Ubuntu kullanmak yada kullanmamak ?

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bitmiş olur çünkü ben vazgeçtim der :tearsofjoy:

- Sorunum ne ?
- Windows kullanman. LOL ! :p (Kullanıcının anladığı - Linux kurmadan benden yardım isteme, kur öyle gel)

Bunu aynen diyen birkaç kişi tanıyorum forumdan aynen dediğiniz gibi :rolleyes:

Ben de facebook'ta türk linux grubuna katıldım çünkü bir süre burada da moderatörlük yaptım, Linux bilgim var, hani yine orada soru soran bir iki gözüme çarpan kişinin sorusunu anasayfamdan cevaplarım dedim. ANAM! Admin öyle bir fanboy çıktı ki. Yani eğer tartışamayacaksanız, insan ilişkileriniz iyi değilse, yada sabırlı biri değilseniz LİNUX GRUBU AÇMAYIN!. Tamam anladık, cins cins insanlardan cins cins sorular alıyorsunuz "Yok tek ayak üzerinde nasıl takla attırırım bu bilgisayara" tarzında abuk subuk sorular geliyor. Anladık, gruba 7/24 bakamıyorsun, adamın grup'taki her sorunun altına yazdığı şey bu "Bu kadar basit soru mu soruyorsunuz ? Benim zamanıma saygısızlık yapıyorsunuz !" Tamam, Google kullanmıyorlar. Ama bunun için senin onlara bağırman bir şeyi değiştirecek mi ? Linux Mint'in bazı güvenlik sorunlarından bahsettim. Geçmişte Mint saldırı aldı falan dedim, söylediğim tek bir kelimeyi okumadı ve benimle sanki salakla konuşur gibi konuşmaya kalkınca (Tabi sana bunu bile sormaya çekiniyorum) patladım, ona bir gerizekalının anlayabileceği hızda, yavaş yavaş, tane tane, derdimi anlattım çünkü yazdığımın tek satırını okumadığını biliyorum onun. Benden tamamen farklı bir şeyden bahsediyor ve ona bunu anlatmaya çalışıyorum, hala tartışmaya, üste çıkmaya çalışıyor. Kusura bakmayın da onun gibilere lafım bu NAH ! kullanırlar. Adam bana sinirlenip benim yazdığım her gönderiyi, cevabı, herşeyi silmiş. Hatta bazı yazdıklarımı yerine geri koyan yok, yani soru soran adam görmediyse cevap alamadı. Böyle adamlar sadece topluluğa zarar veriyor, yoklukları daha iyi olurdu. Siz elinize klavye almayın abi ! Onlar yüzünden internette Linux ile ilgili bir soru sorana cevap vermeye üşeniyorum. EGO İLE, SİDİK YARIŞI İLE, ÖZGÜR YAZILIMA KATKINIZ O-LA-MAZ!

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam çekirdeği bilgisayara nasıl kuruyoruz ? :p
Hocam cidden tek ayak üzerinde nasıl takla attırırım bu cihaza diyen oldu mu ? :D:D
Olaya gelirsek benim Linux maceram size mesaj atmakla başlamıştı.Şahsen ilk mesaj attığım birisi sizin gibi değilde bahsettiğiniz adam gibi birisi olsaydı belkide Linux kullanmayacaktım ve uzaklaşacaktım.Neyse ki burası çok iyi :p

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Hocam cidden tek ayak üzerinde nasıl takla attırırım bu cihaza diyen oldu mu ? :D:D
Sorulan sorular o tarzdaydı, şunu yaparken bunu nasıl yaptırırım ? Şunu tam olarak bu şekilde nasıl ayarlarım ? Sordukları sorular o kadar gereksiz ve zorlama ki aklına gelmeyecek şeyler. Dersin ki allahını seversen niye bu kadar uğraşıyorsun ? :D

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Sorulan sorular o tarzdaydı, şunu yaparken bunu nasıl yaptırırım ? Şunu tam olarak bu şekilde nasıl ayarlarım ? Sordukları sorular o kadar gereksiz ve zorlama ki aklına gelmeyecek şeyler. Dersin ki allahını seversen niye bu kadar uğraşıyorsun ? :D
Zamanında bir arkadaş CS 1.6 için herhangi bir seçeneğe tıkladığında çık çık sesi gelmiyor diye dert yanıyordu.Bu olay takla attırmanın bir tık altı galiba :D

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Zamanında bir arkadaş CS 1.6 için herhangi bir seçeneğe tıkladığında çık çık sesi gelmiyor diye dert yanıyordu.Bu olay takla attırmanın bir tık altı galiba :D
Yeni kullanıcıların bir kısmı, Kali Linux kullanmaya hevesli. Ama bu kullanıcılara da kızmamak elde değil ki. Biz de zaten her gün Google'ı hack'liyorduk.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yeni kullanıcıların bir kısmı, Kali Linux kullanmaya hevesli. Ama bu kullanıcılara da kızmamak elde değil ki. Biz de zaten her gün Google'ı hack'liyorduk.
MR. Robottan dolayı kali linux kullanıcıları arttı bence.Linux a başlamamın temel nedeni aslında ileride siber güvenlik uzmanı olmak istiyordum bunun için udemy den küçük bir kurs almıştım orada anlatan kişi kali linux öneriyordu ama hem yardım edeni fazla değil hemde insanlar kali linux deyince bu heçkır olmak isteyenlerden dolayı ön yargılı bakıyor :)

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Ubuntu hakkında ilgilendiğim tek yerden gelmiş soru. Linux ubuntu oyun oynatmıyor malesef. (tabii ben deneyeli 3 yılı aştı belki kendini geliştirmiştir bakmak lazım)
Ubuntu ile dönemin en popüler oyunlarını oynamaya çalışmıştım. Ancak sonuç fiyasko oldu. Dönüp dolaşıp çift işletim sistemine dönmüştüm. Oyunların linux versiyonları hangi linux ile stabil çalışıyor bilmiyorum.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ubuntu hakkında ilgilendiğim tek yerden gelmiş soru. Linux ubuntu oyun oynatmıyor malesef. (tabii ben deneyeli 3 yılı aştı belki kendini geliştirmiştir bakmak lazım)
Ben 6 yıldır Linux kullanıcısıyım, ilk 1 yılımda çok güçsüz bir netbook kullandığım için oyun oynamadım zaten zamanım da yoktu ama 5 yıldır Linux'ta oyun oynayabiliyorum. Belki de sen ne yapacağını kavrayamamışsındır ?

Ubuntu ile dönemin en popüler oyunlarını oynamaya çalışmıştım. Ancak sonuç fiyasko oldu. Dönüp dolaşıp çift işletim sistemine dönmüştüm. Oyunların linux versiyonları hangi linux ile stabil çalışıyor bilmiyorum.
Her Linux dağıtımıyla hemen hemen aynı çalışır. En popüler oyundan kastın ?

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Ben 6 yıldır Linux kullanıcısıyım, ilk 1 yılımda çok güçsüz bir netbook kullandığım için oyun oynamadım zaten zamanım da yoktu ama 5 yıldır Linux'ta oyun oynayabiliyorum. Belki de sen ne yapacağını kavrayamamışsındır ?

Her Linux dağıtımıyla hemen hemen aynı çalışır. En popüler oyundan kastın ?
HON oynayamadım mesela. Oynu açtı ancak kağnı hızında oynattı. Windows da yıllarca problemsiz çalışan oyun.