Twittera başlangıç: twitterda hesap açma

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve TehPARADOX tarafından 24 Haziran 2010 başlatılmıştır.


 1. TehPARADOX

  TehPARADOX Profesör

  Katılım:
  6 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.145
  Beğenileri:
  45
  Ödül Puanları:
  0

  - Twittera başlangıç: twitterda hesap açma

  Twitter’a Başlangıç: Twitter’da Hesap Açma


  [​IMG]


  Artık bir twitter heasbı açmak hiç de zor değil.Nasıl olacak diyorsanız resimlerdeki yönergeleri takip etmeniz sizin için yeterli olacaktır.İyi twitlemeler dilerim.

  [​IMG]

  Twitter’da yer almaya karar verdiniz. En önemli adımı attınız. Şimdi kısa süren bir kayıt işlemiyle Twitter üyesi olma zamanı. Twitter’ın basitliği üye olma adımında bile kendisini gösteriyor. Uzun uzun formlarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Geçerli bir ad, daha önce alınmamış bir rumuz, iyi seçilmiş bir şifre ve e-posta adresi işi bitiriyor. Bu arada hemen hemen her formda görmeye alıştığımız güvenlik kontrolünden de geçmeniz gerekiyor. Bu arada Twitter “Full Name” ve “Username” alanlarına gireceğiniz verilerde Twitter kelimesinin geçmediğine dikkat edin. Biz yazdık daha sonra uyarı mesajıyla karşılaştık.

  “Create my account” butonuna tıkladıktan sonra karşımıza çıkan sayfada Yahoo, AOL ya da Gmail e-posta hesaplarınızda bulunan kişi listelerinin Twitter’a aktarılmasını isteyip istemediğiniz soruluyor. Eğer bu posta hesaplarınızda yer alan kişilerin Twitter hesabı varsa o kişileri kolaylıkla takibe alabiliyorsunuz. Bu adımı atlamak için altta bulunan “Skip this step” bağlantısına tıklayabilirsiniz.  [​IMG]


  Bir sonraki adımda ise Twitter size takip edebileceğiniz birtakım kişilerin hesaplarını sunuyor. Bunlar alanlarında ünlü kişiler. Ancak çoğu ABD’de nam salmış, tanımayabilirsiniz. Bu nedenle kutucukları boş bırakıp bu kişileri takip etmemek en iyisi. İster bu yolla “Finish” butonuna tıklayın. İsterseniz doğrudan alttaki “Skip this step” bağlantısına tıklayın. Biz göstermek açısından hepsini takibe aldık ve şu anda 14 kişiyi takip ediyor görünüyoruz.


  [​IMG]


  Ve sonunda Twitter hesabımızı açtık. Karşımızda Twitter ana sayfamız. Takip ettiğimiz kişilerin yazdığı mesajlar alt alta görüntüleniyor. Eğer siz bir mesaj yazmak isterseniz, üstte yer alan kutucuğa 140 karakteri geçmemek kaydıyla mesajınızı yazabilirsiniz. Twitter’a hoşgeldiniz!!!

  [​IMG]

  Kaynak
   


 2. SDN Okuru

  SDN Okuru SDN Okuru

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş