonra pcye reset at
http://img39.imageshack.us/img39/329/ekrangrntsy.png

stajer

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Heh, şimdi o Belgeler'inde bir gnomenu klasörü vardı ya, içinde Icon, Button ve Menu diye klasörler vardı. Şimdi önceki yazdıklarıma göre:

/gnomenu/Icon/Black-White 2 Neon altındakileri /usr/share/gnomenu/Theme/Icon altına,

/gnomenu/Button/Black-White 2 altındakileri /usr/share/gnomenu/Theme/Button altına,

/gnomenu/Menu/SlicknesS altındakileri ise /usr/share/gnomenu/Theme/Menu altına kopyalayacaksın.

Yap bakayım. :)
klasörleri sürükle bırak şeklinde taşıyabiliyormuyuz? öyle yapıyorum hata veriyor..Hata ayrıntısı: permission denied

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
sanırsam bi yetkilendirme problemim var..
dns ayarım her girişimde sıfırlanıyor.
bide böüyle herşeye şifre sormasın istiyorum :D

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
@stajer, Youtube'ta bir video buldum:

http://www.youtube.com/watch?v=3OvNrvW-nMw

Adam panelde butona sağ tıklayıp Preferences (Özellikler) sekmesine tıklıyor. Sende de öyle bir seçenek var ise oradan yapabiliyorsun ayarları.

---------- saat 13:22 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:21 eklenmişti ----------

sanırsam bi yetkilendirme problemim var..
dns ayarım her girişimde sıfırlanıyor.
bide böüyle herşeye şifre sormasın istiyorum :D

O dediğin olmaz işte. :D

DNS içinse sanırım sudo nano /etc/resolv.conf yazıyordun ama hatırlayamadım şimdi.

Okula gitmem gerekiyor, akşam bakayım ona bir. :)

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
O dediğin olmaz işte. :D

DNS içinse sanırım sudo nano /etc/resolv.conf yazıyordun ama hatırlayamadım şimdi.

Okula gitmem gerekiyor, akşam bakayım ona bir. :)

her oturum açtığımda dns ayarını tekrarmı yapıcam :blink:

TTelekom

Asistan
Reaksiyon puanı
8
arkadaşlar benim arşivim var D diskinde.Ben C diskine ubuntu kurmak istiyorum C ye ubuntuyu kurduktan sonra arşivi açabilir miyim? Herhngi birşey olur mu arşive (Disk sistemi NTFS)

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
arkadaşlar benim arşivim var D diskinde.Ben C diskine ubuntu kurmak istiyorum C ye ubuntuyu kurduktan sonra arşivi açabilir miyim? Herhngi birşey olur mu arşive (Disk sistemi NTFS)

Hayır, Linux sistemlerinde NTFS sürücüleri görebiliyorsun. :) Dosyalarına da D'ye kurmazsan Ubuntu'yu hiçbir şey olmaz. :)