Turknet Akn hakkında

Bu konuyu okuyanlar

emre5589

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Turknet'e geçtim bu hafta. 75 mbps ve sınırsız internet var. Şimdi ben ayda 1-2 trabayt indirsem bile internet yavaşlamayacak mı yani internete abansam bile yavaslamaz mı? Birde 75 Mbps hız iyi mi?

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Turknet'e geçtim bu hafta. 75 mbit ve sınırsız internet var. Şimdi ben ayda 1-2 trabayt indirsem bile internet yavaşlamayacak mı yani internete abansam bile yavaslamaz mı?
Yakınındaki kullanıcılarının internet kullanıma bağlı bir durum. Çok fazla download işlemi yapan olursa hızın tam 70'e bile ulaşamayabilir veya yüksek ping değerleri görebilirsin. Bu durum sadece Turknet'e özel değil.
Benimde arada sırada 500-600 GB'lık download ettiğim oluyor internet hızım vadettikleri gibidir.

emre5589

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Yakınındaki kullanıcılarının internet kullanıma bağlı bir durum. Çok fazla download işlemi yapan olursa hızın tam 70'e bile ulaşamayabilir veya yüksek ping değerleri görebilirsin. Bu durum sadece Turknet'e özel değil.
Benimde arada sırada 500-600 GB'lık download ettiğim oluyor internet hızım vadettikleri gibidir.
Yakınındaki kullanıcılar derken yan binalardan felan başka Turknet kullanan kişileri mi kastediyorsunuz?

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Yakınındaki kullanıcılar derken yan binalardan felan başka Turknet kullanan kişileri mi kastediyorsunuz?
Turknet veya TTNET kullanıcılarından söz ediyorum. Santral fazla meşgül edilirse doğal olarak her zaman 75 mhps hız elde edemeyebilirsin.

emre5589

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Kardeşim birde TTNet 5650v3 modem hakkında bilgin var mı? İyi çeker mi?

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
75 mbps hız saniyede yaklaşık 9 mb , dakikada 540 mb indirme demek. Yani 1 gb lık bir dosyayı yaklaşık 2 dakikada indirebilirsin. İstersen aylık 5 tb indir hiçbirşey farketmez. Hız azalmaz. Önemli olan seninle aynı anda hattı kullananlar. Onlar sen indirme yaparken internete girmekte zorlanabilirler. Ben tek kullanıyorum diyorsan aban gitsin yani. Bahsettiğin modem ev içerisinde yakın odalardan rahat çeker. Uzak odalardan ise, bir miktar çekim gücü azalabilir.

emre5589

Asistan
Reaksiyon puanı
28
75 mbps hız saniyede yaklaşık 9 mb , dakikada 540 mb indirme demek. Yani 1 gb lık bir dosyayı yaklaşık 2 dakikada indirebilirsin. İstersen aylık 5 tb indir hiçbirşey farketmez. Hız azalmaz. Önemli olan seninle aynı anda hattı kullananlar. Onlar sen indirme yaparken internete girmekte zorlanabilirler. Ben tek kullanıyorum diyorsan aban gitsin yani. Bahsettiğin modem ev içerisinde yakın odalardan rahat çeker. Uzak odalardan ise, bir miktar çekim gücü azalabilir.
Aynı hat derken aynı modemden mı kullananlar yoksa yan binadan felan kendine farklı modem alanlar mı oluyor? Birde bu yavaşlama indirirken mi olur yani indirme bittikten sonra yavaşlama devam eder mi?

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Aynı telefon kablosundan olunca, dolayısıyla aynı modem demek oluyor. Yani senin adına olan bakır kablodan bahsettim. Sen son hızda indirme yaparken, indirme süresince senin hattına wifi ile bağlananlarda doğal olarak yavaşlama olur. Ama indirme tamamlanınca bir sorun olmaz. Sen extra para ödeyerek 75 mbps mi aldın, yoksa YAPA üzerinde miydin?

emre5589

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Aynı telefon kablosundan olunca, dolayısıyla aynı modem demek oluyor. Yani senin adına olan bakır kablodan bahsettim. Sen son hızda indirme yaparken, indirme süresince senin hattına wifi ile bağlananlarda doğal olarak yavaşlama olur. Ama indirme tamamlanınca bir sorun olmaz. Sen extra para ödeyerek 75 mbps mi aldın, yoksa YAPA üzerinde miydin?
Ekstra 10 TL daha ödeyerek alcam inşallah.