Türknet nasıl aynı altyapıyla...

Bu konuyu okuyanlar

Goktug04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bundan 2 gün önce felan internet sağlayıcılarına bakıyordum türkneti gördüm baktım akn ve taahüt yok.
Hemen ne hız alırıma baktım 35 mbps internet alabileceğimi söylediler bu değer güvenilir midir?
Ayrıca ben şuan süperonline kullanıyorum daha önce ttnette kullandım ve ikisinide adsl olarak kullandım.
Türknet ttnetin altyapısını mı kullanıyor veya başka altyapı mı cekiyor bilmiyorum ama eğer ttnetin altyapısını kullanıyorsa ttnetin veremediği hızı nasıl verebilirler?

Not:Bizim burda vdsl var mı bilmiyorum daha doğrusu yok diye biliyorum beni korkutan şey bu zaten

Yardımlarınızı bekliyorum.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
759
Altyapın iyiyse verir yapa üzerinden variyor gene telekom altyapısını kullanıyorda santrale uzaksan şuan kullandığın hızdan dahada kötü olabilir :)

Goktug04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,186
adsl ise maks 16 alabiliyorsun diye biliyorum.

Efecanarar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ADSL ve vdsl çağ dışı maalesef:( belki Türknet in dediği doğru olabilir ama bakır kabloda hızın çok çok kesilir:/ hala bi fiberi çekemediler 2019 a giriyoruz

Sherlock.Holmes

Asistan
Reaksiyon puanı
51
ADSL -) Telekom binasından saha dolabına kadar bakır kablo saha dolabından bina ankasresine (telefon kutusu)na kadar bakır kablo geliyor ise 16mbps ye kadar
VDSL -) Telekom binasından saha dolabına kadar fiber kablo saha dolabından bina ankasresine (telefon kutusu)na kadar bakır kablo geliyor ise 100mbps ye kadar
FİBER -) Telekom binasından saha dolabına kadar fiber kablo saha dolabından bina ankasresine (telefon kutusu)na kadar fiber kablo geliyor ise 1000mbps ye kadar

1 Mbps internet hızıyla;
5 Mb dosya: 40 saniye
350 Mb dosya: 47 dakika
700 Mb dosya: 1 saat 35 dakika
4,3 Gb dosya: 9 saat 45 dakika

5 Mbps internet hızıyla;
5 Mb dosya: 8 saniye
350 Mb dosya: 9 dakika
700 Mb dosya: 19 dakika
4,3 Gb dosya: 1 saat 55 dakika

10 Mbps internet hızıyla;
5 Mb dosya: 4 saniye
350 Mb dosya: 5 dakika
700 Mb dosya: 9 dakika
4,3 Gb dosya: 59 dakika

20 Mbps internet hızıyla;
5 Mb dosya: Anında
350 Mb dosya: 2 dakika
700 Mb dosya: 5 dakika
4,3 Gb dosya: 29 dakika

100 Mbps internet hızıyla;
350 Mb dosya: 28 saniye
700 Mb dosya: 1 dakika
4,3 Gb dosya: 6 dakika

1000 Mbps internet hızıyla;
350 Mb dosya: 3 saniye
700 Mb dosya: 6 saniye
4,3 Gb dosya: 38 saniye

Hemen ne hız alırıma baktım 35 mbps internet alabileceğimi söylediler bu değer güvenilir midir?
Evet güvenilirdir. Bağlantı işleminiz gerçekleştikten sonra size aşağıdaki gibi bir teklifle gelirler 35mbps yeterli gelmezse 100mbps yüksel'te bilirsiniz.

Opera Anlık Görüntü_2018-12-19_073836_turk.net.png

Senin için bir davet kodu bırakıyorum:eek:

:eek:Gerçek Sınırsız İnternet (AKK YOK)+100mbps Yüksek Hız+Her Yöne 1000dk Konuşma+Taahüt Yok+ Sabit Tek Fiyat : 64,99TL:eek:

Davet kodu : KBL74XB27KBM
Bağlantı : Beni referans göster, bir ay ücretsiz internet kazan!

