Tv Ekranlarında Sinema Kuşağı

Konusu 'Sinema / Film' forumundadır ve Darknes$ tarafından 23 Temmuz 2010 başlatılmıştır.


 1. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  [SDNTV]http://video.kanalturk.com.tr/arsiv/sinema/kusursuz_cinayet.flv[/SDNTV]

  "KUSURSUZ CİNAYET" 22 Eylül Çarşamba akşamı saat 22:00'de Kanaltürk Sinema kuşağında…

  [​IMG]


  Zengin sanayici Steven Taylor'un herşeyi vardır ama en çok ihtiyaç duyduğu iki şey aşk ve karısının sadakatidir. New York finans dünyasında büyük başarı kazanan Taylor, karısı Emily Bradford Taylor'ın en değerli kazancı olduğunu düşünmektedir. Ancak Taylor, kontrollü tavrı yüzünden, karısını ne kadar çok sevdiğini, hatta ona ihtiyaç duyduğunu bir türlü söyleyemez, oysa Emily, Steven'ın yanında taşıdığı güzel kadın rolünden daha fazlasını istemektedir. Zarif ve çarpıcı Emily, Birleşmiş Milletler'in Amerikan Büyükelçiliği ne yardım eder, tercümanlık yapar. Bir yandan da, Steven'ın gösteremediği ilgiyi bulduğu yetenekli fakat tutunamamış sanatçı David Shaw ile duygusal ilişki içindedir. David ve Emily, ilişkilerini David'in Brooklyn deki stüdyosunda aylarca gizlice sürdürürler. David sonunda Emily'nin kocasından ayrılacağını, birlikte yeni bir hayata başlayacaklarını düşünmektedir. Ancak kısa bir süre sonra, Steven, karısının uzak ve soğuk tutumunun sebebini öğrenir ve bu bilgi, onu karmaşık, ölümcül bir planın, mükemmel bir cinayetin tasarlayıcısı haline getirir. Bu planın sebeplerinden biri kıskançlık olabilir. Emily'nin sahip olduğu yüklü miktardaki tahvil ise belki sebeplerden bir diğeridir. Sebep ne olursa olsun, mükemmel cinayet planının gerçekleşmesi de tıpkı mükemmel bir aşk gibi imkansızdır, oyun başladıktan sonra Steven beklenmedik oyuncularla karşılaşacaktır.
   


 2. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  22 EYLÜL ÇARŞAMBA 01.00 FOXTV MOSKOVA ATEŞİ ( Moscow Heat )

  [​IMG]

  Oyuncular: Michael York, Alexander Nevsky, Richard Tyson
  New York’daki yasadışı bir silah kaçakçılığı sırasında bir gizli polis acımasız kaçakçılar tarafından öldürülür. Bunun üzerine babası, oğlunun arkadaşlarından oluşan bir grupla birlikte Rusya’ya kaçan katilin peşine düşer. Ancak yolları nükleer silahlar satmaya çalışan uluslarası teröristlerle kesişir. Kendini işine adamış Rus polis şefinin de yardımıyla insanlık için çok geç olmadan bu adamları durdurmaya karar verirler.
   
 3. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  "KIZIMI KURTARIN", 23 Eylül Perşembe akşamı 22:00'de Kanaltürk sinema kuşağında…


  Özel detektifler Patrick Kenzie ile Angela Gennaro uzun süredir beraber çalışan iki ortaktır. Daha da ötesi sevgilidirler. Dört yaşındaki kayıp kız çocuğu Amanda McCready olayını aydınlatmak için isteksiz davransalar da, davayı sonunda kabul ederler. Dedektifler Amanda’nın ortadan kayboluşunun ardındaki ihanet ve yalanlar zinciri üzerindeki perdeyi kaldırmaya çalışırken, çocuğu canlı bulmak uğruna kendi hayatlarını ve ilişkilerini ortaya koyacaklardır.

  [​IMG]

  Tür : POLİSİYE / GERİLİM / DRAMA
  Yönetmen : BEN AFFLECK
  Orijinal İsmi :
  GONE BABY GONE
  Yapım : 2007
  Oyuncular : CASEY AFFLECK, MICHELLE MONAGHAN, ED HARRIS, MORGAN FREEMAN, JOHN ASHTON, AMY RYAN

  Ödüller:
  Austin Film Critics Award Best First Film
  BSFC Award Best New Filmmaker
  BSFC Award Best Supporting Actress
  Critics Choice Award Best Supporting Actress
  Artios Outstanding Achievement in Casting - Independent Feature - Drama/Comedy
  CFCA Award Most Promising Filmmaker
  FFCC Award Best Supporting Actress
  LAFCA Award Best Supporting Actress
  NBR Award Best Directorial Debut
  NBR Award Best Supporting Actress
  NYFCC Award Best Supporting Actress
  OFCS Award Best Supporting Actress
  PFCS Award Best Performance by an Actress in a Supporting Role
  Prism Award Performance in a Feature FilmSFFCC Award Best Supporting Actress
  Satellite Award Best Actress in a Supporting Role, Drama
  SEFCA Award Best Supporting Actress
  WAFCA Award Best Supporting Actress
   
 4. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  25 EYLÜL CUMARTESİ 22.15 FOX TV FANTASTİK DÖRTLÜ : GÜMÜŞ SÖRFÇÜNÜN YÜKSELİŞİ

  [​IMG]

  Oyuncular: Ioan Gruffudd, Jessica Alba, Chris Evans
  Marvel'ın ilk süperkahraman ailesi, şimdiye kadarki en zor görevleriyle karşı karşıyadırlar. Gizemli galaksiler arası bir haberci olan Silver Surfer, dünyayı yokoluşa hazırlamak için gezegene gelmiştir. Silver Surfer etrafta yıkım ve kargaşa yaratırken, kahramanlarımız bu gizemi çözmeye ve sürpriz bir şekilde tekrar karşılarına çıkan azılı düşmanları Doktor Doom ile yüzleşmeye hazırlanmalıdırlar...

  -----------------------------------------------------------------------

  [​IMG]

  "FAKÜLTE" 25 Eylül Cumartesi akşamı saat 22:00'de Kanaltürk sinema kuşağında…
  Günümüzdeki bir çok okul gibi, Herrington Lisesi de ilk günlerini çoktan geride bırakmıştır... Duvarlar korkunç, kitaplar güncellikten uzak, öğretmenler tükenmiş, bununla beraber koridorlar Amerikanın geleceği ile dolu... Ancak gençlerin aileleri ve kendilerini ile olan uyumsuzlukları, öğretmenlerin gittikçe tuhaflaşan davranışlarının yanında hiçbir şey kalır. Eğiticilerinin garip davranışlarının ardındaki sırrı çözmeye uğraşan bir grup genç, korkunç bir sırra vakıf olurlar: Dünyayı uzaylı istilasından kurtarmak...

  Tür : Korku, Gizem, Bilim-Kurgu, Gerilim
  Yönetmen : Robert Rodriguez
  Orjinal ismi : The Faculty
  Yapım : 1998
  Oyuncular :
  Jordana Brewster,Clea DuVall,Laura Harris,Josh Hartnett,Shawn Hatosy
   
 5. neet

  neet Moderatör Yönetici Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  20.636
  Beğenileri:
  323
  Ödül Puanları:
  83
  Cinsiyet:
  Erkek
  Yer:
  Tekirdağ
  An İtibari ile TRT1'de yeryüzü belgeseli var...
   
 6. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  GÜNEŞİN GÖZYAŞLARI

  [​IMG]

  “GÜNEŞİN GÖZYAŞLARI” 27 Eylül Pazartesi akşamı saat 19.50'de Kanaltürk Sinema kuşağında…

  Orduya bağlı özel kuvvetlerde görev yapan A.K. Waters yönetimindeki manga, Nijerya ormanlarına özel bir görev için gönderilirler. Görevleri; burada mahkum kalmış olan doktor Lena Hendricks'i kurtarmaktır. Waters ve komutasındakiler Hendricks'i bulurlar, ancak Hendricks onlarla birlikte gelmek için bir şartı vardır. Eğer yanında bulunan 70 mülteci de onunla birlikte kurtarılırsa bulunduğu yerden ayrılmayı kabul eder. Yavaş yavaş doktora duygusal bir yakınlık duymaya başlayan Waters kendine verilen emirleri arka plana itip duygularıyla hareket etmeye başlar.

  Yönetmen : ANTOINE FUQUA
  Orijinal İsmi :
  TEARS OF THE SUN
  Yapım : 2003
  Oyuncular :
  BRUCE WILLIS, MONICA BELLUCI, COLE HAUSER, PAUL FRANCI, EAMONN WALKER, JOHNNY MESSNER

  02:00 GÜNEŞİN GÖZYAŞLARI YABANCI SİNEMA (Tekrar)
   
 7. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  FINAL FANTASY 7 ADVENT CHILDREN (TV'DE İLK!)

  30 EYLÜL PERŞEMBE 20.30 FOXTV FINAL FANTASY 7 ADVENT CHILDREN (TV'DE İLK!)

  [​IMG]

  Animasyon
  ''Final Fantasy VII'' olaylarından iki yıl sonra bir hastalık olarak adlandırılan 'Geostigma' gezegenin üzerinden yayılmaktadır. Bu hastalığın sonunda, iki yıl önce vücuda istila eden yabancı maddenin neden olduğu düşünülmektedir. Geçmişin etkisinde olan eski asker Cloud arkadaşlarından uzakta bir hayat yaşamaktadır. Tifa Lockeheart’ın barı ise Geostigma virüsü kapmış çocuklar için bir yetimhane olarak hizmet vermektedir. Barret Planet enerji, Mako ise alternatif enerji kaynağı için gezegende arama yaparken burada, Tifa Barret'in altı yaşındaki kızı Marlene’i görür. Bir gün Cloud, Shinra’dan telefon alır ve eski devlet başkanı Rufus’un Kadaj adında gizemli bir adamdan korunması için yardım ister. Kadaj, bu arada birlikte kardeşleri Loz ve Yazoo ile onların annesini aramaktadır. Vincent Valentine ise Kadaj'ın planı üzerinden gezegen hakkında bilgi toplamaktadır. Cloud ve arkadaşları bu yeni düşmanlarına karşı mücadele için yeniden bir araya gelirler.
   
 8. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  ALACAKARANLIK (TV'DE İLK!)

  2 EKİM CUMARTESİ 22.15 FOXTV ALACAKARANLIK (TV'DE İLK!) ( Twilight )

  [​IMG]

  Oyuncular: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Billy Burke
  17 yaşındaki Isabella Swan, babası Charlie ile birlikte Forks adlı küçük bir kasabaya taşınır. Orada esrarengiz bir genç olan sınıf arkadaşı Edward Cullen'a ilgi duyar. Ancak Edward'ın 17 yaşında bir genç delikanlı görünümüne bürünmüş 108 yaşında bir vampir olduğu ortaya çıkar.Edward başlangıçta romantizme sıcak bakmasa da, kısa sürede Isabella ve Edward birbirlerine aşık olurlar. Ancak üç göçebe vampirin duruma müdahale etmesiyle birlikte Isabella'nın hayatı tehlikeye girer. Bunun üzerine harekete geçen Edward ile ailesi, kızın hayatını çok geç olmadan kurtarmak için kendi hayatlarını tehlikeye atacaklardır.

  Yüksek Tansiyon

  [​IMG]

  Alexandre Aja, Haute Tension’da 1980’li yılların korkutmayı amaçlayan filmlerine olan hayranlığını dile getirmiş. Genç Fransız yönetmen Alexandre Aja, on parmağında on marifet, yapımcı, yönetmen ve aktör Alexander Arcady ile Fransız film eleştirmeni Marie-Jo Jouan’ın oğulları. Ödüllü ve kanlı filmi Haute tension’ın yapımcılığını da babası üstlenmiş. Senaryosunu Grégory Levasseur ile Aja’nın yazdıkları film, aynı zamanda onun 1980’li yıllardaki korku filmlerine olan hayranlığını da dile getiriyor: eğlendirmeyi değil, korkutmayı hedefleyen filmlere. Haute tension’da iki arkadaş, Marie ile Alexia, ikincisinin kırsal kesimdeki çiftliğine gidiyorlar. Onun ailesinin yanında birkaç gün kalıp, sınavlar için ders çalışacaklar. Gece esrarengiz bir adam çiftlik evine giriyor ve Alexia’nın ailesini, köpek dahil öldürdükten sonra Alexia’yı kaçırıyor. Marie katilden saklandığı için kurtuluyor ama, arkadaşına yardım etmek için sadist katilin peşine düşüyor. Aja’nın yeniyetmelerin sapır sapır döküldüğü sıradan korku filmleri gibi bir film yapmak istemediğini daha ilk cinayette anlıyoruz.

  Orijinal Adı:HIGH TENSION
  Yönetmen:ALEXANDRE AJAOyuncular:CÉCILE DE FRANCE, MAÏWENN LE BESCO
  Yapım Yılı:2003

  Türü: Yabancı Sinema
  Tarih-Saat: 30.09.2010 22:00

  Kanal: [​IMG]
   
 9. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  MONA LISA GÜLÜŞÜ

  [​IMG]

  “MONA LISA GÜLܪܔ 1 Ekim Cuma akşamı saat 19:50'de Kanaltürk sinema kuşağında…

  Katherine Ann Watson (Julia Roberts), 1953 yılında sanat tarihi öğretmeni olarak California’dan New England’da bulunan Wellesley Kız Koleji’ne gelir. Dönem savaş sonrasıdır. En başarılı ve en iyi öğrenciler bu okulda okusalar da, okul ve kasaba oldukça muhafazakârdır. Öğrencilerine, yürüyecekleri yolun onlara gösterilmiş olan değil, kendilerinin seçecekleri yol olduğunu anlatmaya çalışan Watson, güçlü bir muhalefetle karşılaşacaktır.

  Tür : DRAMA / ROMANTİK
  Yönetmen : MIKE NEWELL
  Orijinal İsmi :
  MONA LISA SMILE
  Yapım : 2003
  Oyuncular :
  JULIA ROBERTS, KRISTEN DURIST, JULIA STILES, MAGGIE GYLLENHAAL, GINNIFER GOODWIN, DOMINI
   
 10. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  SERENITY (TV'DE İLK!)

  [​IMG]

  3 EKİM PAZAR 23.30 FOX TV SERENITY (TV'DE İLK!)

  Oyuncular: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk
  Galaksiler arasında çıkan savaşın kaybeden tarafında yer alan Yüzbaşı Malcolm Reynolds, görevinden ayrıldıktan sonra sahibi olduğu Serenity adlı uzay gemisiyle taşımacılık yapmaya başlamıştır. Kendisine çok sadık bir ekiple çalışır. Ekip üyeleri arasında kavga ve anlaşmazlıklar hiç bitmese de hepsinin ortak özelliği Malcolm Reynolds’a son derece sadık olmalarıdır.Günün birinde Serenity adlı gemisine iki yeni yolcu alır. Bunlar genç bir doktor ile telepatik güçleri olan kız kardeşidir. Pazarlık yaptıkları fiyattan fazlasını ödemişlerdir. Her ikisi de kainata hükmeden koalisyon güçlerinin elinden kaçmayı başaran kaçaklardır. Koalisyon güçlerinin özellikle genç kızı ele geçirmek için yapmayacağı şey yoktur.Serenity’nin mürettebatı galaksinin en ücra köşelerinde göze çarpmadan yolculuk yapmaya alışkındır. Ancak bu kez durum çok farklıdır. Kelimenin tam anlamıyla iki ateş arasında kalmışlardır. Bir tarafta Evrensel İttifak’ın durdurulması mümkün olmayan askeri güçleri, diğer tarafta Yağmacılar olarak bilinen güçlerin müthiş öfkesi vardır.Farklı düşmanların tehdidi altında kalan Serenity mürettebatının, en büyük tehlikenin aslında geminin içinde olduğunu keşfetmesi uzun sürmeyecektir.
   
 11. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  [SDNTV3]http://cubecdn.startv.com.tr//StarTV/Tanitim/miniplayer/neseliayaklar4ekm-pzt2000.flv[/SDNTV3]

  [​IMG]

  Filmin Konusu

  Neşeli Ayaklar, Antartika'da geçen bir komedi macera filmi. Antartika'da yaşayan İmparator peguenlerinin her birinin ruh eşini bulmak ve etkilemek için bir Kalbe Seslenen Şarkısı olmalıdır. Ve bir gün bu toplulukta şarkı söyleyemeyen bir penguen dünyaya gelir. Kahramanımız Memphis ve Norma Jean'in oğlu Mumble dünyanın en kötü şarkıcısıdır. Ancak, nasıl olduysa kendisi çok iyi tap dansı yapar.

