Türknet tehlikesine dikkat-

Bu konuyu okuyanlar

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Özellikle ttnet üyeleri sözüm size!!!
Bir telefonla tarife değişikliği yapılacağı söylenerek sizden onay alınabilir.Sizi arayan yetkili ttnetin sizinle şrtibat kurduğu numaradan arar ve acele olarak bazı şeyler söyler
ve siz
ancak ttnet hattınız kesildiğinde uyanırsınız.
Benim gibi
Kendimi aptal hissettim hemen Siyayetvar a girdim
Yüzlerce aynı şikayet cevap vermeyen müşteri temsilcisi veya size verilen çalışmayan fax numarası.
Sdn li arkadaşlarımı uyarıyorum
http://www.sikayetvar.com/sikayetoku/k/222/f/13096/p/2/g/
türknet tehlikesine dikkat ve okuyan ttnet temsilcisi varsa irtibat numarasını ttnetten nasıl almışlar.
2 saatı aşkın müşteri hizmetlerini bekledim iki faksı dilekçem için meşgul ettim olmadı bu gün ilk işim gn md lüğüne gitmek
şu anda başka yerden nete giriyorum benin için kabus bu

recooo1903

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Geçmiş olsun geçen gün beni de aradılar bugün sus yarın ara dedim bi dahada aramadılar :D

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
beni dopingden aradılardı aynı şekilde hatuna öyle bir küfür ettim ki bir daha arayacaklarını zannetmem :D

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
-Alo Türknetten arıyorum
+İlgilenmiyorum
-Teşekkür ederim iyi günler

Neptunmavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Doping, Arkadaşımı aramış. hemde kaç kez sonunda ikna edebilmişler. Arkadaşım Dopingi internetten araştırınca vazgeçti düşünün 8 mbit olan hızını 1 mbite düşürüp birde kampanya diye kandırmışlar. Arkadaşım 12 gün kullandı sonra iptal ettirip Ttnete geçti. bağlantı ise çok dandikti kopmalar oluyordu İP alamıyordu. Doping ise sözleşme imzalamışsın hat iptali için 140 TL vereceksin diyor. Arkadaşımda vermem diyor bakalım ne olacak.

Benim bildiğim hizmetten memnun kalmayıp iade etme diye bir madde yokmu? bilenler cevaplayabilirmi?

Size Tavsiyem ya Ttnetten şaşmayın yada Uyduneti seçin.

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Hocam çok geçmiş olsun.Benide bir kaç sefer aradılar her seferinde telefon altmış yaşında olan babamın adına ya "abone burda değil"cevabı veriyorum.Bir keresinde baba açmıştı O da"ben anlamıyorum oğlum biliyor"demişti yani baba oğul götürmeye çalışıyoruz işte :) .Bir kesin niyetlenmiştim tarife değişikliği için Allahtan ki yapmamışım.

Doping ise sözleşme imzalamışsın hat iptali için 140 TL vereceksin diyor. Arkadaşımda vermem diyor bakalım ne olacak.

Benim bildiğim hizmetten memnun kalmayıp iade etme diye bir madde yokmu? bilenler cevaplayabilirmi?

Ah bu sözleşmeler yok mu?Bir şey almak istersin içinde mikroskopla ancak okuyabileceğin kağıtları okumadan imzalatırlar okumak istediğinde ise o anki görevli onu okutmamak için kendini neredeyse yırtar.

Sorunuza gelince bildiğim kadarıyla şayet "memnun kalmayınca iade maddesi" sözleşmede varsa,ki olacağını sanmıyorum genel olarak,tabiki parayı vermeden kurtulur ancak imzalıdığı sözleşme bir çok yönde,ttnetin kinede bakabilirsiniz mesela 24 aylık sözleşmelerinde bildiğim kadarıyla memnun kalmama gibi bir madde yok,kullanıcıyı bağlayan tiplerden ise sanırım ki o parayı vermek zorunda kalacaktır.Hukukende mahkemeye gidildi mi haklı yine şirket olur zira kullanıcı bir belge imzalamıştır ve bu belgeyi rızası ile imzalamışsa sorun yoktur her şeyi kabul etmiştir.Ancak işin tüketici derneği boyutu var mı orasını bilmiyorum.

Benim bildiğim kadarıyla böyle son zamanlarda herhangi bir değişiklik olmamışsa halende böyle biliyorum ancak yinede araştırın yanılıyorda olabilirim

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
turktelekom 444 1 444
ttnet 444 0 375

BU 2 NUMARA DIŞINDAN TELEKOM VE TTNET ARAMA YAPMAZ YAPARSA ASLA KABUL ETMEYIN CUNKI BİZ ARAMIYORUZDUR.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
0216 ile başlayan bi numara aradı dün, türknet falan filan dedi babamın adını da söyledi. Konuşuyodu konuşuyodu ki pardon ilgilenmiyoruz dedim lafı ağzına tıktım. İyi günler dedi gitti. Can sıkıyorlar artık kaç kere aradılar yahu 1000 kere ilgilenmiyoruz dedim.

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Bu türknet akrabamın başına geldi.En son mahkemeye gidecez.

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Bana telefonla tarife satamazlar
pis.png

Beni aramayın gerekirse sitenize girer bakarım diyorum peki beyefendi diyorlar :D ama heçç sözlerinde durmuyorlar hep arıyorlar en sonunda bastıracaklar küfürü. :mrgreen:

halil413

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bu zorunlu taahütütlü imzalattıgı kampanyalar ıcın hıc ugrasmadan tüketici mahkemesine basvurun,önceden firma musterı hızmetlerıne ıkaz edın mahkemeye gıdıcem dıye hakkınızı arayın

---------- Post added at 12:32 ---------- Previous post was at 12:24 ----------

uydunetın verdıgı hız stabıl mı?

Neptunmavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu zorunlu taahütütlü imzalattıgı kampanyalar ıcın hıc ugrasmadan tüketici mahkemesine basvurun,önceden firma musterı hızmetlerıne ıkaz edın mahkemeye gıdıcem dıye hakkınızı arayın

---------- Post added at 12:32 ---------- Previous post was at 12:24 ----------

uydunetın verdıgı hız stabıl mı?

Tüketici mahkemesi vesaire bu konuda biraz detaylı bilgi verebilirmisiniz?

Arkadaşımı Doping adsl günlerce aramış, Arkadaşıma neden kabul ettin diye sordum, bilmiyordum bi an boşluğa geldim kabul etmişim dedi. 12 gün kullandı sonra iptal ettirip tekrar Ttnete geçti, Doping Adsl ise 140 tl vereceksin sözleşme yapmışsın demiş. benim bildiğim 30 gün içinde hizmetin reddi imkanı var. Detaylı bilgisi olan varmı ne yapmalı?

Uydunet kullanmadım Türkiyede bazı yerlerde Uydunet hizmeti var, Kullananların yorumları memnun olduklarını gösteriyor, sitesinde ise gerçek hızda internet hizmeti verdiğini iddia ediyor.

buradan bakabilirsiniz http://www.turksatkablo.com.tr/int-kampanyalar.aspx

halil413

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Tüketici mahkemesi vesaire bu konuda biraz detaylı bilgi verebilirmisiniz?

Arkadaşımı Doping adsl günlerce aramış, Arkadaşıma neden kabul ettin diye sordum, bilmiyordum bi an boşluğa geldim kabul etmişim dedi. 12 gün kullandı sonra iptal ettirip tekrar Ttnete geçti, Doping Adsl ise 140 tl vereceksin sözleşme yapmışsın demiş. benim bildiğim 30 gün içinde hizmetin reddi imkanı var. Detaylı bilgisi olan varmı ne yapmalı?

Uydunet kullanmadım Türkiyede bazı yerlerde Uydunet hizmeti var, Kullananların yorumları memnun olduklarını gösteriyor, sitesinde ise gerçek hızda internet hizmeti verdiğini iddia ediyor.

buradan bakabilirsiniz http://www.turksatkablo.com.tr/int-kampanyalar.aspx
daha once buna benzer olay benımde basıma geldı fakat bazı fırmalar prestejı sarsılmasın dıye mahkeme yerıne musterı haklı cıkacagına ona gore hareket eder
surayı bır oku:http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=6546
dopinge bir blöf yapmanı tavsıye ederım yemezlerse gıt sıkayet et ara musterı hızmetlerını cayma bedelını odemeden sozlesmeyı ıptal etmek ısıtıyom eger ıptal edılmıyorsa tüketici hakları hakem heyetıne basvurucam bılgılerınıze... deyın kapatın telefonu gerı donup ıptal edebılırler

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Hepsi telekomun altyapısını kullandıkları için telekom bi çakallık yapıyodur kesin onlara en iyisi yani kötünün iyisi ttnet adsl de şuanda

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Arkadaşlar şimdi turknet hattınız kapatıldı diyor.Bizim sistemde görünmüyor diyor ama ttnete başvurmaya çalıştığımızda hala turknet görünüyor.Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Sistemi çözdüm.Bilgileri havuzdan alıyorlar ve aceleyle sizden tarife değişikliğini onaylamanızı istiyorlar ve akabinde ttnet üyeliğinizi iptal ederek çok düşük fiatlı tarifeyle türknete üye yapıyorlar
ama
bu görünürdeki tarife
esasını fatura geldiğinde anlıyorsunuz.Tek itiraz merciiniz bir fax buraya bir hafta içinde itiraz etme şansınız var
ama
bu şans
bozuk fax hattıyla elinizden alınmış eğer imkanınız varsa gayrettepe ercan hana gidiyorsunuz ve burada şansınızı deniyorsunuz
10 gündür netim kapalıydı ttnette taahüt sorunu çıkıyor şu anda ttnet yalın internet yaptırdım bakalım

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Müşteri hakları var ya gidin mahkemeye san söyledigin yerine getiremiyorsa mahkemeye ver dolandırıcılkıtan :D vs vs kurtul gitsin

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Arkadaş bu devirde ttnet sadece süperonline'a tercih edilebilir bence.

moon5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaş bu memlekettte internet kullanmak bile cesaret işi...heran herşey olabilir.kredi kartı kullanmak gibi...

msydm

Doçent
Reaksiyon puanı
66
Bizim bi arkadaş türknette çalışırken bir evi aramış kadın onay vermiş.sonra kadın ve kocası tartışıyo.
neden benden habersiz böyle birşey yaptın falan...

derken neredeyse BOŞANMA ya kadar gitmiş.

bu tarz işlerde kesinlikle KATAKULLE oluyor. çook büyük bir VEBAL vebal var. yazık günah

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
beni de defalarca aradılar. turk.net, doping, vs... hiçbirini kabul etmedim. aklı başında olan kişi de taahüt imzalamaz. tanımadığım bir şirketin hiç kullanmadığım hizmetine neden 24 ay kendimi bağlayayım? eğer şirket, hizmetine güveniyorsa önce deneme şansı versin. memnun kalırsam devam eder kullanırım zaten. ilk dakikadan 24 ay taahüdü şart koşuyorsa işin içinde bir bit yeniği vardır.

halil413

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
yeni internet alcaksanız 10tl fazla verin tahütsüz kullanın istediginiz zaman kapatırsınız

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
smile kullanıyorum tahahütüm yok imzaladığım birşey yok kafama göre, fiyat farkı falanda yok ttnet neyse buda o. Ayrıca bir defa bile aranmadım.