:eek:Gerçek Sınırsız İnternet (AKK YOK)+100mbps Yüksek Hız+Her Yöne 1000dk Konuşma+Taahüt Yok+ Sabit Tek Fiyat : 64,99TL:eek:

İndirim verme süreci nasıl işliyor?
Kazanılan bir ay bedava internet, kullanımı hak edilen tarihten sonraki ilk fatura dönemine yansır. Örneğin 10 Eylül’de TurkNet’li olunduysa, Ekim başında 2 fatura gelir. Biri 10 Eylül – 30 Eylül kullanımın içindir, biri de Ekim’de yapılacak kullanım için. Bu faturalar son ödeme tarihi gelmeden önce ödendiyse, Kasım ayında gelecek faturada bir aylık kullanım ücreti indirim olarak yansır, böylece Kasım ayında bedava internet kullanılır

Goktug04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ADSL ve vdsl çağ dışı maalesef:( belki Türknet in dediği doğru olabilir ama bakır kabloda hızın çok çok kesilir:/ hala bi fiberi çekemediler 2019 a giriyoruz
Malesef öyle fakat türkiye sartlarına göre 35 mbps iyi bi değer eğer doğruysa

---- Mesajlar birleştirildi ----

ADSL -) Telekom binasından saha dolabına kadar bakır kablo saha dolabından bina ankasresine (telefon kutusu)na kadar bakır kablo geliyor ise 16mbps ye kadar
VDSL -) Telekom binasından saha dolabına kadar fiber kablo saha dolabından bina ankasresine (telefon kutusu)na kadar bakır kablo geliyor ise 100mbps ye kadar
FİBER -) Telekom binasından saha dolabına kadar fiber kablo saha dolabından bina ankasresine (telefon kutusu)na kadar fiber kablo geliyor ise 1000mbps ye kadar

1 Mbps internet hızıyla;
5 Mb dosya: 40 saniye
350 Mb dosya: 47 dakika
700 Mb dosya: 1 saat 35 dakika
4,3 Gb dosya: 9 saat 45 dakika

5 Mbps internet hızıyla;
5 Mb dosya: 8 saniye
350 Mb dosya: 9 dakika
700 Mb dosya: 19 dakika
4,3 Gb dosya: 1 saat 55 dakika

10 Mbps internet hızıyla;
5 Mb dosya: 4 saniye
350 Mb dosya: 5 dakika
700 Mb dosya: 9 dakika
4,3 Gb dosya: 59 dakika

20 Mbps internet hızıyla;
350 Mb dosya: 2 dakika
700 Mb dosya: 5 dakika
4,3 Gb dosya: 29 dakika

100 Mbps internet hızıyla;
350 Mb dosya: 28 saniye
700 Mb dosya: 1 dakika
4,3 Gb dosya: 6 dakika

1000 Mbps internet hızıyla;
350 Mb dosya: 3 saniye
700 Mb dosya: 6 saniye
4,3 Gb dosya: 38 saniye

Evet güvenilirdir. Bağlantı işleminiz gerçekleştikten sonra size aşağıdaki gibi bir teklifle gelirler 35mbps yeterli gelmezse 100mbps yüksel'te bilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 59297

Senin için bir davet kodu bırakıyorum:eek:

İndirim verme süreci nasıl işliyor?
Kazanılan bir ay bedava internet, kullanımı hak edilen tarihten sonraki ilk fatura dönemine yansır. Örneğin 10 Eylül’de TurkNet’li olunduysa, Ekim başında 2 fatura gelir. Biri 10 Eylül – 30 Eylül kullanımın içindir, biri de Ekim’de yapılacak kullanım için. Bu faturalar son ödeme tarihi gelmeden önce ödendiyse, Kasım ayında gelecek faturada bir aylık kullanım ücreti indirim olarak yansır, böylece Kasım ayında bedava internet kullanılır
Gayet iyi bi forum olmuş teşekkürler.
Belliki türknetlisiniz müsteri hizmetleri kötü diyorlar ve hızınız nasıl

Son düzenleme:

Sherlock.Holmes

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Malesef öyle fakat türkiye sartlarına göre 35 mbps iyi bi değer eğer doğruysa

Gayet iyi bi forum olmuş teşekkürler.
Belliki türknetlisiniz müsteri hizmetleri kötü diyorlar ve hızınız nasıl

TurkNet Online İşlemler menüsünden arıza/talep/istek/şikayet/... gibi konularda kayıt oluşturuyorsunuz müşteri hizmetleri size en kısa sürede dönüş sağlıyor ayrıca ben bir yılı aşkın süredir kullanıyorum bu süre zarfında paket yükseltme talebi dışında müşteri hizmetleri ile iletişime geçmemi gerektirecek hiç bir olay ile karşılaşmadım ilk 10 ay kadar 35mbps hız ile kullandım hız ölçümlerinde 39mbps sonuç alıyordum bu süre zarfında hiç bir hız düşmesi internet kopması veya her hangi bir arıza ile karşılamadım son 4-5 aydır 75mbps olan paketti kullanıyorum hız ölçümlerinde 86mbps sonuç alıyorum yine aynı şekilde hiç bir sorun ile karşılaşmadım gayet memnunum

Bakırın girdiği altyapı beş para etmez

İddialı konuşuyorsun :)
Kaç mbps internet hızına ihtiyacın var?
Aylık internet kullanımın kaç GB ?
İnterneti ne amaçla kullanıyorsun da senin için çağ dışı olan 100Mbps ye kadar hız sağlayan VDSL ihtiyaçlarını karşılamıyor?

Son düzenleme:

Efecanarar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilip bilmeden yazma
? Deneyimlerimden bahsediyorum bakır çöptür, aksi idda edilemez. vdsl yarı fiber yarı bakır sonuçta var bakır. Ülkemizin imkanları yeterince olmayabilir ama bu gerçeği değiştirmiyor. 25-35-50 gibi değerler gerçekten iyi değil sadece ihtiyacını biraz görür.

türknet elin altyapısını kullanan, biraz ucuz diye müşterileri çelmeye çalışan türktelekom ile müşteri arasından para kazanmaya çalışan yüksek ping veren sunucuları iyi olmayan şirket. Özel altyapı döşeyen şirketler de ısrarla altyapıya gerekli yatırımı yapmayı reddeden cimriler. Sonra da konuşuyorlar türktelekom tekel diye... devletin yaptığı yatırımı siz de yapın!

Son düzenleme:

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
759
? Deneyimlerimden bahsediyorum bakır çöptür, aksi idda edilemez. vdsl yarı fiber yarı bakır sonuçta var bakır. Ülkemizin imkanları yeterince olmayabilir ama bu gerçeği değiştirmiyor. 25-35-50 gibi değerler gerçekten iyi değil sadece ihtiyacını biraz görür.

türknet elin altyapısını kullanan, biraz ucuz diye müşterileri çelmeye çalışan türktelekom ile müşteri arasından para kazanmaya çalışan yüksek ping veren sunucuları iyi olmayan şirket. Özel altyapı döşeyen şirketler de ısrarla altyapıya gerekli yatırımı yapmayı reddeden cimriler. Sonra da konuşuyorlar türktelekom tekel diye... devletin yaptığı yatırımı siz de yapın!

Ya deneyimlerin ne senin allah için şu forumda bi tane mantıklı yorum yapan yok.

100 mbit paketlerde kaldırılacak sen 100 mbit üstü hayalini kuruyorsun.

Efecanarar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bir oyun yaması birkaç gb, 4k 1saat 5k video 14 gb asıl sen mantıksız konuşuyorsun

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
759
Boş yapma öteye hade 2 kelam birşey ezberlemiş bana okutuyor.

Efecanarar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bu kafayla daha çok çekersiniz... 4 mgbts adsl inizde iyi sürünmeler

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Cidden bilip bilmeden konuşuyorsun.
1) Türkiye'deki döşenen kablonun yarısı TürkTelekom'da ve girdiği binaya başka operatörü sokmuyor ya da engel olmaya çalışıyor.
2) Ping süreleri karşıda ping attığın yere göre değişir, TurkNet üzerinden TürkTelekom üzerindeki bir sunucuya ping atmaya çalışırsan illaki TürkTelekom aboneliklerine göre daha uzun süre çıkar.
3) VDSL daha fazla farklı sayıda frekans kullanıyor. 2013'te TürkTelekom ekibi binanın altında yakşaık 30 m uzaklıktaki santral ile test yaptıklarında 96 Mbps hıza ulaşabildiklerini söylemişlerdi. Hadi 50 metrede 80 Mbit olsun.