  Tüm dünyada hem küçükler hem de büyükler tarafından merakla beklenen, İmparator Penguenlerinin Antartika'daki maceralarını konu alan bu animasyon hafta sonunda ABD'de en çok izlenen film oldu. Büyük küçük herkesin yoğun ilgisi ile Neşeli Ayaklar yaklaşık 42,3 Milyon Dolar (yaklaşık 61,4 Milyon YTL) hasılat elde etti.

  Yayın Tarihi: 4 Ekim Pazartesi
  Yayın Saati: 20:00
  STAR TV
   


 12. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  [​IMG]

  6 EKİM ÇARŞAMBA 20.30 HABABAM SINIFI MERHABA FOX TV  ---------- Post added at 19:00 ---------- Previous post was at 18:58 ----------

  TEHLİKELİ YOLCULUK

  [​IMG]

  “TEHLİKELİ YOLCULUK” 5 Ekim Salı akşamı saat 22.15'te Kanaltürk sinema kuşağında…


  Avustralya'nın Sydney kentinden havalanıp Los Angeles'e gitmekte olan bir Boeing 747 uçağındaki 300 kişi, büyük bir tehdit altındadır. Uçağa ölümcül bir gaz içeren bir bomba yerleştirilmiştir ve bir saat içinde patlayarak herkesi öldürecektir. Gazın 1995'te Tokyo'da bir metro istasyonunda çok sayıda insanı öldüren SARİN adlı gaz olduğundan şüphe edilmektedir. Ve zaman azalmaktadır.
  Tür : AKSİYON / DRAM
  Yönetmen : DAVID WORTH
  Orijinal İsmi :
  NOWHERE TO LAND
  Yapım : 2000
  Oyuncular :
  JACK WAGNER, CHRISTINE ELISE, JAMES SIKKING, MARK LEE, RACHAEL BLAKE, HELEN THOMSON, DAMIAN PIKE

  ---------- Post added at 19:02 ---------- Previous post was at 19:00 ----------

  MAVERICK

  “MAVERICK” 5 Ekim Salı 19.50'de Kanaltürk Sinema kuşağında…

  [​IMG]

  Nehirde bir teknede yapılacak olan poker turnuvasına katılacak olan Maverick (Mel Gibson), yarışmaya katılmak için gerekli olan parayı tamamlamaya çalışırken usta hırsız Anabel (Jodie Foster) tarafından soyulur. Ancak Anabel bu sefer sert kayaya çarpmıştır. Çünkü Maverick Anabel'in peşini bırakmaz. Karşılıklı atışmalar ve ortak bir amaç için çalışmaları bilinçsiz olarak Anabel ve Bret Maverick'i yakınlaştırır.
  Tür : WESTERN / MACERA / KOMEDİ
  Yönetmen : RICHARD DONNER
  Orjinal Adı : MAVERICK
  Yapım : 1994
  Oyuncular : MEL GIBSON, JODIE FOSTER, JAMES GARNER, GRAHAM GREENE, ALFRED MOLINA, JAÖES COBURN

  [sdntv]http://video.kanalturk.com.tr/arsiv/sinema/maverik_5ekim.flv[/sdntv]
   
 13. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  Tuzak

  [​IMG]

  Yönetmen Don E. FauntLeRoy

  Oyuncular Steven Seagal - Anthony 'Treach' Criss

  Yapım Yılı 2005

  Doğru bir hayata dönmeye çalışan eski hırsız Harlan Banks (Steven Seagal) kendisini tuzağa düşürüp hapse attıranlardan intikam almak için yemin eder. Tehlikeli oyunların içine giren Banks bir taraftan da kız arkadaşını olaylardan uzak tutmaya çalışmaktadır.

  Tuzak
  20:45
  Cine5

  ---------- Post added at 15:33 ---------- Previous post was at 15:32 ----------

  9 EKİM CUMARTESİ 22.15 DA VINCI ŞİFRESİ ( THE DA VINCI CODE )

  [​IMG]

  Oyuncular: Tom Hanks, Audrey Tautou, Jean Reno
  Simgebilimci Profesör Robert Langdon'a bir toplantı için Paris'tedir. Gece oteline gelen bir telefon ile polis tarafından Louvre Müzesi'ne çağrılır. ''İsa'nın Son Yemeği''nin sergilendiği salonda bir cinayet işlenmiştir. Kanının son damlasıyla cinayet mahalline şifreli ipuçları bırakan kurban, Langdon'u aynı gün telefonla aramış bulunan müze müdüründen başkası değildir.

  Polis müfettişi Bezou Fache için Langdon sadece şifreleri çözecek isim değil, potansiyel katilin ta kendisidir. Fransız polisinin şifre çözme uzmanı genç ve güzel Sophie Neveu olaya karıştığında, herşey göründüğünden çok daha karmaşık ve tarihin akışını değiştirebilecek bir sırrın etrafında düğümlenmeye başlayacaktır.

  ---------- Post added at 15:42 ---------- Previous post was at 15:33 ----------

  "UÇUŞ PLANI”, 8 Ekim Cuma akşamı saat 19.50’de Kanaltürk sinema kuşağında…

  [​IMG]

  Yakınlarını yeni kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan bir anne, yanında küçük kızıyla beraber Berlin'den Amerika'ya uçmaktadır. Yolculuğun bir noktasında küçük kız ortadan kaybolur. Anne telaşa düşerek çevresindekiler ve mürettebattan yardım ister. Ancak uçaktaki hiç kimse böyle bir kızın varlığını hatırlamaz gibi görünmektedir.

