Turknet Akk sıfırlandı hız sıfırlamadı!

Bu konuyu okuyanlar

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Arkadaşlar ben akk ayın 6'sında hız ile sıfırlarlar diye indirme mi yaptım. Bugün bakayım dedim bir de ne göreyim indirmelerim mart ayına yazılmış üstüne 3 mbps alıyorum. Sizce burada bir haksızlık yok mu? Akk'yi 1'inde sıfırla ama hız 3 mbps kalsın. Benim bildiğim hem hız hem akk sıfırlanır.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    159.4 KB · Görüntüleme: 698

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
TTnet gibi değil demekki. Sözleşmen ayın kaçında başladıysa o zamandan başlıyor AKK. TTnet ve diğerleri her ayın 1'inde sıfırlıyorlar.

Bugün evrakları gönderdim bende Turknet'e

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
TTnet gibi değil demekki. Sözleşmen ayın kaçında başladıysa o zamandan başlıyor AKK. TTnet ve diğerleri her ayın 1'inde sıfırlıyorlar.

Bugün evrakları gönderdim bende Turknet'e
İşte o saçmalık madem akkyi sıfırladın, hızı da arttır.

fy198

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
benimde şu an akk yenilendi ama hız 1 mbps

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Modemi yeniden başlatın. Bu şekilde sorununuz düzelebilir.

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Modemi yeniden başlatın. Bu şekilde sorununuz düzelebilir.
Hocam öyle değil hızın ayın 6'sında yenileneceği yazıyor. Bu saçmalık değilmi? Her ay başı kota sıfırlanıp ondan 1 hafta sonra mı hız düzelecek hasbinAllah ...

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Turknet Canlı destekten sorunu yazın siz bakalım ne diyecekler benim de aklıma takıldı.

Bugün evrakları kargoyla gönderdim.

TTnet hiç bir şey yapmadığım halde ayın 3'ünde 50 Gb akk aştı diye hızımı 3 mb'e düşürdü tek yaptığım 4 GB'lık bi oyun indirmiş olmam. 1 hafta sonra Turknet'e geçmiş olmasam arayacaktım ama değmez.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar ben akk ayın 6'sında hız ile sıfırlarlar diye indirme mi yaptım. Bugün bakayım dedim bir de ne göreyim indirmelerim mart ayına yazılmış üstüne 3 mbps alıyorum. Sizce burada bir haksızlık yok mu? Akk'yi 1'inde sıfırla ama hız 3 mbps kalsın. Benim bildiğim hem hız hem akk sıfırlanır.
Akk olayında şöyle bir açık var ve İss'ler bu açıktan faydalanıyor. Şubat ayı bu sene 28 çektiği için 28 Şubat akşamı saat 23:59'dan önce modemi kapatıp açmazsan 28 şubat günü son 12 saatlik kullanımı 1 Mart'a yazıyorlar. Bu çok adilsiz bir durum fakat kanunda bunu destekleyen maddeler var ve iss'ler de bu açıkları ne yazık ki kullanıyorlar. Bunu yapmayan iss ne yazık ki yok. İnternet hızı konusunda da modemi kapatıp tekrar açman yeterli.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Akk olayında şöyle bir açık var ve İss'ler bu açıktan faydalanıyor. Şubat ayı bu sene 28 çektiği için 28 Şubat akşamı saat 23:59'dan önce modemi kapatıp açmazsan 28 şubat günü son 12 saatlik kullanımı 1 Mart'a yazıyorlar. Bu çok adilsiz bir durum fakat kanunda bunu destekleyen maddeler var ve iss'ler de bu açıkları ne yazık ki kullanıyorlar. Bunu yapmayan iss ne yazık ki yok. İnternet hızı konusunda da modemi kapatıp tekrar açman yeterli.
1 Mart'ta ya da 1 Mart'tan sonra modemi yeniden başlatınca bu ayın AKK'sine mi ekliyor?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
1 Mart'ta ya da 1 Mart'tan sonra modemi yeniden başlatınca bu ayın AKK'sine mi ekliyor?
Yeni aya girmeden 5-10Dk önce modemi kapatıp biraz bekleyip tekrar açmak yeterli. Örneğin: 31 Mart saat:23:55'te modemi kapatıp açarsanız 31 Mart'taki internet kullanımı 1Nisan'a yansımaz.

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Bende Türknet kullanıyorum. Hız düşmelerinde direkt müşteri hizmetlerini ara. Anında ilgileniyorlar.

Yeni aya girmeden 5-10Dk önce modemi kapatıp biraz bekleyip tekrar açmak yeterli. Örneğin: 31 Mart saat:23:55'te modemi kapatıp açarsanız 31 Mart'taki internet kullanımı 1Nisan'a yansımaz.
Biz AKK'yi 2-3 günde bitirdiğimizden böyle birşeyi gözlemleme şansımız olmamıştı.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Efenim şimdi onların işi senin hızı sıfırlamak değil.
Onların işi senin AKK'yi sıfırlamak da değil.
Onların asıl işi senin cüzdanı sıfırlamak.
Cüzdan sıfırlandıysa sorun yok. :D

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Hoxam böyle bir saçmalık olamaz ya. Biz ayın 6'sında sıfırlanacak diye indirmelerimizi yaptık hemde 3 mbs ile bakayım dedim bu ay ne kadar harcamışım 30 gb görünce anladım sıfırlandığını. Daha hızıyla kullanamadan gitti 30 gb çöpe.
--- Gönderi Güncellendi ---
Güncel.
--- Gönderi Güncellendi ---
Konu TURKNET online canlı destek ile konuşularak çözülmüştür. AKK ayın 6'sında sıfırlanıyormuş.

ceza237

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
neden saçmalık olsun ayın 6sında açılmış parasını o günden itibaren ödüyorsunuz.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Sorun çözüldüğüne göre farklı bir şey sorayım.

