uBlock Origin İle Tüm Reklamları Unutun

Bu konuyu okuyanlar

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
İçerisinde 200 bine yakın reklam filtresi ve 100 binin üzerinde kozmetik filtresiyle gelen UBlock Origin web tarayıcınızda reklamlara veda etmenizi sağlayan güzel ve yararlı bir eklenti.
Ayrıca filtreleri özel B-Tree indexleme yöntemiyle arşivlediğinden başta Adblock Plus olmak üzere diğer eklentilerden çok daha hızlı çalışmakta ve çok daha fazla reklamı engelleyebilmekte.

Google Chrome kullanıcıları
uBlock Origin

Mozilla Firefox kullanıcıları
uBlock Origin

Opera kullanıcıları
uBlock Origin

Capture.png

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Versiyon 1.8.4 ile 200 bin filtrenin üzerine çıkılmıştır.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Forumdaki son güncelleme ile tüm filtreler açıkken SDN mobil görünüme dönmekte, forumu mobil temasına döndürecek kadar ne tür bir reklam injection yapıldı, bilmiyorum.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Ya bu ne biçim iş adamlar sırf biz indirek diye reklam belasına bıraktılar bizi nasıl iştir arkadaş.:mad:(yanlış anlama usta luck sana lafım yok.):)

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Demek ki forum temasına standartları ihlal edecek sekilde reklam entegre edildi.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Demek ki forum temasına standartları ihlal edecek sekilde reklam entegre edildi.
Ben CHROME vs tarayıcıları kastetmiştim.:(CHROME çok güzel de aşırı RAM yiyor sırf bu reklam belasına OPERA kullanıyorum ve gerçekten mükemmel.:)

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bu arada ublock reklem engelleyiciyi kapatın tarzı uyarıların çoğunu da engelliyor.
İçerisinde reklam engelleyiciyi kapatmanızı isteyen uyarılara karsı da özel engelleyiciler geliyor.

barbo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ghostery kurun ve hızı hissedin derim arkadaşlar tam gizlilik takip engelleme eklentisi sayfaların açılışında bariz etkisi var

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bu arada hatırlatmam gerek, ayda bir Purge All Caches yapıp, Apply butonuna tıklayıp sonra Update yapmak gerekiyor.
Bu sayede artık silinmiş reklam filtrelerini temizleyip gereksiz yer kaplamasını ve filtrelerin şişmesini önlüyor.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
@Ben Kenobi her şeyi anladım da o ublock originde settings kısmanda niye hepsi tikli fazla değil mi biraz? :)

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
@Ben Kenobi her şeyi anladım da o ublock originde settings kısmanda niye hepsi tikli fazla değil mi biraz? :)
Hepsinin açık olması hız anlamında bir sorun yaratmıyor çünkü zaten hepsi tek bir yerde cacheleniyor.
Ama tabi siteler bazında çok katı olduğu için sıkıntı yaratabiliyor, misal bazı haber sitelerinde videoları da engelleyebiliyor.
O videoları da izlemiyorum çünkü o videolar zaten play tuşuna basmadan haber sayfası açılır açılmaz kendi kafasına göre başlayan videolar.
Bununla birlikte bazı alışveriş sitelerinde sorun yaratabiliyor ama hangi filtre sorun yaratıyor bilmediğim için tembelliğimden hepsini açık tutmaya devam ediyorum. :D

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Valla çok açıklayıcı olmuş. Şunuda sormak istiyorum bu ublock ''adblocku devre dışı bırakın'' yazılarını engelleyebiliyor mu ? Bende adguard var bazen engelliyor bazen engellemiyor o konuda düşüncelerin nedir? Birde bazıları 2 reklam engelleyiciyi bir arada kullanıyor o konudada fikirlerini bilmek isterim saygılar... :)

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Valla çok açıklayıcı olmuş. Şunuda sormak istiyorum bu ublock ''adblocku devre dışı bırakın'' yazılarını engelleyebiliyor mu ? Bende adguard var bazen engelliyor bazen engellemiyor o konuda düşüncelerin nedir? Birde bazıları 2 reklam engelleyiciyi bir arada kullanıyor o konudada fikirlerini bilmek isterim saygılar... :)
İki reklam engelleyici önermem çünkü tarayıcı hızını ciddi oranda düşürür.
UBlock zaten içerisinde her farklı türden filtre var, başka tür privacy gizleyiciler veya reklam engelleyicilere gerek yok.
Adblocku devre dışı bırakın yazıları bazen karşıma çıkıyor ama en geç üç ay sonra tekrar aynı siteye girdiğimde çıkmıyor çünkü sürekli aktif olarak güncelleniyor.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
İki reklam engelleyici önermem çünkü tarayıcı hızını ciddi oranda düşürür.
UBlock zaten içerisinde her farklı türden filtre var, başka tür privacy gizleyiciler veya reklam engelleyicilere gerek yok.
Adblocku devre dışı bırakın yazıları bazen karşıma çıkıyor ama en geç üç ay sonra tekrar aynı siteye girdiğimde çıkmıyor çünkü sürekli aktif olarak güncelleniyor.