  [SDNTV]http://video.kanalturk.com.tr/arsiv/sinema/ucusplani.flv[/SDNTV]

  Ödüller: ASCAP Award Top Box Office Films
  Tür : GERİLİM / DRAMA
  Yönetmen : ROBERT SCHWENTKE
  Orjinal Adı : FLIGHTPLAN
  Yapım : 2005
  Oyuncular : ODIE FOSTER, PETER SARSGAARD, SEAN BEAN, KATE BEAHAN, MICHAEL IRBY, ASSAF COHEN, SHANE EDELMAN
   
 14. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  10 EKİM PAZAR 23.30 TELEFONDAKİ YABANCI ( When a Stranger Calls ) FOXTV

  [​IMG]

  Oyuncular: Camilla Belle, Tommy Flanagan, Katie Cassidy
  Lise öğrencisi Jill Johnson sıradan bir bebek bakıcılığı işi için gözlerden uzak bir tepede, güzel bir evdedir. Çocukları uyuttuktan sonra, kapıları kilitleyip alarmı çalıştırdıktan sonra evde tek başına kalmıştır. Ama bir yabancı tedirgin edici bir şekilde defalarca telefondan arayarak ''çocukları kontrol etmesini'' söyleyince, Jill paniğe kapılır. Genç kız arayan numarayı takip ettirip aramaların evin içinden yapıldığını öğrendiğinde korkusu dehşete dönüşür. Evden sağ çıkmak istiyorsa, Jill’in savaşmak için tüm gücünü toplaması gerekmektedir.

  -

  [​IMG]

  22:30 - 00:30 / Sinema|Yabancı Sinema|Gerilim
  Dil: Türkçe
  İkili Oyun
  One Way
  STAR TV

  New York’un en ünlü reklam ajansının çapkın ve başarılı yöneticisi olan Eddie patronunun kızı Judy ile nişanlıdır. Eddie bir sabah özel sekreteri ve arkadaşı olan Angelina’nın, Judy’nin kardeşi Anthony tarafından tecavüze uğradığını öğrenir. Kendi kusursuz imajını korumak ve evlilik planının tehlikeye girmesini önlemek için mahkemede Anthony lehine yalan ifade vermek zorunda kalır. Bu olay Eddie’nin hayatındaki felaketlerin başlangıcı olur. Hatta işlemediği bir cinayet için suçlanır. Gerilim dolu dava sürecinde Judy’nin ailesinin yıllardır sakladığı sır ortaya çıkar ve Eddie ile Judy’yi kendileriyle hesaplaşmaya ve söyledikleri yalanların sonuçlarına katlanmaya zorlar.

  -

  KUTUP MACERASI

  "KUTUP MACERASI" 10 Ekim Pazar akşamı saat 19.50'de Kanaltürk Sinema kuşağında…

  Tecrübeli kurtarma rehberi Jerry Shepard, Antarktika’nın zorlu koşullarına rağmen bir gruba daha önderlik etmektedir. Ancak ölümcül bir kazadan sadece köpeklerini terk ederek kurtulabilir. Yine de hayattaki en büyük dostlarını o kadar da kolay feda etmeye niyeti yoktur. Maceraperest ve güzel pilot Katie’nin de desteğiyle benzeri görülmemiş bir kurtarma operasyonuna girişmeye hazırlanmaktadır. Üstüne üstlük Antarktika’da yüzyılın en büyük kar fırtınası adım adım yaklaşmaktadır.


  [​IMG]

  Tür : MACERA / AİLE
  Yönetmen : FRANK MARSHALL
  Orijinal İsmi :
  EIGHT BELOW
  Yapım : 2006
  Oyuncular :
  PAUL WALKER, JASON BIGGS, BRUCE GREENWOOD, MOON BLOODGOOD, WENDY CREWSON, GERARD PLUNKETT
   
 15. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  13 EKİM ÇARŞAMBA 20.15 FOXTV SON OSMANLI YANDIM ALİ

  [​IMG]

  Oyuncular: Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Emin Boztepe
  Tarih 13 Kasım 1918... Düşman donanması Boğaziçi'ne demirlemiş... Manzara Vahim... İstanbul İşgal Altında!
  Aynı gün Haydarpaşa Garı'nda, trenden genç bir Paşa iner. Suriye cephesinden dönüyordur... Boğazı geçerken vahim manzarayı yani düşman gemilerini görür. Herkes çaresizlik içindedir. İstanbul'un üzerinde kara bulutlar geziyordur ama o, ''Geldikleri gibi giderler'' der!
  Çünkü O, Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Paşa'dan başkası değildir.
  Aynı tarihlerde, İstanbul sokaklarında donanmadan terhis edilen bir bahriye çavuşu vardır. O da Tahtacızade'lerin Yandım Ali'sidir.
  Yandım Ali, Bahriye Mektebinden kaçak, donanmadan terhis, yıllarca cephelerde savaşmış ve memleketin kurtuluşundan ümidi kesmiş bir külhan beyidir.. Evli bir sevgilisi vardır. Tek hayali biraz para kazanıp sevgilisini kaçırmak ve Viyana'ya gitmektir. Ancak Yandım Ali'nin yolu bir gün Mustafa Kemal'le kesişir. Ve o anda fikri değişir.
  Sokaklarında düşman zulmünün kol gezdiği öyle bir ihanet içindedir ki memleket, kimin kimi sırtından vurduğu belli değildir. İhanet doğan güneş gibi sessiz ve batan gün gibi çabuktur artık. İşte bu ihanetler içinde Yandım Ali, vatanın kurtuluşunun elzem olduğunun farkına varır...
   
