Türknet Altyapı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
''Adresinizde bakır altyapı olmadığından başvurunuza devam edemiyoruz.''
Türknet'e girip hız sorgulama yapınca bina ve numarama kadar geliyorum devam et diyince bu hatayı alıyorum. Sanırım mahalleye superonline fiber altyapısı yapılmış fiber nerede'de mahallemdeki tüm evler hatta sokağımdaki evlerin hepsinde fiber gösteriyor. Bunla alakalı olabilir mi?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Türknet'e girip hız sorgulama yapınca bina ve numarama kadar geliyorum devam et diyince bu hatayı alıyorum. Sanırım mahalleye superonline fiber altyapısı yapılmış fiber nerede'de mahallemdeki tüm evler hatta sokağımdaki evlerin hepsinde fiber gösteriyor. Bunla alakalı olabilir mi?
Daha önce hangi servis sağlayıcısını kullanıyordunuz?

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
solnetten türknete geçmek istiyorsan vodafone varken boşuna çile çekme...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Türktelekom ve hala değiştirmedim hala aynı.
Turknet'in sitesi maalesef ki sorunlu. Turknet'e geçerseniz, TTNET'te VDSL hizmet alıpta 35 mhps'in üstü hız alıyorsanız aynı hızı sunmaya çalışacaklar. Adsl kullanıyorsanız 16 verilecektir. Tabi bunu 35'e çıkarmanın yolu da var. Internet hizmeti Ttnet hattı üzerinden verilebiliyor.

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Boşta port olmayınca o hatayı veriyor bulunduğun mahallede port kalmamıştır

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Sorgulaması sorunlu. Daha öncede vardı buna benzer sorun.
Bence değil benim bulunduğum mahallede 1 haftadır bakır alt yapı yok diyor ben kullanıyorum arada yapa geldimi diye kontrol ediyorumdum (ben 1 sene olcak baglatalı)ama benim evim bi kaç metre ötesindeki sokakta ne kadar hız alabileceğini gösteriyor kısacası mahallede port yok olunca o hatayı veriyor

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bence değil benim bulunduğum mahallede 1 haftadır bakır alt yapı yok diyor ben kullanıyorum arada yapa geldimi diye kontrol ediyorumdum (ben 1 sene olcak baglatalı)ama benim evim bi kaç metre ötesindeki sokakta ne kadar hız alabileceğini gösteriyor kısacası mahallede port yok olunca o hatayı veriyor
Benim bulunduğum yerede başta 50 mhps sunabiliyoruz, daha sonra 35 diye sayıklıyordu. Oysaki ben adsl kullanıcısıydım. İlk başta 16 mhps olarak hizmet almıştım.

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Benim bulunduğum yerede başta 50 mhps sunabiliyoruz, daha sonra 35 diye sayıklıyordu. Oysaki ben adsl kullanıcısıydım. İlk başta 16 mhps olarak hizmet almıştım.
Vdsl portu olmayınca ADSL üzerinden hizmet veriyorlar sizinki öle bir şey çünkü yüksek hız için vdsl portu gerekli

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
"Adresinizde bakır altyapı olmadığından..." şeklinde karşına çıkan sorun boş port sorunudur.1 port boşalana kadar beklemelisin.Forumda Türknet bölümüne göz gezdirirsen, aynı cevaplarla karşılaşırsın.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
"Adresinizde bakır altyapı olmadığından..." şeklinde karşına çıkan sorun boş port sorunudur.1 port boşalana kadar beklemelisin.Forumda Türknet bölümüne göz gezdirirsen, aynı cevaplarla karşılaşırsın.
2-3 haftadır bu durum böyle. Ne kadar daha beklemeliyim?

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Hayır. Türknet'e geçmek gibi bir amacım yok ayrıca bilginiz olsun.

Turknet bölümüne yazmanın sebebi nedir anlamadım.Şu anda internet kullanıyorsan neden hız veya altyapı sorgulama yapıyorsun ki! bu da ayrı soru işareti.Turknet kendisine telekom tarafından fazladan port ayrılmadığı için veremiyor ama bu demek değil ki telekom da veremez..

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Adsl altyapıda, yaklaşık 16 mhps, vdsl'de eğer binada 100 mhps yerine 60-70 alıyorsanız sabit 50 mhps sunuyor yada 20-40 mhps alıyorsanız kullandığınız servis sağlayıcısında bu seferde 35 mhps alabiliyorsunuz Turknet'te. Bu mantık ile anlayabilirsiniz. Dediğim gibi sorgulama bölümleri sıkıntılı hala.

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Türknet ile alakalı bir sorunu hangi bölüme yazmamı bekliyorsun?

Alabileceğim hızı görebilmek için.

Türknet'e geçmeyeceksin ve TTnet kullanıyorsun ama Türknet ile ilgili sorun diyorsun.Alabileceğin hızı başka İSS lerde de görebilirsin.Türknet bende port yok diyor.Anlamamış gibi sürekli konuyu uzatıyorsun.Türknet sana veremeyeceği internet için neden alabileceğin hızı söylesin.

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Adsl altyapıda, yaklaşık 16 mhps, vdsl'de eğer binada 100 mhps yerine 60-70 alıyorsanız sabit 50 mhps sunuyor yada 20-40 mhps alıyorsanız kullandığınız servis sağlayıcısında bu seferde 35 mhps alabiliyorsunuz Turknet'te. Bu mantık ile anlayabilirsiniz. Dediğim gibi sorgulama bölümleri sıkıntılı hala.
Hala sorgulama sıkıntı diyorsun al senin için Netspeed e de sordum sende sorduğunda adresinde port olmadığını göreceksin deneyebilirsin
DBD6D172-2590-4121-8DF8-B9018E379AD0.png

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Türknet'e geçmeyeceksin ve TTnet kullanıyorsun ama Türknet ile ilgili sorun diyorsun.Alabileceğin hızı başka İSS lerde de görebilirsin.Türknet bende port yok diyor.Anlamamış gibi sürekli konuyu uzatıyorsun.Türknet sana veremeyeceği internet için neden alabileceğin hızı söylesin.
Hocam ya siz anlamadınız ya da ben anlatamadım. Dediğiniz şeyler çok saçma.
Türknet sana veremeyeceği internet için neden alabileceğin hızı söylesin.
Saçma sapan konuşmayın belki ileride geçeceğim ve Türknet'in bana verebileceği hızı görmek istiyorum neden bana söylemesinler?
Anlamamış gibi sürekli konuyu uzatıyorsun.
Sizin yazdığınız 2. mesaj konu ile alakalı değil gelmişsiniz ''konuyu niye böyle açmışsın niye böyle yapıyorsun vs.'' yazmışsınız uzatan ben değilim sizsiniz.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261

test yapta kalitesinide görelim...