Peki sanada çok soru soruyorum kusuruma bakma çünkü bu reklamlarla ilgili çok anket yaptım o yüzden soruyorum. Bir sorum daha olacak o zaman en etkili olanı ublock origin diyorsun yani malum diğerlerin para işleri dönüyor para karşılığı reklam engellememe falan, birde adguard hakkında ne dersin iyi midir? Bir de ghostery var ?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Peki sanada çok soru soruyorum kusuruma bakma çünkü bu reklamlarla ilgili çok anket yaptım o yüzden soruyorum. Bir sorum daha olacak o zaman en etkili olanı ublock origin diyorsun yani malum diğerlerin para işleri dönüyor para karşılığı reklam engellememe falan, birde adguard hakkında ne dersin iyi midir? Bir de ghostery var ?
AdGuard'ı kendim denemedim ama birçok yerde UBlock öneriliyor.
Temel neden UBlock'un açık kaynak kodlu olması.
Yani AdBlock Plus'a yapılan para ile reklamları kabul etme olayı UBlock Origin'e kolayca yapılamaz.
Yapılsa dahi kaynak kodlarından kısa sürede farkedilir ve komitenin onbinlerce üyesinden herhangi birinin önderliğinde ismi değiştirilip yeni bir Fork'u çıkartılır, oradan yola devam edilir.
Zaten benzer bir nedenden ötürü UBlock komitesi forklanıp ismini değiştirip UBlock Origin olarak yola devam ediyor.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
AdGuard'ı kendim denemedim ama birçok yerde UBlock öneriliyor.
Temel neden UBlock'un açık kaynak kodlu olması.
Yani AdBlock Plus'a yapılan para ile reklamları kabul etme olayı UBlock Origin'e kolayca yapılamaz.
Yapılsa dahi kaynak kodlarından kısa sürede farkedilir ve komitenin onbinlerce üyesinden herhangi birinin önderliğinde ismi değiştirilip yeni bir Fork'u çıkartılır, oradan yola devam edilir.
Zaten benzer bir nedenden ötürü UBlock komitesi forklanıp ismini değiştirip UBlock Origin olarak yola devam ediyor.

Bilgilerin için çok teşekkür ediyorum sayende aklımda 1. sırayı ublock origin aldı. bu arada u blockla ublock origin farklı değil mi senin dediğin yani kullanmamız gerek ublock origin değil mi?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bilgilerin için çok teşekkür ediyorum sayende aklımda 1. sırayı ublock origin aldı. bu arada u blockla ublock origin farklı değil mi senin dediğin yani kullanmamız gerek ublock origin değil mi?
Evet şu an komite Ublock Origin kullanıyor.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Peki bugün sana fazla soru sordum cevapların için çok teşekkür ederim iyi bilgi oldu ben onun açık kaynak kodlu olduğunu bilmiyordum mesela tekrardan sağol.

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
ABP zaten artık pek işe yaramıyor. Operaya kurup bunu denemek lazım

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Bu u block origin de settingsteki bütün kutucukları işaretlesek sitelerde bir sorun yaratıyor mu yada yavaşlatma falan

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Yavaşlatma olarak sıkıntı olmaz ama sitelerin bazen video ve resim gibi özelliklerini de reklam zannedip engelleyebiliyor çünkü çok fazla filtre var ve bazı filtreler daha katı.
Ben tembellikten hepsini işaretliyorum ama aslında bir kısmı kapalı kalmalı.
Fakat hangilerini kapatmak gerekir veya hangileri açık kalsa yeter bilmiyorum.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Tekrardan teşekkürler oradakilerin ne anlama geldiklerini demek araştırmam lazım :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Ha bir de şeyi unuttum bu adguard film izleme sitelerinde arka plandaki o geniş reklamı engelleyebiliyor u block onu yapabiliyor mu yoksa sadece kenardakilerimi engelliyor ben en son denediğimde yapamamıştı

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Mobilde de şu host dosyasını kök izinlerinin dışına çıkarsalar da rahatlasak.

WooDy WooDPeCKeR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben Microsoft edge kullanıyorum reklamlardan rahatsız değilim fakat açılır pencerelerden bıktım internet expolorer çok iyi çalışıyordu ama Microsoft edge felaket kötü acaba açılır pencere engelleyici bi eklenti varmı?abdblock veya abdblock plus denedim ama açılır pencere engellemiyor yine pencere acılıyo onları kapatmakla uğraşıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

mtiske

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
iyi güzel işe yarıyor
Ama kanald sitesinden video izlenmiyor
Her türlü ayarı denedim. Gözden kaçan bir şey var muhtemelen
Ublock durdurup oyle izlenebiliyor videolar.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Güncel haliyle 260 binin üzerinde network ve 200 bine yakın kosmetik filtresi ile yarım milyon rakamına yaklaşmış bulunmakta.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
adblock plus 2 yıldır kullanıyordum, sildim bunu yükledim. daha az yoruyormuş galiba. 2gb ram için ideal. sade ve şık.