Turknet Konusu Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Dostlar. Bir kaç gündür evde bilgisayarımdan sahibinden.com letgo.com trabzonspor.com.tr gibi sitelere girmek istediğimde beni engelliyor, siber saldırı olarak görüyor. Trabzonspor sitesine girmek istediğimde beni avrupa için hazırlanan siteye yönlendiriyor otomatik olarak.

Ama aynı bilgisayar ile iş yerimdeki internetten bağlanmak istediğimde hiçbir problem yaşamıyorum.

Turknet kullanıyorum evde. Bu sorunun sebebi ne olabilir, sanki internetim avrupa menşeli gibi hareket ediyor.

1580748441558.png

1580748460186.png

Son düzenleyen moderatör:

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Bende turknet kullanıyorum ancak ben dediğin sitelere girebiliyorum. Belki sorun farklı bir şey dedir.

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Bu sorunum hala çözülmedi. internetteki reklamlar bile rumence çıkıyor, sanki ben romanyadan bağlanıyormuşum gibi davranıyor siteler, sebebi ne olabilir?

konum ayarlarıma baktım pc den Türkiye görünüyor.

chadduman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
Bu sorunum hala çözülmedi. internetteki reklamlar bile rumence çıkıyor, sanki ben romanyadan bağlanıyormuşum gibi davranıyor siteler, sebebi ne olabilir?

konum ayarlarıma baktım pc den Türkiye görünüyor.
DNS ve İP ayarlamalarını otomatiğe alın.

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Modem ayarlarınızda sorun olabilir. üstteki arkadaşımın dediği gibi DNS ve IP ayarlarını otomatiğe alın. Bu arada VPN tarzı bir uygulama kullanıyorsanız onu kapatın.