 16. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  19 EKİM SALI 23.45 FOX TV SALKIM HANIMIN TANELERİ

  [​IMG]

  Oyuncular:Hülya Avşar, Zafer Algöz, Güven Kıraç
  Nimet ve Durmuş, Niğde'den İstanbul'a göç ederler ve Durmuş'un memleketten arkadaşı Bekir'in yanına sığınırlar. Bekir, Halit Bey'in hanının odabaşılığını yapmaktadır. Bekir, Durmuş'a handa iş bulur. Ancak hamallık yaparak hayatını kazanmak Durmuş'un hırslarına uygun değildir. O, Halit Bey'in sahip olduğu herşeye göz dikmiştir. Konağa, handaki dükkanlara ve metresi Nefise'ye... O günlerde çıkarılan Varlık Vergisi nedeniyle Halit Bey, bakımevinde tedavi gören sevgili karısı Nora'ya öngörülen vergiyi ödeyebilmek için mallarını elinden çıkarmaya başlar. Kayınbiraderi Levon ise Aşkale'ye sürgüne görderilir. Varlık Vergisi herkesin kaderini etkilemeye başlamıştır.


  [​IMG]

  GÖNÜLSÜZ KORUMA

  "GÖNÜLSÜZ KORUMA" 18 Ekim Pazartesi akşamı saat 19.50'de Kanaltürk sinema kuşağında…

  Doug Chesnic (Cage), geleceği parlak genç bir gizli servis ajanıdır. Yeni görevi, eski ABD başkanlarından birinin dul eşini korumaktır. Ancak, ilk bakışta rahat ve kolay gibi görünen bu görev, kaprisli ve detaycı Tess Carlisle’la (MacLaine) tanışınca gezegenin en çetin ve zoraki görevlerinden birine dönüşür. Tess’in kuaför sorunu, Doug’ın listesinde yer alan ve en önemsiz görünüp, hayati sonuçlar doğuracak problemlerden biridir.

  Tür : KOMEDİ
  Yönetmen :
  HUGH WILSON
  Orijinal İsmi :
  GUARDING TESS
  Yapım : 1994
  Oyuncular :
  NICOLAS CAGE, SHIRLEY MACLAINE, AUSTIN PENDLETON, EDWARD ALBERT, JAMES REBHORN, RICHARD GRIFFITHS

  ---------- Post added at 18:51 ---------- Previous post was at 18:28 ----------

  [sdntv]http://cubecdn.startv.com.tr//StarTV/Tanitim/miniplayer/kartalgoz18ekm_pzrt.flv[/sdntv]

  Filmin Konusu


  Teknoloji artık çevremizi sarmış durumda... Peki günün birinde bize karşı yönelirse ne olur? Bizi çevreleyen, çok sevdiğimiz ve bağımlısı olduğumuz teknoloji aniden bize zarar verecek odaklar tarafından kullanılırsa ve tamamen kontrolden çıkarsa neler yaşanır?

  Chicago'da küçük bir fotokopi dükkanında çalışmakta olan 23 yaşındaki Jerry Shaw'a telefonla kötü bir haber gelir. Hava Kuvvetleri'nde halkla ilişkiler subaylığı yapan ve ailenin gururu kabul edilen ikiz kardeşi Ethan, bir araba kazasında hayatını kaybetmiştir.

  Öte yandan bekar anne Rachel Holloman, 8 yaşındaki oğlu Sam'i Washington'a uğurlamak için tren garındadır. Canından çok sevdiği oğlu, Kennedy Center'da okul bandosunda trompet çalacaktır. Bu onların ilk ayrılığıdır. Oğlunu gönderdikten sonra kız arkadaşlarıyla gittiği barda cep telefonuna tuhaf bir çağrı alır. Tanımadığı yabancı bir kadın, talimatlarını yerine getirmediği takdirde oğlu Sam'in öleceğini söylemektedir. Telefonda konuştuğu sırada oğlunun görüntüsünü caddenin karşı tarafındaki bir dükkanın televizyon ekranında görür.

  İkiz kardeşinin cenazesine katıldıktan sonra Chicago'ya geri dönen Jerry, normalde boş olan banka hesabında artık 750.000 dolar olduğunu görünce şaşırır. Yaşadığı apartman dairesi tıkabasa terörist malzemelerle doldurulmuştur. Ona da aynı kadından telefon gelir. Bir an önce kaçması gerektiğini, aksi takdirde tutuklanacağı konusunda uyarmaktadır. Ancak kaçmaya fırsat bulamadan eve baskın yapan FBI ajanları tarafından ele geçirilir.

  Yayın Tarihi: 18 Ekim Pazartesi
  Yayın Saati: 20:00
  Star TV
   
 17. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  KONAK / TV'DE İLK!

  [sdntv]http://cubecdn.startv.com.tr//StarTV/Tanitim/miniplayer/konak19ekm-buaksam2300-geceversiyon.flv[/sdntv]

  [​IMG]

  Filmin Konusu

  6 üniversiteli arkadaş, hocalarının verdiği kültür mirası projeleri ödevi için Safranbolu'ya gelirken arabaları bozulur, karşılarına yardım edecek biri çıkar ama güven vermeyen biridir. Aksilikler rezervasyonlarının iptal edildiğinin öğrenilmesi ile devam eder ve kalacak yer nerede ise yok gibidir. Buldukları boş bir konağa yerleşirler ya da adeta bu konakta kalmaları için birileri tarafından yönlendirilirler. Baştan her şey güzeldir ama saatler gece yarısına yaklaştıkça sıra dışı şeyler olmaya başlar.