Evet hızlarımız çok düşük, simetrik bağlantı yok, şimdi de beni CGN bloğuna atmışlar ki en çok sinir olduğum nokta da bu oldu, tüm operatörleri de eleştiririm, BTK'nın ilgili önemleri hızlıca almamasını da anlamıyorum, ancak:
Herkesin muzdarip olduğu konuda tepeden laflar, kendin de aynı sorunu çekerken(Eğer yurtdışında isen meselenin ilk adımda 100 mbit in üstüne çıkmaktansa 20-30 mbitlerde uygun fiyata internet hizmetinin alınması olduğunu anlayamayacak kadar da konuya yabancı kalmışsın) "bu kafayla çok çekersiniz" demek de fikir beyan etme ya da ortaya artı değer katacak bir açıklama da olmuyor, üstüne hakarete dönüşüyor dediklerin.

Efecanarar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ben de 100 kullanıyorum. aylık ortalama indirmem 500 gb'ı geçiyor, yüksek gb'lı indirmelerde bekletiyor. Hele yurtdışındaki sunucularından data çekince hızım 50 mbps'ye kadar düşüyor. Fiberi türktelekomdan alıyorum alyapısı binamızın altına kadar geliyor ordan sonra daireye kadar bakır cat6 kablo ile devam ediyor. Ben Fransadayken 1000 mgbts kullanıyordum rüya gibiydi orange telecom'un. Tr de özgürce kullanabileceğim en hızlı net okulumuzun simetrik metro ethernet var 250 mgbts. Yeni cihaz aldığım zaman kurulumunu okulumda yapıyorum

Cidden bilip bilmeden konuşuyorsun.
1) Türkiye'deki döşenen kablonun yarısı TürkTelekom'da ve girdiği binaya başka operatörü sokmuyor ya da engel olmaya çalışıyor.
2) Ping süreleri karşıda ping attığın yere göre değişir, TurkNet üzerinden TürkTelekom üzerindeki bir sunucuya ping atmaya çalışırsan illaki TürkTelekom aboneliklerine göre daha uzun süre çıkar.
3) VDSL daha fazla farklı sayıda frekans kullanıyor. 2013'te TürkTelekom ekibi binanın altında yakşaık 30 m uzaklıktaki santral ile test yaptıklarında 96 Mbps hıza ulaşabildiklerini söylemişlerdi. Hadi 50 metrede 80 Mbit olsun.

Evet hızlarımız çok düşük, simetrik bağlantı yok, şimdi de beni CGN bloğuna atmışlar ki en çok sinir olduğum nokta da bu oldu, tüm operatörleri de eleştiririm, BTK'nın ilgili önemleri hızlıca almamasını da anlamıyorum, ancak:
Herkesin muzdarip olduğu konuda tepeden laflar, kendin de aynı sorunu çekerken(Eğer yurtdışında isen meselenin ilk adımda 100 mbit in üstüne çıkmaktansa 20-30 mbitlerde uygun fiyata internet hizmetinin alınması olduğunu anlayamayacak kadar da konuya yabancı kalmışsın) "bu kafayla çok çekersiniz" demek de fikir beyan etme ya da ortaya artı değer katacak bir açıklama da olmuyor, üstüne hakarete dönüşüyor dediklerin.

evet öncelik sizin dediğiniz gibi 20-30'ların uygun fiyata verilmesi ama şu anda biz bunları konuşuyorken dünyanın başka yerindeki başka telekom şirketlerinin fiber diye verdikleri en ucuz paket simetrik 300 mgbts. Biz hala 20-30 sayılarını bi de üstüne yeni gelen kota sorununu konuşuyorsak bizim topraklarımızda çok ciddi sorunlar olması lazıım.

Son düzenleme:

Dea

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Türkiyeyi Yurtdışında Bir Ülkeyle Kıyaslamak Mantıklı Gelmiyor Bana Çünkü İmkanları Aynı Değil

Hayko1963

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bundan 2 gün önce felan internet sağlayıcılarına bakıyordum türkneti gördüm baktım akn ve taahüt yok.
Ayrıca ben şuan süperonline kullanıyorum daha önce ttnette kullandım ve ikisinide adsl olarak kullandım.
Türknet ttnetin altyapısını mı kullanıyor veya başka altyapı mı cekiyor bilmiyorum ama eğer ttnetin altyapısını kullanıyorsa ttnetin veremediği hızı nasıl verebilirler?

Not:Bizim burda vdsl var mı bilmiyorum daha doğrusu yok diye biliyorum beni korkutan şey bu zaten

Yardımlarınızı bekliyorum.
Sen yine alıyorsun bende altyapı yok internet alamıyorum ?