Turktelekom çekmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Buraksahin006

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Herkese merhaba,
Ben turktelekom 12 mbps internetini yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Normalde 10 mbps alıyorum hız olarak. Ama bu 2 hafta içerisinde 3 mbps'ye kadar düştü. Türk telekom müşteri hizmetlerini aradık arıza talebi oluşturuyorlar ama hiç bir şekilde internet hızımız yükselmiyor. Evde uzaktsn eğitim ile ders aldığım için zorlanıyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Herkese merhaba,
Ben turktelekom 12 mbps internetini yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Normalde 10 mbps alıyorum hız olarak. Ama bu 2 hafta içerisinde 3 mbps'ye kadar düştü. Türk telekom müşteri hizmetlerini aradık arıza talebi oluşturuyorlar ama hiç bir şekilde internet hızımız yükselmiyor. Evde uzaktsn eğitim ile ders aldığım için zorlanıyorum. Bunu nasıl çözebilirim?
(İSS değiştirebilirsiniz en basit çözüm.)
Kablolarda sorun olabilir bir baktırın.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Modem de sıkıntı olabiliyor hız düşümlerinde

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Aynı marka aynı model kullanması normal ama sizin modem arızalı olabilir komşunuzun ki değil

Buraksahin006

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Aynı marka aynı model kullanması normal ama sizin modem arızalı olabilir komşunuzun ki değil
Hocam başka bir çözümü yok mu acaba? Youtubedan izlediğim kadarıyla modemin altına alüminyum folyo koymayı düşünüyorum sizce nasıl olur

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Ben bulamadım zamanında kaç kere aradım bizde sıkıntı yok dediler her defasında modemi değiştirdim düzeldi.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Hocam başka bir çözümü yok mu acaba? Youtubedan izlediğim kadarıyla modemin altına alüminyum folyo koymayı düşünüyorum sizce nasıl olur
Alakası yok bence.
İSS= internet servis sağlayıcısı yani tt superonline gibi
Bence ya kablolarda sorun var ya da TT kaynaklı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alakası yok bence.
Modem çok eski de olabilir.

Buraksahin006

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Alakası yok bence.

Hocam interneti bağlayalı yaklaşık 3 ay olacak garanti belgesi vs. de eski değil

Ben bulamadım zamanında kaç kere aradım bizde sıkıntı yok dediler her defasında modemi değiştirdim düzeldi.
Galiba türk telekom da akşamları yoğunluk yaşanıyor olabilir mi

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Hocam interneti bağlayalı yaklaşık 3 ay olacak garanti belgesi vs. de eski değil

Binanız eski ki mı veya ne zaman oluştu bu hız düşüklüğü?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

TT kaynaklı veya kablolarda sorun var.

Buraksahin006

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Alakası yok bence.

Hocam bir de komşum da türk telekom kullanıyor ama onda sorunsuz çalışıyor. Bizde arada dsl ışığı yanıp sönüyor sonra internet geliyor

Binanız eski ki mı veya ne zaman oluştu bu hız düşüklüğü?
Hız düşüklüğü geçen hafta perşembe oluştu. Bina eski değil. Komşumuzda turktelekom kullanıyor onda sorun yok bizde sorun var sadece acaba yoğunluktan mı oluyor

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Hocam bir de komşum da türk telekom kullanıyor ama onda sorunsuz çalışıyor. Bizde arada dsl ışığı yanıp sönüyor sonra internet geliyor

Hız düşüklüğü geçen hafta perşembe oluştu. Bina eski değil. Komşumuzda turktelekom kullanıyor onda sorun yok bizde sorun var sadece acaba yoğunluktan mı oluyor
TT kaynaklı. Yoğunluktan değil.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Kafanızdan problem çözümü uydurmak yerine hat değerlerini paylaşmasını isteseniz hat değerlerine göre bir çözüm bulunur. Modem ara yüzünden hat değerlerini paylaşın. (Bulmayı bilmiyorsanız İnternete modem modeli hat değeri öğrenme yazın.)

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ya bu sorunu nasıl çözebilirim kesin bir çözüm yok mu
Hat değerlerini atın.
Kablolardan değilse modemden de değilse kesin tt kaynaklıdır.
Başka bir operatör e geçerseniz kesin düzelir.
Örnek superonline veya kablonet.
Taahhüt varsa yapacak bir şey yok.

Kafanızdan problem çözümü uydurmak yerine hat değerlerini paylaşmasını isteseniz hat değerlerine göre bir çözüm bulunur. Modem ara yüzünden hat değerlerini paylaşın. (Bulmayı bilmiyorsanız İnternete modem modeli hat değeri öğrenme yazın.)
Hat değerlerini atın.

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Ya bu sorunu nasıl çözebilirim kesin bir çözüm yok mu
Böyle bişi olduğunda ben genellikle fatura ödenmişmi diye kontrol ederim ödenmişse
sonra müşteri hizmetleri ararım kontrol ettiirim gene bir sonuç alamazsam
diğer kullandığım cihazlardan test ederim
eğerki diğer cihazdada yavaş çalışıyorsa
sorun cihazlardan veya modemden kaynaklı olabileceğini düşünürüm bu durumda modeme bağlanan bütün cihazları devre dışı bırakırım yani internet bağlantısını kopartırım ve tek cihazdan bağlanırım tekrar kontrol ederim oda olmazsa modemi açıp kapatırım
oda olmazsa modeme format attırırım gene böyle olursa müşteri hizmetleri arayın genede

bizim modem elektrik kesintisine uğrayınca internet kendine gelemiyor bazen çalışmıyor bazen çalışınca ikide bi gidip geliyor sonra müşteri hizmetlerini arıyoruz modem arayüze girip hesap şifre felan girince düzeliyor işte

Bluetooth birşeyler kullanıyor musunuz eğer kullanıyorsanız wifi bluetooth çakışma yapabilir

Buraksahin006

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Screenshot_20201201_191746_com.android.chrome.jpg

Hat değerlerini atın.
Gönderdim hat bilgilerimi

cTnky26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Neden böyle bir şey yapmış olabilirler acaba
Ya faturanızı eksik ödemiş veya ödememiş olabilirsiniz.Ya da türk telekom her zaman ki gibi kafasına göre hız düşürmek istemiştir.Diğer bir seçenek ise yoğunluktan olabilir.

Buraksahin006

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Ya faturanızı eksik ödemiş veya ödememiş olabilirsiniz.Ya da türk telekom her zaman ki gibi kafasına göre hız düşürmek istemiştir.Diğer bir seçenek ise yoğunluktan olabilir.
Ödenmemiş fatura yok. Yoğunluktan desek komşumuzda aynı interneti kullanıyor onda sorun yok.

Bunu nasıl düzeltebiliriz peki

cTnky26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Ödenmemiş fatura yok. Yoğunluktan desek komşumuzda aynı interneti kullanıyor onda sorun yok.
O zaman size özel bir durum var eğer komşunuzda bir sorun yoksa sizinkini isteğe bağlı olarak düşürmüşler.Bildiğim kadarıyla yapabileceğiniz iki şey var birincisi müşteri hizmetlerine sık sık durumu belirtmek ikincisi ise beklemek :(