  Yayın Tarihi: Bu Akşam

  Yayın Saati: 23:00

  STAR TV
   
 18. AliA

  AliA Guru Onursal Üye

  Katılım:
  29 Haziran 2007
  Mesajlar:
  64.968
  Beğenileri:
  330
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Uyursan Ölürsün! Nefes televizyonda ilk kez Fox'ta!


  Türk sinemasında 2009 yılına damgasını vuran Nefes: Vatan Sağolsun adlı film, Fox TV ekranlarında ilk kez ekrana geliyor.

  Nefes:Vatan Sağolsun filmi Cumartesi akşamı 22:15- TV'de Fox TV'de...

  Nefes, Güneydoğu'da Irak sınırına yakın bir ilçedeki komando tugayında bulunan ve 2365 metre yükseklikteki Karabal Tepesi'ndeki röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bir yüzbaşı komutasındaki 40 askerin hikâyesidir.

  Buz gibi sulardan geçtiler, tepelere tırmanıp, yamaçlardan indiler... Güneşte kavruldular, iki gün iki gece... Ellerinde tüfekleri... Sırtlarında evleri... Yüreklerinde sevdikleriyle...

  Sınır nedir, neresidir bilmezdi çoğu... Emir almadıkları, emir de vermedikleri bir hayattan, her şeyi emirle yaptıkları bir hayata geçtiklerinde sınırları da gördüler...

  Mevzilerde beklediler... Korudukları telsizden analarıyla, babalarıyla, sevgilileriyle görüşebilmek için telefon sırası beklediler...

  Kendilerini neyin beklediğini bilmeden günlerce, aylarca beklediler Karabal Tepe'de...

  Hakan Evrensel'in Güneydoğu'dan Öyküler adlı kitabının uyarlaması olan film için Tahtalı Dağı'nda bir karakol kurulmuş ve oyuncuları Türkiye'nin farklı konservatuarlarında okuyan öğrencilerden seçilmiştir.

  Konu: Büyük çaplı bir sınır ötesi operasyonun başlamasıyla, telsiz röle istasyonunun bulunduğu Karabal Jandarma Karakolu'nun önemi daha da artmıştır. Çünkü operasyona katılan birliklerin haberleşmesi artık bu röle istasyonu ile sağlanacaktır. Güneydoğu'da Irak sınırına yakın bir ilçedeki Komando Tugayı'nda görevli Yüzbaşı ve emrindeki askerler, tipi ve karla mücadele ederek iki gün süren intikalin ardından karakola ulaşırlar.

  Karakol'da bulunan Jandarma askerleri ile birlikte geçirdikleri günlerde acıyı, sevinci ve hasreti paylaşırlar; son güne kadar karakolu ve telsizi koruma görevlerini yerine getirmek için mücadele ederler.

  Medyafaresi
   
 19. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  Evrenin Askerleri 3

  YAPIM YILI: 2009

  YÖNETMEN:John Hyams

  OYUNCULAR: Jean Claude Van Damme,Dolph Ludgren, Anderi Arlovski

  Teröristler çaldıkları çok gizli teknoloji ile,istendiği zaman bir ölüm makinesine dönüşebilen yeni model bir Evrensel Asker yaratmışlardır.

  [​IMG]

  Filmin Konusu

  Teröristler çaldıkları çok gizli teknoloji ile,istendiği zaman bir ölüm makinesine dönüşebilen yeni model bir Evrensel Asker yaratmışlardır. Teröristler öldürücü radyoaktif bulutları salmakla tehdit ederek arızalı olan Çernobil nükleer reaktörünü almışlardır.Onları durdurabilecek tek bir kişi vardır: Yıllar önce görevden alınan Evrensel Asker Luc Deveraux. Yeniden aktifleştirilip eğitilir. Ancak Deveraux'un bilmediği bir şey vardır. Eski düşmanı Andrew Scoott da gizli bir şekilde eğitilerek onunla savaşmaya hazırlanmaktadır. Milyonların kaderi birbiri ile savaşmaya can atan bu 3 ölüm makinesinin elindedir.

  Yayın Tarihi: 22 Ekim Cuma
  Yayın Saati: 22:45
  STAR TV

  ---------- Post added at 17:42 ---------- Previous post was at 17:30 ----------

  MASKELİ KAHRAMAN ZORRO

  “MASKELİ KAHRAMAN ZORRO” 22 Ekim Cuma akşamı saat 19:50'de Kanaltürk sinema kuşağında…

  [SDNTV3]http://video.kanalturk.com.tr/arsiv/sinema/zorro.mp4[/SDNTV3]

  19. yüzyılda eyalet haline gelecek Kaliforniya'da Don Diego yoksulların ve ezilenlerin haklarını acımasız toprak sahibi Don Rafael Montero'ya karşı korumaktadır. Bunu Zorro adında maskeli bir kahraman kimliğinde gerçekleştiren Don Diego, Montero'nun hain tuzağına düşer. Montero hem Zorro olarak yaptıkları hem de güzel karısına sahip olabilmek için Don Diego'yu sürgüne yollar.Yıllar sonra Don Diego geri döner. Montero'dan intikamını almak isteyen tecrübesiz ama yetenekli bir genç adam olan Alejandro Murrieta ile işbirliği yapan Diego onu Zorro olarak yetiştirmeye başlar.


