TYT/YKS Seneye girersem?

Bu konuyu okuyanlar

Waifumata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Merhaba, Ben Bilgisayar mühendisliğini okumak ve olmak istiyorum geleceğimi buna dayamak istiyorum, başka meslekte memmun olacağımı sanmıyorum, asıl sorun ise Matematik Fen istiyor malum ben Meslek Lisesi (Muhasebe) bölümündeyim. ve Fen dersi görmüyoruz Matematik ise 12.sınıfta kalktı kursta az çok görüyoruz oda yetmiyor size iki sorum var... DopingHafıza aldım sayısal paket ona da çalışıyorum.. Sorular ise.. Bu sene TYT ağırlıklı çalışıcam ve YKS ye seneye kadar hazırlanıcam Matematik Fen olarak, sizce bu karar doğru mu.. Hocalarım ile danıştım iyi karar diyorlar hatta bazı hocalarım TYT ve YKS ye bu sene gir kendini ölç dedi sonra seneye hazırlanırsın dediler yani TYT bu sene giricem. YKS ye ise kendimi denemek için giricem doğru mu karar sizce? ayrıca şöyle birşey var sanırsam beni aydınlatırsanız sevinirim
Şimdi Bu sene TYT ye girdim seneye de YKS ye girmeye karar verdim. Herhangi bir puan değişikliği olmucak ve eksilmeyecek YKS ye girdiğimde Geçen seneki girdiğim TYT üzerinden mi değerlenecek (eksiksiz)?
İkinci sorum ise.. Bu sene ikisinede girdim diyelim ve puanımı gördüm (kötü olarak). Ve üniversite seçimi yapmadım. TYT ve YKS ye seneye girsem herhangi bir puan eksikliği ile mi girerim yoksa direkt ilk defa giriyormuş gibi mi değerlenir..
Kısaca sorular..
- Bu sene TYT hazırlan ve gir. YKS ye ise sonraki seneye kadar hazırlan ve gir (Puanlar değişik mi hesaplancak)
- Bu sene ikisinede girme. Seneye ikisine iyi hazırlan ve gir. (Eksik olarak mı hesaplancak puanım. nasıl hesaplancak yoksa ilk defa giriyormuş gibi mi hesaplanır)

Kaan VURAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Konunun teknik detayları ile alakalı pek bir bilgim yok fakat girip şansını denemen veya hocalarınında dediği gibi kendini ölçmen için bu senede girmen senin için çok büyük avantaj sağlar.

GhostRecon1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Söyle söyleyeyim ben bir 12. Sınıf TM öğrencisiyim sınavı araştırdım biliyorum. Bu sene girmenin tavsiye ederim. Evet puanlar değişik hesaplanıyor ilk oturum tyt %40 2. Oturum Yks %60 yani ikinci oturum daha etkili ama ortak olarak yerleştirme puanı hedaplanıyo diploma puanı önemli mezuna kalırsan eklenmiyor diploma notu 4 yıl ort. Alınıp bişeyle çarpıosun ve 30-60 puan arası bi ek puan alıyorsun

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
bu yıl kesin gir çünki bu yıl tytden iyi puan alırsan 2. sınavda o tyt puanını kullanabiliyorsun

Waifumata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu yıl kesin gir çünki bu yıl tytden iyi puan alırsan 2. sınavda o tyt puanını kullanabiliyorsun
Aklım zaten bu sene TYT ye hazırlanmaktaydı. Şuanda sadece TYT odaklı çalışıyorum zaten. Hocam dediki bu sene TYT ve YKS gir seçim yapma TYT den yüksek puan alırsan seneye kadar sadece YKS ye hazırlan Yani bu sene TYT ye giricem ve puanım yüksek olursa seneye TYT ye girmeden direkt YKS ye geçicem. ama asıl sorun ya sistem değişirse? ortada kalıcaz biz sanırsam

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Aklım zaten bu sene TYT ye hazırlanmaktaydı. Şuanda sadece TYT odaklı çalışıyorum zaten. Hocam dediki bu sene TYT ve YKS gir seçim yapma TYT den yüksek puan alırsan seneye kadar sadece YKS ye hazırlan Yani bu sene TYT ye giricem ve puanım yüksek olursa seneye TYT ye girmeden direkt YKS ye geçicem. ama asıl sorun ya sistem değişirse? ortada kalıcaz biz sanırsam
2 yıl üst üste değişmez öğretmenının dediğini yap

Waifumata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ve Asıl soru arkadaşlar.. TYT ye bu sene girdim diyelim YKS ye seneye girmek için hazırlanırken sistem değişirse bizim ortada kalma ihtimalimiz var mı. MEB bunun için birşey yapıyor mu yoksa ortada kalır mıyız. Biliyorum sistem yeni, değişme olasılığı az Ama sizinde görüşlerinizi almak istiyorum ^^

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Ve Asıl soru arkadaşlar.. TYT ye bu sene girdim diyelim YKS ye seneye girmek için hazırlanırken sistem değişirse bizim ortada kalma ihtimalimiz var mı. MEB bunun için birşey yapıyor mu yoksa ortada kalır mıyız. Biliyorum sistem yeni, değişme olasılığı az Ama sizinde görüşlerinizi almak istiyorum ^^
değişse bile seni yarı yolda bırakacak bişey yapmazlar merak etme sen hocanı dinle

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Emin olma o kadar eğitim sisteminin ne olduğu belli değil ülkemizde
bende 12.sınıfım . bu yıl bende gireceğim ama mantığımın onayladı bir konuda tereddüt yaşamam . eğer sistem değişse bile ne olcak yani geçen sene yüksek puan almış olursan seneyede alırsın .

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Sistemin seneye değişeceğini sanmıyorum ancak her ne olursa olsun hem tecrübe, hemde çalışma açısından bence sınava bu sene kesinlikle girmelisin.

Waifumata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistemin seneye değişeceğini sanmıyorum ancak her ne olursa olsun hem tecrübe, hemde çalışma açısından bence sınava bu sene kesinlikle girmelisin.
sadece tecrübe edinmek için giricem yani matematik ile nasıl karşı karşıya kalıcam, neyle yüz yüzeyim onu bilmek istiyorum seçim yapmıcam yani ^^ seneye girmeyi düşünyorum

YKSliyimbendeartik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Doping hafıza nasıl? Raunt nasıl? bilen biri yol gösterirse sevinirim. Doping hafızada bilgi basıyor diyorlar, e öyle olunca değişen sınav sisteminde sorular daha cok akıl yürütme üzerine oldugunda çakmaz mıyım sınavda :) ??? Raunt konu anlatımları ve kişiye özel takip sistemi vaadiyle sanki bi tik daha önde gibi. sitelerine bakarak konustum. ikisini de kullanmadım. help plisssssssssssss