Türknet 20 Gündür arzayı çözemedi

Bu konuyu okuyanlar

markolin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 20 gündür internet erişimim bulunmuyor modemimin DSL Işığı yanıyor ancak internet ışığı yanmıyor Turknet panelindede anlık modemimin aldığı hız gözükmektedir ancak fiziksel durum Kapalı olarak gözükmektedir 8 aydır problemsiz kullanıyordum ancak 20 gün önce birden gitti birtürlü çözemedi türknet ve 1 haftadırda dönüş dahi yapmıyorlar bana yarında çözülmez ise farklı bir firmaya geçmeyi düşünüyorum aranızda aynı sorunu yaşayan var mı ? sorun sizce nerden olabilir ?

Ekli dosyalar

• Screenshot at Eki 21 16-27-41.png
    Screenshot at Eki 21 16-27-41.png
    81.6 KB · Görüntüleme: 1,234
  • Screenshot at Eki 21 16-31-45.png
    Screenshot at Eki 21 16-31-45.png
    51 KB · Görüntüleme: 941

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 20 gündür internet erişimim bulunmuyor modemimin DSL Işığı yanıyor ancak internet ışığı yanmıyor Turknet panelindede anlık modemimin aldığı hız gözükmektedir ancak fiziksel durum Kapalı olarak gözükmektedir 8 aydır problemsiz kullanıyordum ancak 20 gün önce birden gitti birtürlü çözemedi türknet ve 1 haftadırda dönüş dahi yapmıyorlar bana yarında çözülmez ise farklı bir firmaya geçmeyi düşünüyorum aranızda aynı sorunu yaşayan var mı ? sorun sizce nerden olabilir ?
Modem şifreni ve kullanıcı adını kontrol ettin mi?

markolin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Modem şifreni ve kullanıcı adını kontrol ettin mi?
Evet denedim ilk başlarda DSL Işığıda yanmıyordu ancak telefon sinyali vardı problem 02.10.2018 tarihinden beri var 2 kez tt ye arza kaydı açtılar çözülmedi şuan var olan telefon sinyalide gitti sadece dsl ışığı yanıyor iç tesisatada baktırdım sorun yok ankestre kutusunada baktırdım ordada problem yok.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Evet denedim ilk başlarda DSL Işığıda yanmıyordu ancak telefon sinyali vardı problem 02.10.2018 tarihinden beri var 2 kez tt ye arza kaydı açtılar çözülmedi şuan var olan telefon sinyalide gitti sadece dsl ışığı yanıyor iç tesisatada baktırdım sorun yok ankestre kutusunada baktırdım ordada problem yok.
Siz şimdi ADSL mi kullanıyorsunuz? Yoksa VDSL mi?
Eğer ADSL kullanıyorsanız size gelen bağlantı VDSL olabilir. Çağrı merkezinden onlara ulaşabilirsin.
(0212)703 4371

markolin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Siz şimdi ADSL mi kullanıyorsunuz? Yoksa VDSL mi?
Eğer ADSL kullanıyorsanız size gelen bağlantı VDSL olabilir. Çağrı merkezinden onlara ulaşabilirsin.
(0212)703 4371
Hattım normalde VDSL di 36 mbit kadar bir hız alıyordum sorun yaşanmadan önce ayrıca türknete telefondan ulaşmak mümkün değil.
Enson Online işlemlerden açtığım destek talebine ayın 14. de yazdılar oda arza kayıdı oluşturdular 2. kez 2 gün sonra arza çözüldüğüne dair mesaj geldi otomatik ancak yine çözülmediğini belirttim halen bekliyorum twitterden vs de yazdım ancak çözüm yok halen.

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Modeme reset at dene diyecektim ama telefon da yok diyorsun.Dsl ışığı yanıyor ama internet ışığı kırmızı mı yanıyor? Sorun ankastrede değil santralde olabilir.Aktivasyon problemi de olabilir.Belki senin porta başka bir hat takıp seninkini yanlış yere takmış da olabilirler...Birçok neden olabilir yani.Twitter dan yazdın mı hiç Türknet'e.Aslında sorun basittir ama telekom sallamıyordur.

deadlift-cat

Asistan
Reaksiyon puanı
57
TT senin portu bozuk olanla değiştirmiştir...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Turknet firmasını bu yüzden tercih etmedim. Müşteri hizmetleri, müşteri memnuniyeti diye bir kavram yok adamlarda. Seni müşteri olarak bağlayana kadar iyi herşey tabii, lakin müşteri olup da belli bir süre geçtikten sonra işin düşmeye görsün, bir daha ara ki bulasın adamları.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
%10000 eminim ki. TurkNET'in hiç bir suçu yok.
Asıl suç Türk Telekom'un.
Kullanıcılar kendilerini tercih etsin diye yapmadıkları rezillik yok. Kendim yaşadım oradan biliyorum. Ve evet TurkNET'in müşteri hizmetleri sistemi kullanışlı değil.
Bende maalesef ki mecburiyetten dolayı Türk Telekom kullanıyorum.

markolin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bekliyorum bakalım bugün çözebilecekler mi. değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Yalnız hat değerlerin aşırı kötü. Apartman girişinden evine kadar giden kabloyu kontrol etmen iyi olur. Çünkü bu hat değerleriyle zaten internete bağlanamazsın. Eğer senden yana sıkıntı yoksa direk Türk Telekom'u arayıp açık adresini vererek hat değerlerinin çok kötü olduğunu kabloları kontrol etmelerini söyle. Turknet'ten daha hızlı bakarlar eminim.

markolin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yalnız hat değerlerin aşırı kötü. Apartman girişinden evine kadar giden kabloyu kontrol etmen iyi olur. Çünkü bu hat değerleriyle zaten internete bağlanamazsın. Eğer senden yana sıkıntı yoksa direk Türk Telekom'u arayıp açık adresini vererek hat değerlerinin çok kötü olduğunu kabloları kontrol etmelerini söyle. Turknet'ten daha hızlı bakarlar eminim.

Evet gelen sinyal düşük ancak öncedende böyleydi sinyal kalitesi ancsk bir sorun yaşamıyordum 8 aydır tütknetteyim 36 mbit down 6 mbit kadar up hızı alıyordum daha öncedende tt deydim ordada böyleydi bi sorun çıkmıyordu

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Birde santralden kaynaklı bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü YAPA denen hizmeti alıyorsun yani Turknet'in kendi sunucu sistemine dahilsin. Olsa olsa apartmanla santral arasındaki kabloda sıkıntı vardır.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Evet gelen sinyal düşük ancak öncedende böyleydi sinyal kalitesi ancsk bir sorun yaşamıyordum 8 aydır tütknetteyim 36 mbit down 6 mbit kadar up hızı alıyordum daha öncedende tt deydim ordada böyleydi bi sorun çıkmıyordu
Bu değerlerle istesen de bağlanamazsın yani bu kadar kötü değildir. Ben de TTNet kullanırken snr margin değeri 9-10 arası gidiyordu bazen 8 oluyordu ama pingim hızım iyi sayılırdı ancak bu değerler zaten alt sınır oluyor. 6-7'yi görmeye başlayınca, gürültü değeri hele 20-30'a çıkınca artık gidiyor internet.

markolin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
21. günde çözdüler bugün sorunumu çok şükür.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bir açıklama yapmadılar büyük ihtimal saha dolabı ile ilgi bir problemdir diye düşünüyorum.
Bende birkaç aylık Turknet kullanıcısıyım. Bağlattığım ilk 3 hafta çok sorun yaşadım. Çağrı merkezinden ulaşarak sorunu daha hızlıca hallettirdim.