Twitch üzerinden İngilizce Eğitimi

Bu konuyu okuyanlar

Bora Hoca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Taze mezun bir İngilizce öğretmeni olarak, İngilizce öğretimini sosyal medyaya taşımak istedik. Bunu yaparken de 2 farklı study ile saha çalışması yaptık. İstatistik meraklısı hocalarım varsa "Sosyal medya ve dil edinimi" ile ilgili araştırmamı atabilirim bu arada. Konuya dönecek olursak.

Önümüzdeki haziran itibariyle, Twitch yayın sitesinde bir eğitim kanalı oluşturacağız. Kanalın taslağı şu şekilde

https://www.twitch.tv/teachertota4

daha yayına başlamadığımız için bir reklam gayesi gütmediğimden linki paylaştım.

Buraya yazma amacım nasıl daha geliştirilebilir. Hem tecrübeli hocalarım hem de halihazırda dil öğrenimi yapanların fikirleri çok önemli bizim için. Biz kısaca projemizi detaylandıralım. 2011 den beri sosyal medya üzerinden kendim de öğrenci olarak bünyesınde oldugum topluluklarda sınavlara hazırlık yapıp faydasını gördüm. Şimdi ise daha da interaktif ve eğlenceli bir aile ortamı oluşturmak istiyoruz.

Özellikle
2020 üniversite sınavına ve sonbahar YDS ye hazırlanan hocalarıma kardeşlerime ne tür eklemeler yapmamız gerektiğini sormak istiyorum. Siz olsaydınız ne tarz içerikler olmasını isterdiniz

Genel olarak kanalımızda

Oluşturacağımız kanalda YDT, AYT İngilizce ve YDS odaklı düzenli İngilizce eğitimi sağlayacağız.Bu eğitim genel olarak online gramer,kelime,soru çalışmaları üzerine olup,

Ayrıyeten bir oyun mecra olduğundan dolayı, konuşma tabanlı(RPG) oyunlarda katılımcılarla birlikte anlık çeviri yaparak oyunlar oynayacağız, sosyal medya mecrasındaki gündemde olan içerik videoları, eski diziler ve videoları İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce ye çevirilerini çok büyük bir sınıf edasıyla yapacağız.

Ve biz bu kanalın mottosunu "Biz İngilizce Öğrenmeyeceğiz, İngilizceyi Edineceğiz" olarak belirledik.

Neredeyse her gün yayın açmayı planlıyoruz, her gün bir kelime barajı koyup onları üzerine çalışacağız ve kullanacağımız kaynaklar sponsorumuz olan bir dil kurumu tarafından sağlanacak ve güncel yayınlar olacak

Hazirandan itibaren başlayacak projemiz sürecinde çeşitli eğitim kaynakları çekilişleri yapmayı, 4 ana dil becerisine yönelik özel çalışmalar yapacak ve belirli sınav odaklı çalışmalar için özel dersler yapacağız. bu projenin geçimini de Twitch platformunda ki "bağış" ve abone yöntemiyle gerçekleştirmeyi düşündük. Özellikle genç öğrenci arkadaşlar için, içeriklerini kendilerini belirlediği videolar, oyunlar ve eğitim websiteleri ile birlikte sosyal medya üzerinden sıkılmadan İngilizce eğitimi hedefliyoruz.

İlerleyen zamanlarda ekibimize içeriklerde ve yayınlarda yardımı ve fikri dokunması açısından arkadaşlar almayı düşünüyoruz ki bu arkadaşların hali hazırda üniversite sınavına çalışıyor olması önceliğimiz olacaktır
smile.png

Lütfen olumlu veya olumsuz yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi esirgemeyin değerli arkadaşlar ve sevgili SDN Forumailesi
smile.png