Türksat Kablo, Kablonet AKN Uygulaması Devam Mı Edecek?

Bu konuyu okuyanlar

alfamega

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
turksakablo2019.jpg

BTK’nın yılbaşından itibaren AKK ve AKN’nin kaldırılması yönündeki kararı sonrası Türksat Kablo cephesinden 25.12.2018 tarihinde “Tarife Güncelleme Bilgisi” adında bir açıklama gelmişti. Açıklamada, Kablonet tarifeleri ile ilgili bir güncelleme bulunmazken “İnternet tarifelerimizde değişiklik bulunmamaktadır, Taahhütlü müşterilerimiz fiyat değişikliğinden taahhüt süresi boyunca etkilenmeyeceklerdir.” ifadesi yer aldı.

Taahhütlü kullanıcılar için AKN Kalkacak mı?

Yapılan açıklamada, 1 ocak 2019 sonrasındaki AKN ilgili bir bilgi bulunmazken beklenti AKN'nin tamamen kaldırılmasıydı. Konuyla ilgili tartışmalar sürerken forum üzerinden yetkili sıfatıyla yapılan ve içeriden duyum alındığı söylenerek paylaşılan bilgilere göre “AKN uygulaması devam edecek.”

AKN sonrası hız düşümü ve 02:00 - 08:00 saatleri arasındaki AKN'siz kullanım uygulamaları devam mı edecek?

BTK’nın yılbaşından itibaren AKK ve AKN’nin kaldırılması yönündeki kararı doğrultusunda AKN sonrası hız düşümü uygulamasının ve 02:00 - 08:00 saatleri arasındaki AKN'siz kullanım uygulamalarının devam etmesi mümkün görünmüyor. AKN uygulamasının geçerli olduğu dönemde yapılan sözleşmelere göre, 25 Mbps üzeri hızları kullanan abonelerin AKN sonrasındaki hızları 16 Mbps'ye düşüyor ve internet kullanımı bu hızla devam ediyordu. 02:00 - 08:00 saatleri arasındaki kullanımlar ise hangi şartta olursa olsun kotadan sayılmıyordu.

Adil Kullanım Noktası (AKN) uygulamasının devam etmesine rağmen, AKN'li paket sahiplerine sunulan ücretsiz ek uygulamaların sonlandırılması büyük tepkilere ve mağduriyetlere sebep olabilir. Kullanıcıların aleyhinde görünen bu değişiklik, BTK kararlarına, Tüketici Haklarına ve Avrupa Birliği ile karşılıklı imzalanan uyum anlaşmalarına da aykırılık teşkil ediyor olabilir.

Kablo TV ve diğer hizmetler zamlandı

1 ocak 2019 sonrasında Analog Kablo TV İçerik Bedeli 20,99 liradan 26,99 liraya, Giriş Paketi İçerik Bedeli 17,99 liradan 26,99 liraya, Temel Paket İçerik Bedeli 19,99 liradan 29,99 liraya, Üst Paket İçerik Bedeli 29,99 liradan 39,99 liraya, Vizioon Sinema Paketi 12,99 liradan 14,99 liraya, Altın Sinema Paketi 19,99 liradan 24,99 liraya, Kablo TV Aktivasyon Bedeli 144 liradan 192 liraya, Kablonet Aktivasyon Bedeli 144 liradan 192 liraya yükseliyor. Yapılan güncelleme sonrasında, taahhütsüz olarak yeni abone olacakların astronomik fiyatlar ödemesi gerekecek.

youngturks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ocak ayında göreceğiz gelişmeleri, eğer Kablonet hala sayfasında AKN'li paketler satmaya devam ederse ve mevcut abonelerin tarifelerinde AKN'yi kaldırdığını beyan etmezse, tüketicilerin de BTK ve ilgili Bakanın açıklamalarına istinaden Kablonet hakkında BTK ve E-devlet üzerinden Cimer mecralarında ve kaymakamlıklardaki tüketici mahkemelerinde haklarını aramaları yerinde olacaktır. Ağlamayan çocuğa meme vermezler... Zaten dünyanın en pahalı interneti için parayı veren biziz, hakkımızı aramazsak kimse de kendiliğinden o hakkı bize vermez...

alfamega

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ocak ayında göreceğiz gelişmeleri, eğer Kablonet hala sayfasında AKN'li paketler satmaya devam ederse ve mevcut abonelerin tarifelerinde AKN'yi kaldırdığını beyan etmezse, tüketicilerin de BTK ve ilgili Bakanın açıklamalarına istinaden Kablonet hakkında BTK ve E-devlet üzerinden Cimer mecralarında ve kaymakamlıklardaki tüketici mahkemelerinde haklarını aramaları yerinde olacaktır. Ağlamayan çocuğa meme vermezler... Zaten dünyanın en pahalı interneti için parayı veren biziz, hakkımızı aramazsak kimse de kendiliğinden o hakkı bize vermez...

Evet AKN kalktı ASK geldi.

https://forum.shiftdelete.net/threads/kablonet-2019-tarifeleri-ile-akn-gitti-ask-geldi.614760/

spilanemon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bugun musteri hizmetleriyle görüştüm.Mevcut abonelerin taahhüt suresinsce mevcut hizda internetin fiyat değişikliğinden etkilenmeden akn siz hizmet alacağı söylendi.Akn kalkmış

youngturks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi bakalım, bu görüşmeyi kaydetseydin keşke :) Ya da online sayfadan sorup yazılı cevap almak lazım.

Acaba tamam kalktı da diyelim ki 16 mbps 100 gb AKK li taahhütümüz var bunu 50 mbps'li tarifeye geçirmek istesek,

1- Buna izin verecekler mi?
2- Kaç lira fiyat çekecekler. Çünkü sitelerine göre 50 mbps 100 gb AKK li tarife yeni gelene 120 TL, hadi sana 100 lira olur dediler anlaştık 100 liraya 50 mbps sınırsız mı kullanmış olacağız taahhüt bitimine kadar.

Bunun gibi çeşitli sorular var kafamızda. Bana sanki taahhütlü abonelerin, taahhüt bitimine kadar başka tarifeye geçişine izin vermezler gibi geliyor ya da sınırsız tarife fiyatı verirler sitelerindeki hani var ya 25 mbit sınırsız 250 lira diye :) O da zaten aynı kapıya geliyor, o fiyatı vermeyeceğinden tarifen değişmez...

rizaerdogan82

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar AKN kalktı evet ama kablonet'in bazı kampanyalarında aslında bi nevi AKN var. Şu anki sistemde 81 liraya sana sınırsız internet vaad ediyor ama aynı zamanda 19:00 - 00:00 arası hız düşümü yaparım diyor. Gerçi o da çok düşmüyor. 25 mb. Fakat ben onun yerine başka bir kampanya seçtim. Ankara'da oturuyorum. Ankara kablonet merkez şubesinden başvurumu yaptım. Geldiler bağladılar aynı gün. 81 liraya aylık 250 gb ve 50 mb hızda kampanya seçtim böylece düşüş yaşamıyorum. Bir de şu ara kablonet modem bulmakta sıkıntı çekiyor sanırım. Bayilerde de bu problemi yaşıyorsunuz. Ben merkez şubesinden aldığım için öyle bir sıkıntı da yaşamadım. İstifade etmek isteyenler için linki de bırakıyorum. https://www.turksatinternet.net/