Tweet'lerinizi Blogunuza Gömün - SDN

Bu konuyu okuyanlar

octavarium

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Geçtiğimiz ay ile birlikte yepyeni bir tasarıma kavuşan bilgi ağı ve mikroblog sitesi Twitter, yeni yüzü ile birlikte birtakım özellikleri de beraberinde getirdi. Bunlardan birisi olan “Gömülü Tweet” özelliğini nasıl kullanacağınızı anlatıyoruz. İzleyin, öğrenin!

5sc1.jpg

Yenilenen Twitter, tasarımının yanında -yeni- özellikleriyle de dikkat çekiyor. Gömülü Tweet özelliği de bunlardan birisi. Bu özelliği kullanarak sadece birkaç basit adımda tweetlerinizi (twitter’da görünen şekilde) blogunuza ve/veya websitenize yerleştirebiliyorsunuz.

ja3.png

Özelliğin nasıl kullanıldığına geçmeden önce birkaç önemli nokta belirtmek istiyorum:

• Pic.twiter.com adresinden eklenen resimler ile Youtube sitesinden eklenen videolar içeren Tweetleri sitenize yerleştirebiliyorsunuz. TwitPic, yFrog gibi 3.parti servislerinden yüklenen resimler için bu özelliği kullanamıyorsunuz.

• Tweetleri korumalı olan hesapların tweetleri için bu özelliği kullanamıyorsunuz.

Şimdi dilerseniz özelliğin nasıl kullanıldığını görelim:

[video=youtube;aLEd_UXCOGQ]http://www.youtube.com/watch?v=aLEd_UXCOGQ[/video]

Yazan: Erkan Calp
Twitter Adresi: Erkan Calp Twitter'da

ßLaCkЯiDeЯ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
çok sağolunda benim twitter hala yeniye geçmedi kendim geçirebilmenin bir yolu var mı yoksa beklemek mi zorundayım kendiliğinden geçmesini

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
[MENTION=34608]Darknes$[/MENTION] koş Kety Perry var. :D

Faydalı bir yazı daha. Teşekkürler octavarium

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Valla farketmemiştim bu özelliği. :) Teşekkürler [MENTION=105925]octavarium[/MENTION] :)

İhtiyar-1

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Çok yararlı bir paylaşım olmuş,emeğiniz için teşekkürler.