Ubuntu 10.04 Lucid Lynx RC indirmeye hazır...

Bu konuyu okuyanlar

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Kendimden biliyor olabilir miyim acaba? Bir sene önceye kadar bu kartım vardı, her güncellemede yeni bir sorun. Bazen konsola atar xorg'la uğraştırır bazen compizle sorun çıkarır videolarda titreme yapar.
Ubuntu Türkiye forumunu aç oku o zaman, sanki ben bir tarafımdan uyduruyorum tamam sen çok daha iyi biliyorsun ben karışmıyorum bundan sonra.

kardesim biliyorum demedim fakat olay sende oluyor diye genellemeye indirgeyemezsin ,bir ara pardusda da güncellemelerden ötürü nvidia calismiyordu ,ozaman nvidia kötü uzak durun linux + nvidiami deyim 1 yila askin bende ati kullaniyorum öyle uzak durun cinsinden sorunum olmadi simdi ise hic mi hic sorunum yok ,biliyorsun linuxda 1 yil windowsda 10 yil gibidir :biggrin:

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
static.png

Kararlı sürümü 6 gün sonra mı çıkıyor :S

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Sürüm adayını indirdim ama kurmaya üşeniyorum :D Ben kurana kadar kararlı sürüm çıkacak.

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
9,10 ile 10.04 arasında gözle görülecek bir hız farkı var. Kararlı sürümü çok merak ediyorum.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
9,10 ile 10.04 arasında gözle görülecek bir hız farkı var. Kararlı sürümü çok merak ediyorum.

Çok merak edilecek birşey yok, hemen hemen rc'nin aynısı olacak, arada ki fark kullanıcıların fark edebileceği bir düzeyde olmayacak...

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Arkadaslar ben dun Ubuntu'yu wubi araciligi ile D'ye kurmustum. D'de win7 de vardi. Win7 ortaminda kurulum tamamlandi. Cd'yi cikartti, yeniden baslat dedi. Bende yeniden baslattim ve Cd'yi de geri taktim. Kurulum tamamlandiktan sonra bilgisayar kendini yeniden baslatti. Cd hala takili tabi. Sonra tekrar kurmaya basladi. Bende kurulumu kapattim. Bilgisayari actim.

D'de yaklasik 10GB alan kayboldu. Bende bu ikinci kurma tesebbusunden dolayi kaynaklandigini dusunuyorum. Aceba o alani geri nasil alabilirim?

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Arkadaslar ben dun Ubuntu'yu wubi araciligi ile D'ye kurmustum. D'de win7 de vardi. Win7 ortaminda kurulum tamamlandi. Cd'yi cikartti, yeniden baslat dedi. Bende yeniden baslattim ve Cd'yi de geri taktim. Kurulum tamamlandiktan sonra bilgisayar kendini yeniden baslatti. Cd hala takili tabi. Sonra tekrar kurmaya basladi. Bende kurulumu kapattim. Bilgisayari actim.

D'de yaklasik 10GB alan kayboldu. Bende bu ikinci kurma tesebbusunden dolayi kaynaklandigini dusunuyorum. Aceba o alani geri nasil alabilirim?

Disk Yönetimi ile görebiliyor musun o alanı?

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Disk Yönetimi ile görebiliyor musun o alanı?
Windows'ta gorunmuyor. Sadece C ve D var. Bu arada belirtsem iyi olacak. Ubuntu'yu kaldirdim Kubuntu kurdum. Yeni surum gelene kadar deniyorum. Ama bahsettigim olay Ubuntu kurulumu esnasinda oldu.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Adı sürpriz ama :)

1 adam geliştirmiyor ki, bir sürü insan geliştiriyor, nasıl birbirlerine haber vermeden nasıl süpriz yapsınlar?

Hem bu çocuk oyuncağı değil, Canonical bir şirket, kurumsal hizmet veriyorlar, kimsede böyle çocukça şakalar yapan firmalarla iş yapmaz..

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Windows'ta gorunmuyor. Sadece C ve D var. Bu arada belirtsem iyi olacak. Ubuntu'yu kaldirdim Kubuntu kurdum. Yeni surum gelene kadar deniyorum. Ama bahsettigim olay Ubuntu kurulumu esnasinda oldu.

Hayır şunu demek istiyorum. O 10 GB'lık kayıp Disk Yönetiminde de görünüyor mu?

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Hayır şunu demek istiyorum. O 10 GB'lık kayıp Disk Yönetiminde de görünüyor mu?
Yok gozukmuyor. Ben onceden D'nin boyutunu bildigim icin ordan anladim. Ubuntudan once yaklasik 40 Gb bos alan vardi D'de, Ubuntu'yu kaldirdigimda 30GB bos alan gozukuyor. O 10 Gb disk yonetiminde gozukmuyor.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
O 10 GB'lık alan Ubuntu CD'si ile görülebilir. Son sürüm geldiğinde düzgünce kurarken ayarlarsın. Ve lütfen Wubi kullanmayın. :)

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
O 10 GB'lık alan Ubuntu CD'si ile görülebilir. Son sürüm geldiğinde düzgünce kurarken ayarlarsın. Ve lütfen Wubi kullanmayın. :)
Ubuntu CD'si var bende. Ubuntu'yu Cd'ye almistim. Onu taksam gorebilir miyim? Gorebilirsem nasil duzeltebilirim?

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Dosya sisteminde gordum. yaklasik 12GB alan bir klasor gibi gosteriyor. Sag tarafinda bir de X isareti var. Silmek istiyorum ama silmeme izin vermiyor.. O alani nasil silebilrim aceba?

Yanlis olmasinda lost-found dosyanin adi ve yaninda X isareti var. Kaybolan alan bu mudur aceba? Birde root klasoru var o da ayni boyutta ve yaninda X isareti var...

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Normal kullanıcı ile silemezsin, gparted ile dene.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Gparted'a nasil erisebilirim? Birde dogru dosyadan mi bahsediyorum aceba? Lost+found?

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Gparted'a nasil erisebilirim? Birde dogru dosyadan mi bahsediyorum aceba? Lost+found?
Çalışan cd ile açtığında sistem menüsünde bulabilirsin. lost+found dosyası root kullanıcısının bir klasörü, onu silersen sistem uçar fakat eski kalıntılardan kaynaklı ise silebilirsin. Disk tablosunu görmeden bir şey söylemek zor.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Çalışan cd ile açtığında sistem menüsünde bulabilirsin. lost+found dosyası root kullanıcısının bir klasörü, onu silersen sistem uçar fakat eski kalıntılardan kaynaklı ise silebilirsin. Disk tablosunu görmeden bir şey söylemek zor.
Sisteme baktim Gparted'i goremedim. Dosya sisteminin ekran goruntusunu buraya ekleyecem ama Ubuntu'da ekran goruntusu alamadim.

root yada lost+found klasorlerinde bi gariplik var. Ben 16 Gb yer ayirmistim Ubuntu icin ama ikisi ayri ayri yaklasik 12,5 Gb gosteriyor. Toplami 25Gb oluyor.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Menüleri biraz dolaş bulursun. Ekran görüntüsünü de print tuşuna basarak alabilirsin.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Cok tesekkur ederim. Artik yarin devam ederim. Gec oldu daha fazla rahatsiz etmeyim ben seni. iyi geceler.