Ubuntu 15. Yılını Kutluyor

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
15 yıl önce dün Ubuntu'nun ilk sürümü yayınlanmıştı. Tabii bazı arkadaşlarımız o günleri tam olarak hatırlamayabilir, hatta o yıllarda olmayanlarda aramızda olabilir. Ancak @rise abimiz sanırım o zamanlar Ubuntu'nun ilk versionları ile oyun oynuyordu.. :)

#Ubuntu15 etiketi ile dün Ubuntu Resmi Twitter sayfasından paylaşılmış ve bir çok beğeni gelmiş hatta o gün ki cd ler piyasa çıkmış ve paylaşılmış olduğunu göreceksiniz.

Ubuntu işletim sistemini kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız kaç seneden beri kullanıyorsunuz?

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Linux dünyası ile tanıştığım 2009 yılında Pardus sonrası yoldaşım Ubuntu olmuştu. Bu yüzden bendeki yeri ayrıdır. Nice senelere Ubuntu... :)

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
nedir bu linuxun güzelliği, niye kullanıyor insanlar bunu merak ediyorum :)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
nedir bu linuxun güzelliği, niye kullanıyor insanlar bunu merak ediyorum :)
Bağımsız olması seviliyor, her konuda özgürsün.. Ben mesela Manjaro alıştım çıkamıyorum içerisinden. Ne zaman Windows yüklesem aradan 1 ay geçtikten sonra Windows siliyorum tekrar Manjaro geçiyorum. Sanırım bağımlılık yapıyor belli bir süreden sonra. :)

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Bağımsız olması seviliyor, her konuda özgürsün.. Ben mesela Manjaro alıştım çıkamıyorum içerisinden. Ne zaman Windows yüklesem aradan 1 ay geçtikten sonra Windows siliyorum tekrar Manjaro geçiyorum. Sanırım bağımlılık yapıyor belli bir süreden sonra. :)

şuan windows kullanıyorum pek geçmeye niyetim yok ama elbet sıkılacağım bir gün, linux için yazılım bilgisine ihtiyaç duyuluyor mu peki, destekli uygulama ve oyun kütüphanesi ne durumda, windowsta kullandığım çoğu şeyi yine yüklerdim sanırım :D

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
şuan windows kullanıyorum pek geçmeye niyetim yok ama elbet sıkılacağım bir gün, linux için yazılım bilgisine ihtiyaç duyuluyor mu peki, destekli uygulama ve oyun kütüphanesi ne durumda, windowsta kullandığım çoğu şeyi yine yüklerdim sanırım :D
Linux'un güncel dağıtımları son kullanıcıya hitap eder. Windows'ta nasıl rahatsanız Linux'ta da öyle rahat kullanım sağlarsınız. Sadece acemilik dönemlerinde kullanıcılar Terminal (uçbirim) ekranından biraz çekinirler. Fakat, söylediğim gibi artık güncel dağıtımlarda terminal ekranına gerek dahi kalmadan program arayüzlerinden işlerimizi halledebiliyoruz.

Oriolus Belası

Asistan
Reaksiyon puanı
116
Ubuntu dan nefret eden tek linuxsever olabilirim. Yinede başarılarını görmezden gelmek mümkün değil.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
O kadar emek boşa gitti. Manjarom sıkıntı çıkardı. Şuan Ubuntu iniyor. Manjaro'yu diğer konumda bir çözüme ulaştıramzsak sözümü tutup Ubuntuya döneceğim. :)

Mxns

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Vay be kaçıncı yılıydı hatırlamıyorum ama istek DVD formu vardı ücretsiz posta ile yollamışlardı. Edubuntu Kubuntu Ubuntu 3 disk gelmişti.

extronaction

Asistan
Reaksiyon puanı
56
ilk hangisini kullandınız ki? Hardy Heron kullanmıştım 15 yıl olmuş?
1571685769159.jpeg

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Güncelleme ile güzel değişiklikler yapıldığını fark ettim. Akşama deneyeceğim. Manjaro'yu sanırım rafa kaldıracağız.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Benimde kullandığım ilk dağıtımdı. Geçiş yapacak olursam ubuntuya geçerim.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Windows XP yanında Slax ile başladım. Puppy ile devam ettim. Eski bilgisayarımda hala Puppy kurulu. Ubuntu v.s benim eski cihaz pek kaldırmıyor. Yaklaşık 11 - 12 senelik bir alet. Aldığımda da zamanının en ucuzuydu. Böyle pinti biriyim işte.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
15 yıl önce dün Ubuntu'nun ilk sürümü yayınlanmıştı. Tabii bazı arkadaşlarımız o günleri tam olarak hatırlamayabilir, hatta o yıllarda olmayanlarda aramızda olabilir. Ancak @rise abimiz sanırım o zamanlar Ubuntu'nun ilk versionları ile oyun oynuyordu.. :)

#Ubuntu15 etiketi ile dün Ubuntu Resmi Twitter sayfasından paylaşılmış ve bir çok beğeni gelmiş hatta o gün ki cd ler piyasa çıkmış ve paylaşılmış olduğunu göreceksiniz.

Ubuntu işletim sistemini kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız kaç seneden beri kullanıyorsunuz?
Evet 3 yıldır kullanıyorum...
İlk Linuxum 2009-2010 yıllarında Pardus olmuştu.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Ubuntu'nun Unity arayüzüne bir türlü alışamadım o yüzden Elementary ve Deepin OS favorilerim. Arayüz değişti ama benim önyargım kaldı. :)
İş için Windows 10, kişisel ve oyun için Deepin kullanıyorum.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Evet arkadaşlar bu foruma veda ediyorum. Sebep bu forumun kurallarının çok saçma olması. Türkçe karakter kullanmayana ceza yok ama yanlışlıkla ekleri birleşik yazana ceza var. Acaba kendilerinin mükemmel olduklarını mı düşünüyorlar. İstediği konuyu yayınlayıp istediği konuyu yayınlamayan bir forum...Ve gözlemlediğim bir şey daha bu forumun aşırı politikaya bağlı olduğudur. Ben şahsen bir öğretmen olarak bu yaptığınızı doğru bulmadığımı belirteyim. Bana aşağıda kendinizi savunmayı ama şöyle ama böyle diye kalkmayın. Bugün yaşadığım sorunda ayrı bir sebeptir, tüm site reklam doluydu. Beni bugün 3 kere banladılar. Üzgünüm ama ben yaşını başını almış biriyim ve benimle bu şekilde dalga geçilmesini doğru bulmuyorum. Aşırı bir politika sitesi gibi Recep Baltaş beyefendi benim yazdığım bir konuya cevap olarakta politikayı karıştırıp konuyu kitlemiştir. Yani kendi bildiklerini yapan bir forum. Üyeliğiminde iptal edilmesini talep ediyorum. Bana kurallardan bahsetmeyin. Türkiye’de yaşamamıza rağmen Türkçe karakter kullanmayana ceza yok ama yanlışlıkla ya da gözünden kaçmış olupta yanlış yazılan kelimelere ceza vermek çok saçmadır. İyice düşündüm ve bu foruma veda ediyorum. Hepinize teşekkür edeyorum... Hoşçakalın..
Hepinizi de yakında kuracağım foruma davet ediyorum...
İletişim için :
[email protected]
Gidermisin artık ???