Türknet'ten memnun musunuz? İnternet hizmetiniz nasıl? TTNET ile arasında hizmet farkını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Lütfen yaşadığınız tüm olumlu ve olumsuz yönleri, mübalağa etmeden anlatınız.

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Sorun çözüldüğüne göre farklı bir şey sorayım.

Türknet'ten memnun musunuz? İnternet hizmetiniz nasıl? TTNET ile arasında hizmet farkını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Lütfen yaşadığınız tüm olumlu ve olumsuz yönleri, mübalağa etmeden anlatınız.
Türknet iyi vaad ettiği hızı veriyor fakat bir sorun oldu. Biz abone olurken altyapımız 16 mbps adsl destekleniyor dendi tamam dedik 16 mb hızı alıyoruz. Favebook sayfasından adresimi verdim hız sorgulaması için 75 mbps vdsl destekleniyor dendi. Bizde iş işten geçmişti çünkü biz adsl2 modem almıştık. Sizde dikkat ederseniz iyi olur.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Türknet iyi vaad ettiği hızı veriyor fakat bir sorun oldu. Biz abone olurken altyapımız 16 mbps adsl destekleniyor dendi tamam dedik 16 mb hızı alıyoruz. Favebook sayfasından adresimi verdim hız sorgulaması için 75 mbps vdsl destekleniyor dendi. Bizde iş işten geçmişti çünkü biz adsl2 modem almıştık. Sizde dikkat ederseniz iyi olur.
Modem olayını kafada büyütmeyin yahu, inteernetten adsl modemi satıp 2.el temiz bir vdsl modem alıp vdsl kullanmaya başlayın :) Tabi hattınızın VDSL'i desteklediği kesin bir bilgiyse.

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Modem olayını kafada büyütmeyin yahu, inteernetten adsl modemi satıp 2.el temiz bir vdsl modem alıp vdsl kullanmaya başlayın :) Tabi hattınızın VDSL'i desteklediği kesin bir bilgiyse.
Bana bu bilgiyi Turknet verdi, kesindir heralde :D Vdsl modem alınca iş bitiyor mu hocam? Kablo felan değiştirmeye gerek var mı?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bana bu bilgiyi Turknet verdi, kesindir heralde :D Vdsl modem alınca iş bitiyor mu hocam? Kablo felan değiştirmeye gerek var mı?
Kablo filan değiştirmeye gerek yok destekliyor dediğine göre. Ama TurkNet bana da battınız 75 mbps 'ye kadar VDSL destekliyor diyor Türk telekom 16mbps adsl den daha fazlasını desteklemiyor diyor. Yanı burada bilginin doğruluğu önemli.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Kablo filan değiştirmeye gerek yok destekliyor dediğine göre. Ama TurkNet bana da battınız 75 mbps 'ye kadar VDSL destekliyor diyor Türk telekom 16mbps adsl den daha fazlasını desteklemiyor diyor. Yanı burada bilginin doğruluğu önemli.
Bana 24mbps'e kadar vdsl destekliyor dediler.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Vdsl destekliyor ama 1 mbps internet alamıyorsun :tearsofjoy: Kesin bir arıza var senin tesisatta.:D
O, TTNET'in halt yemesi. Cezası neyse ödeyip geçeceğim Turk.net'e..

Bundan daha kötü olacak değil ya.. Vdsl modem alacağım bir de, en kötü sabit 16mbps alırım diye tahmin ediyorum..

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
O, TTNET'in halt yemesi. Cezası neyse ödeyip geçeceğim Turk.net'e..

Bundan daha kötü olacak değil ya.. Vdsl modem alacağım bir de, en kötü sabit 16mbps alırım diye tahmin ediyorum..
Türk-net'te ilk adsl modemin varken adsl olarak kullan baktın memnunsun vdsl modem alıp vdsl'e geçersin, sonuçta ne tahahüt var ne birşey.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Türk-net'te ilk adsl modemin varken adsl olarak kullan baktın memnunsun vdsl modem alıp vdsl'e geçersin, sonuçta ne tahahüt var ne birşey.
Dediğin mantıklı ama modem de eskidi ya. Bu bahaneyle modemi de yenilerim. Bakalım zaten o sonraki iş.
Hem memnun kalmasam da devam ederim. Gidip tekrar Türk Telekom'un kazık fiyatlarına taahhüt verecek değilim.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Dediğin mantıklı ama modem de eskidi ya. Bu bahaneyle modemi de yenilerim. Bakalım zaten o sonraki iş.
Hem memnun kalmasam da devam ederim. Gidip tekrar Türk Telekom'un kazık fiyatlarına taahhüt verecek değilim.
Süperonline Adsl kullanırsın geri döneceksen TT'ye sakın ha:D