Yardım TürkTelekom Zyxel Modemle Türknet Kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

kralloflu61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Türknete geçiş yaptım ve türktelekomda kullandığım kendi verdikleri zyxel modemi kullanıyorum ancak kabloyla pcye bağlanınca 95 mbps wifi ile bağlanınca en fazla 35 genelde 25-30 arası değerler alıyorum,
acaba modem arayüz ayarlarından wifi hızını bir şekilde yükseltebilir miyim ,biraz kurcaladım ama pek bir şey bulamadım,
eğer bu modemle daha yüksek hız almak mümkün değilse sizce yeni modem mi almalıyım yoksa router mı almalıyım keza modem alırsam türknetin modemi nasıldır ya da router fikri daha iyiyse önerileriniz nelerdir
görüşlerinizi bekliyorum
iyi forumlar

kralloflu61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
testleri wifi e bağlı cihaz yokken yaptım,hem kablolu hem kablosuz olarak da modemin yanında yaptım testleri,
attığınız linkdeki maddeleri daha önce denedim maalesef pek bir sonuç alamadım

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Türknete geçiş yaptım ve türktelekomda kullandığım kendi verdikleri zyxel modemi kullanıyorum ancak kabloyla pcye bağlanınca 95 mbps wifi ile bağlanınca en fazla 35 genelde 25-30 arası değerler alıyorum,
acaba modem arayüz ayarlarından wifi hızını bir şekilde yükseltebilir miyim ,biraz kurcaladım ama pek bir şey bulamadım,
eğer bu modemle daha yüksek hız almak mümkün değilse sizce yeni modem mi almalıyım yoksa router mı almalıyım keza modem alırsam türknetin modemi nasıldır ya da router fikri daha iyiyse önerileriniz nelerdir
görüşlerinizi bekliyorum
iyi forumlar

utube'da video var, deneyim olarak,burak şolt idi sanırım modem değiştiren.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
testleri wifi e bağlı cihaz yokken yaptım,hem kablolu hem kablosuz olarak da modemin yanında yaptım testleri,
attığınız linkdeki maddeleri daha önce denedim maalesef pek bir sonuç alamadım
Şimdi şöyle, WiFi da dalgalanmalar olduğundan kabloluda aldığınız hız ile Wi-Fi performansı arasında fark olacaktır. Modeminiz 2.4Ghz ise maksimum 150Mbps hızı kablosuz olarak sunacaktır. Eğer modeminizin performansından memnun değilseniz Online İşlemler'den TürkNetin sattığı modemi alabilirsiniz. Kablosuz 5Ghz desteği de olduğundan hız kaybı daha az olacaktır.

kralloflu61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Şimdi şöyle, WiFi da dalgalanmalar olduğundan kabloluda aldığınız hız ile Wi-Fi performansı arasında fark olacaktır. Modeminiz 2.4Ghz ise maksimum 150Mbps hızı kablosuz olarak sunacaktır. Eğer modeminizin performansından memnun değilseniz Online İşlemler'den TürkNetin sattığı modemi alabilirsiniz. Kablosuz 5Ghz desteği de olduğundan hız kaybı daha az olacaktır.
evet sanırım modem almam gerekiyor,
yalnız türknetin modemini mi almalıyım yoksa o fiyata daha iyi f/p ürünü bulabilir miyim çok kararsız kaldım ,
tenda v1200 ya da tp link archer vr300
gibi modemleri gördüm ,
kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını aktarabilir mi

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
TürkNetin modemini kullananlar genelde memnun ama diğer modemlerle olan kıyaslamasını bilmediğimden bir şey diyemiyorum :)

Pablo Emilio

Asistan
Reaksiyon puanı
25
evet sanırım modem almam gerekiyor,
yalnız türknetin modemini mi almalıyım yoksa o fiyata daha iyi f/p ürünü bulabilir miyim çok kararsız kaldım ,
tenda v1200 ya da tp link archer vr300
gibi modemleri gördüm ,
kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını aktarabilir mi
TP-Link Archer VR300>Zyxel VGM3625-T50B>Tenda AC1200

Son mesajlar