  Tür : AKSİYON / MACERA
  Yönetmen : MARTIN CAMPBELL
  Orijinal İsmi :
  THE MASK OF ZORRO
  Yapım : 1998
  Oyuncular :
  ANTONIO BANDERAS, ANTHONY HOPKINS, CATHERINE ZETA-JONES, STUART WILSON, MATT LETSCHER
   
 20. Darknes$

  Darknes$ $ Onursal Üye

  Katılım:
  13 Haziran 2008
  Mesajlar:
  18.705
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  83
  [​IMG]


  27 EKİM ÇARŞAMBA 20.15 FOX TV JACK HUNTER BÜYÜK MACERA ( Jack Hunter and the Quest for Akhenaten’s Tomb )

  Oyuncular:Ivan Sergei , Joanne Kelly, Thure Riefenstein
  Jack, NSA sorumlusu Liz Johnson ile buluşur. Liz, Dr. Lena Halstrom tarafından Mısır'da bulunan obeliskin, Akhenaton Firavunu ile bağlantılı olduğunu açıklar. Jack, bu olayı araştırmaya karar verir ve Nadia ve Tariq ile Mısır'da buluşur. Jack, Lena ve Nadia araştırmalarını sürdürürken, Eyhab obeliski çalmaya çalışır. Jack ve diğerleri bu soyguna engel olmak zorundadır. Jack, ipuçlarını takip edip Akhenaton'un saklı mezarını bulmaktan başka çareleri olmadığına, Eyhab'ı bu şekilde durdurabileceğine karar verir.


  KİRALIK KATİLLER


  "KİRALIK KATİLLER", 27 Ekim Çarşamba akşamı saat 19.50'de Kanaltürk Sinema kuşağında…

  [​IMG]

  Jane ayrıldığı şirketinin karıştığı bir kaçakçılık hakkında bilgi sahibi olduğundan, şirket tarafından aranmaktadır. Jane kaçmaya karar verir. Soluğu bir adada alan Jane peşine bir kiralık katil takıldığından haber değildir. Kiralık katil Joseph oldukça tecrübeli ve temiz iş çıkaran bir profesyoneldir.

  Tür : AKSİYON
  Yönetmen : JUSTIN RHODES
  Orijinal İsmi : CONTRACT KILLERS
  Yapım : 2009
  Oyuncular : FRIDA FARRELL, NICK MANCUSO, RHETT GILES, CHRISTIAN WILLIS, G. ANTHONY JOSEPH, STEVE BOERGADINE


  KAPIŞMA

  "KAPIŞMA", 27 Ekim Çarşamba akşamı saat 21.30'da Kanaltürk Sinema kuşağında…

  [​IMG]

  Elmas hırsızı ve kurye olan Dört Parmak Franky patronu Avi'ye teslim edeceği değerli bir elmas için New York'a dönmektedir.

  Londra'da patronun kuzenine ve Hatton Garden kuyumcularına küçük taşlar bırakması gerekmektedir ancak dayanamaz ve Bıçak Boris adına bir bahse girer. Tabii Boris'in kendisine tuzak kurduğundan ve semtin tefecileri tarafından soyulacağından habersizdir. Franky'nin tuzağa düşürüldüğünü öğrenen Avi, Franky'yi ve kayıp elması bulmak için sağkoluyla birlikte Londra'ya gelir.. Bu arada çaylak lisansız boks maçı organizatörleri, Turkish ve işortağı Tommy yasadışı boks maçları organizatorü ve domuz çiftliği sahibi Tuğla Kafa'yı kendilerini bu işin en büyükleri arasına sokacak bir döğüş düzenlemek üzere ikna etmekle meşgullerdir. Ama bizim acemilerin boksörü Mickey O'Neil adında çılgın bir İrlanda'lı çingene tarafından nakavt edilince, çocuklar onu kendi boksörlerinin yerine Tuğla Kafa'nın rekabete mahal vermeyen maçı için ringe çıkmaya ikna ederler. Ama Mickey tekin bir adam değildir ve bu ikili kaçık, boksörleri dördüncü raundda nakavt olmayı reddedince birden kendilerini belanın tam ortasında bulurlar.

  Tür : POLİSİYE / GERİLİM
  Yönetmen : GUY RITCHIE
  Orijinal İsmi : SNATCH
  Yapım : 2000
  Oyuncular : JASON STATHAM, BENICIO DEL TORO, BRAD PITT, ALAN FORD, STEPHEN GRAHAM, DENNIS FARINA, MIKE REID

  Ödüller:
  Empire Award Best British Actor
  Empire Award Best British Director
  Golden Reel Award Best Sound Editing - Foreign Feature
  Special Recognition


  Kadavra / Pathology


  [SDNTV3]http://cubecdn.startv.com.tr//StarTV/Tanitim/miniplayer/kadavra_27ekmbuaksm.flv[/SDNTV3]


  [​IMG]

  Filmin Konusu

  Harvard'dan tıp diplomalı Ted Gray, üç aylık adli tıp stajı için çok iyi bir patoloji uzmanı olan Jake Gallo ile tanışır. Her ikisi de kendilerinin en anlaşılmaz ölüm sebeplerini ortaya çıkarmada eşsiz olduklarına inanmaktadır. Jake, Ted'i hangisinin daha mükemmel bir cinayet işleyeceğine dair ölümcül bir oyuna davet eder. İki parlak doktor, kimin en iyi olduğunu göstermek için son bir yarışa girecektir.

  Yayın Tarihi : 27 Ekim Çarşamba
  Yayın Saati : 23:00
  STAR TV
   
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş