Twitch de 50Mbps Hız İle Donma Sorunu Yaşıyorum

Bu konuyu okuyanlar

hasbahce827

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sabit bir şekilde 50 Mbps dowloand 4 upload var, ping 10-15 arası. Her şey normal. Ama Twitch'de 720p60, 900p60, 1080p60 yayın kalitesinde izlerken sürekli donma mevcut.

3 ay öncesine kadar hiçbir sıkıntı yoktu, 4 gündür bu sorun mevcut. Ne yaptıysam çözemedim. Daha önce başına gelip bu sorunu çözebilen var mı?

Türk Telekom kullanmaktayım

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Başka yayıncılar da denediniz mi sizde değilde yayıncıda olan bir takılma olabilir.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
solnet mi kullanıyorsun bence hız kısıtlaması ( bant genişliğini düşürerek... ) sabote ediyorlar...

Joque

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benzer durumu kablonet ile geçtiğimiz sene sonu yaşamaya başladım. Bir sürü farklı yayın denediğimde, kimi yayında 1080p(Kaynak) kalitesinde izleyebilirken, çoğu yayında 160p(En düşük çözünürlük)'de bile yayının sürekli donduğunu gözlemledim. Birkaç farklı kişi ile konuşup bilgi alışverişi yaptıktan sonra sabit ip'ye geçme kararı aldım. Sabit ip'ye geçtikten sonra bu problemi hiç yaşamadım. Durum açıklamasına gelecek olursak da, normal kullanıcılara havuzdan verilen ip'ler ile benim sabit olarak aldığım ip'nin sunucu merkezleri ve bağlantı değerlerinin birbirinden çok farklı olması, şeklinde kısaca özet geçebilirim sanırım.