Türksat 4A'yı nasıl eklerim?

Bu konuyu okuyanlar

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Dixstar FTA 2010 uydu alıcım var Türksat 4A'yı nasıl ekleyebilirim uydu ekleme bölümünde FEC yada Sembol oranı sormuyor? Biss özelliği de yok Uydu aramadan da bulamadım

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Dixstar FTA 2010 uydu alıcım var Türksat 4A'yı nasıl ekleyebilirim uydu ekleme bölümünde FEC yada Sembol oranı sormuyor? Biss özelliği de yok Uydu aramadan da bulamadım
Yeni uydu ekleme kısmına gelip,

11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılması gerekiyor.

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Uydu eklemeye gerek yok.Uydu ismi kısmında Türksat 2A yazmı 3A yazmış önemli değil. Yukarıda söylendiği gibi şebeke taraması yapın yeter.

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18

11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılması gerekiyor.

Yeni uydu ekleme kısmında sadece LNB tipi, Frekans 1,LNB elektriği,22,Diseqc var frekansa sayı giremiyorum

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Yeni uydu ekleme kısmında sadece LNB tipi, Frekans 1,LNB elektriği,22,Diseqc var frekansa sayı giremiyorum
Hocam uydu ayarları yanı lnb tipini v.s. ayarladıktan sonra geri meniye gelip kanal arama kısmına geleceksiniz sonra oradan hangi uyduyu arayacagıınızı soracak oradan sızın ekeldıgınz uyduyu seçeceksınız sonra mhz , tp , gibi ayarları isteyecek onları gireceksiniz sonra ŞEBEKE ARAMASI nı aktif edeceksiniz kanal taratacaksınız kanalları bulacak. Ama şuan bulur mu uydu aktif mi bilmiyorum.

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Hocam uydu ayarları yanı lnb tipini v.s. ayarladıktan sonra geri meniye gelip kanal arama kısmına geleceksiniz sonra oradan hangi uyduyu arayacagıınızı soracak oradan sızın ekeldıgınz uyduyu seçeceksınız sonra mhz , tp , gibi ayarları isteyecek onları gireceksiniz sonra ŞEBEKE ARAMASI nı aktif edeceksiniz kanal taratacaksınız kanalları bulacak. Ama şuan bulur mu uydu aktif mi bilmiyorum.
İşte bana da lnb tipi filan o ayarlar lazım asıl frekansı da sayı olarak giremiyorum sağ sol ses tuşuyla 150 150 artırabiliyorum 5000 10000 arası

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
İşte bana da lnb tipi filan o ayarlar lazım asıl frekansı da sayı olarak giremiyorum sağ sol ses tuşuyla 150 150 artırabiliyorum 5000 10000 arası
Ku bandı nı seçin çift çanak kulanıyorsanız Disecq i aktif edin tek çanak ise kapalı kalsın, 22 kz frekansı otomatıkte kalsın ( sizin uydu alıcınızda var ise ).

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
goldmaster pvr 72300 model uyduyu nasıl 4a yapacam

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam açık ta tutun sıkıntı çıkarsa kapatırsınız. Ne anlama gelıyor pek bılmıyorm fakat bende otomatıkte.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

goldmaster pvr 72300 model uyduyu nasıl 4a yapacam

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Hocam açık ta tutun sıkıntı çıkarsa kapatırsınız. Ne anlama gelıyor pek bılmıyorm fakat bende otomatıkte.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yok ben yapamayacağım bilen birine yaptırırım artık zaten
hepsini girdikten sonra ok diye bir seçenek de çıkmıyor [MENTION=366180]honami[/MENTION] gerek yok dedi bir şebeke taraması yaparım çıkmazsa eklettiririm birine

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Yok ben yapamayacağım bilen birine yaptırırım artık zaten
hepsini girdikten sonra ok diye bir seçenek de çıkmıyor @honami gerek yok dedi bir şebeke taraması yaparım çıkmazsa eklettiririm birine
Ekle dememin nedenş kanal listesinde hangi uydunun gösterileceğini seçerken kolaylık sağlar diye dedim, türksat 3 a eklı ıse onun içinde direk şebeke taraması yapın yıne kanalları bulur zaten.

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Ekle dememin nedenş kanal listesinde hangi uydunun gösterileceğini seçerken kolaylık sağlar diye dedim, türksat 3 a eklı ıse onun içinde direk şebeke taraması yapın yıne kanalları bulur zaten.
Öyle yaparım o zaman sağol

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
15 Temmuz'dan önce bu işlemi yapmanız hiçbir şey değiştirmiyor çünkü 15 Temmuzda aktif hale gelecek.

ismailyagmur20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha çok kanal kapasitesi olacak. HD kanallar artacak. 15 Temmuz dediler ama 1 ay geçti hala değişim yok.

Vestel dvb 840 ci marka 8 yillik uydu alicim var ve bahsettiginiz fec vs gibi hic bir menu yok.kurulum/yeni kanal ekleme/otomatik arama -manuel arama var ve fec vs yok

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
bu tür işlere elim yatkındır ama 42.0 e uydusunda verilen ayarlarda tarama sonrası sadece turksat tanırım ı buluyor sunny marka uydu alıcısı arayüzü çok kötü birşey anlaşılmıyor

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
bu tür işlere elim yatkındır ama 42.0 e uydusunda verilen ayarlarda tarama sonrası sadece turksat tanırım ı buluyor sunny marka uydu alıcısı arayüzü çok kötü birşey anlaşılmıyor

Aynı şey dün bana da oldu. Sadece Şifresiz kanalları taraması şeklinde arama yapınca tek kanal olarak türksat tanıtım geldi. Tümü+Nit tarama şeklinde aratınca 400 küsür kanal buldu. Bu şekilde aratmayı dene bakalım.

2 farklı otomatik tarama frekansı yayınlandı, eğer denemediysen birde diğer frekansı deneyebilirsin.

Bu dandik uydu cihazlarının arayüzleri çok karmaşık ve sinir bozucu gerçekten.

Benim ve evdeki diğer bireyler için 400 kadar yerli kanal ve hotbird'deki neredeyse bütün kanallar gereksiz. Ama maalesef istemediğim kanalları silmek istediğimde uydu alıcısı sapıtıyor. Kendini fabrika ayarlarına döndürüyor. :D

hanox

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Ben hiremco x2 uydu alıcısına yeni frekans gir dedim. lnb tipine üniversal dedim hemen bağlandı tüm kanalları indirneye başladı.Eski udu (e.42) uydu listesinde idi bunu da yeni ekle dedim onu da aynı değerde ekledim.oldu.

ismailyagmur20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vestel dvb 840 icin yardiiiiiiiiiiiim uydu bul diye bir secenek yok.verilen iki otomatik arama sayilari ise turksat 1c uzerinden sadece tanitim kanalini buluyor ve o da sinyal yok diyor

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Vestel dvb 840 icin yardiiiiiiiiiiiim uydu bul diye bir secenek yok.verilen iki otomatik arama sayilari ise turksat 1c uzerinden sadece tanitim kanalini buluyor ve o da sinyal yok diyor
Yeni uydu değin. Oradan uydu ismi ve frekans ve sembol değeri girin. Sonra transportıl değerini yine kanal frekanslarını girin. Bulacaktır.

victorysan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba benim uydumun markası linx bu değerleri nasıl ekleyeceğim yardım edin

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Aynı şey dün bana da oldu. Sadece Şifresiz kanalları taraması şeklinde arama yapınca tek kanal olarak türksat tanıtım geldi. Tümü+Nit tarama şeklinde aratınca 400 küsür kanal buldu. Bu şekilde aratmayı dene bakalım.

2 farklı otomatik tarama frekansı yayınlandı, eğer denemediysen birde diğer frekansı deneyebilirsin.

Bu dandik uydu cihazlarının arayüzleri çok karmaşık ve sinir bozucu gerçekten.

Benim ve evdeki diğer bireyler için 400 kadar yerli kanal ve hotbird'deki neredeyse bütün kanallar gereksiz. Ama maalesef istemediğim kanalları silmek istediğimde uydu alıcısı sapıtıyor. Kendini fabrika ayarlarına döndürüyor. :D
bu sabah tekrar denedim meğer sorun eski uyduları silmemem imiş

eski uyduyu silip aynı şeyleri yapınca bütün kanalalrı buldu

arayüzler gerçekten can sıkıcı 10 yıldır kullanıyorum halen kendi listemdeki sıralamayı yapamıyorum

çince olsa ama daha iyi bir arayüzle bulurum sanırım

mordak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
11844 pol 2222 fec 3/4 sonlandırılmış bilginize

gs_yigit_44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende samsung smart tv var. Bi türlü 4A uydusuna ayarlayamadım. Frekansları yazıyorum ama sinyal kalitesi 0 yazıyor ve kanal aradığımda hiç kanal bulamıyorum yardım edermisiniz

yasin0252

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar bende samsung smart tv var. Bi türlü 4A uydusuna ayarlayamadım. Frekansları yazıyorum ama sinyal kalitesi 0 yazıyor ve kanal aradığımda hiç kanal bulamıyorum yardım edermisiniz
Şu frekanslardan birini manuel olarak girip şebekeyi açık konuma getir ve arat..

12380 V SR:27500 FEC:3/4

11747 H SR:27500 FEC:5/6

Otomatik arama yapmayın çünkü bazı cihazlarda oto aramada bütün kanallar bulunmuyor.. Sadece manuel olarak bu frekanslardan biri girilip arama yaplmalı..