Türksat 4A'yı nasıl eklerim?

Bu konuyu okuyanlar

Alverd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim uydum goldmaster sat-4150v . Ben bu uyduya nasıl Türsat 4A'yı kurarım bi yardım etseniz. Biraz araştırma yaptım ama kuramadım.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar benim uydum goldmaster sat-4150v . Ben bu uyduya nasıl Türsat 4A'yı kurarım bi yardım etseniz. Biraz araştırma yaptım ama kuramadım.
Şuan uydu türksat üzerinden yeni kanal freknasları çalışmıyor aktif değiller. Türksat 2-3a ya devam

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ama yinede uydu eklemeyi göstereyim.
Menü>Kurulum>uydu/tp düzenleme>yeni uydu ekle ye basacaksınız.

Herhangi bir uydu ismi verin,tp eklemeniz istenecektir.Bu kısma 12015 H smbl: 27500bilgilerini girip kaydediniz.Ekrana kanal arama menüsü gelecektir. Sonra şebeke arama açık,kanal arama işlemi başlattın bu kadar.

Alverd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan uydu türksat üzerinden yeni kanal freknasları çalışmıyor aktif değiller. Türksat 2-3a ya devam

Ama yinede uydu eklemeyi göstereyim.
Menü>Kurulum>uydu/tp düzenleme>yeni uydu ekle ye basacaksınız.

Herhangi bir uydu ismi verin,tp eklemeniz istenecektir.Bu kısma 12015 H smbl: 27500bilgilerini girip kaydediniz.Ekrana kanal arama menüsü gelecektir. Sonra şebeke arama açık,kanal arama işlemi başlattın bu kadar.

Sağol tavsiyeni deneyeceğim. Yalnız bende hala 1c var sorun olur mu? Birde dikey mi yatay mı onu sorayım dedim.

Bayramdan sonra aktif olacak 4a

Sanada sağol kardeş.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Sağol tavsiyeni deneyeceğim. Yalnız bende hala 1c var sorun olur mu? Birde dikey mi yatay mı onu sorayım dedim.

Sanada sağol kardeş.
Hocam uydu adın ne olursa olsun sorun olmaz, fakat 1c derken frekanaslar 1c mi demek istedin ama sanmıyorum 1c kullanılmıyor artık sanırasam yanlışım varsa düzeltin, herhangi bir uydu seçerek 4a frekanaslarını girerek tarama yaptırdığınız zaman çıkacaktır kannalar. Ancak uydu geçişi tamamlandıktan sonra.