Türkler, Microsoft'u Hack'ledi!

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Microsoft'un resmi web sitesi, bir grup Türk hacker tarafından çökertildi. Sitenin ana sayfasına bayram mesajı bırakıldı. Bu haber, sadece SDN'de.

Bir grup hacker, Microsoft'un İrlanda ofisine ait resmi web sitesini hack'ledi. Microsoft.ie adresini, sunucunun güvenlik açığından faydalanarak hack eden korsanların Türk olması ve siteye Türkçe mesaj bırakmaları da şaşkınlık yarattı. Windows Server 2003 işletim sistemi üzerinde çalışan Microsoft İrlanda resmi web sitesinin özel bir datacenter'da yayın yaptığı da gelen bilgiler arasında. Siteye bırakılan "Bayramınız mübarek olsun" mesajı ise yabancı basında da geniş yer bulmuş durumda.
İşte o Ekran!
:: Web sitelerinin hack edilmesine siz de karşı mısınız? Forumda tartışalım.
Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net

X_Codesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Aslanlarım benim
işte benım adamım bunlar

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Merak ediyorumda başları göğe erdimi?

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Puhaha yazık.......:D

meçhul_yolcu

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
olay resmen bi suç, ötesi yok.her ne kadar microsoft' un tekel olması ve bazı yazılım problemleri ile bizleri kızdırıyor olsada bu bize microsoft'a saldırı hakkını vermez.sana kasti saldırmadığı sürece karşındakine saldırmaya hakkın var mı?yok.
Türk adını başka yerlerde duyursalar ya.
bide bayram kutlaması yapıyorlar.

serkanyk06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Helal olsun. Başları göğe ermiştir tabi koskoca bilgates amcanın bayramını kutlamışlar daha ne olsun...
helal olsun basın gaza gösterin Türk gücünü Basın gazaaa :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
alkışlanacak bir tarafı yok arkadaşlar. ve bu yapılan suç. eğer bunu yapanlar yakalanırsa, boşu boşuna hapis yatacaklar. keşke bu durum hiç olmasaydı, daha kibar bir şekilde uyarı verilseydi. ama olan olmuş durumda. bayram mesajı, da en acı esprileri oldu sanırım.

tudRoY

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Türkler SDN yi de hackledi :p Yaparlar herşey beklenir :)

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Bu ekip zaten sürekli microsoft sitesine saldırıyo :) microsoft.ma msn.ma gibi siteleri 6 gün önce hacklenmişti.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
bence bu suç değil bir gövde gösterisi.Microsoft belki de adamların peşine düşer kendi bünyesinde dolgun maaşla çalıştırırlar.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
bence bu suç değil bir gövde gösterisi.Microsoft belki de adamların peşine düşer kendi bünyesinde dolgun maaşla çalıştırırlar.

inşallah böyle olur. yoksa diğer türlü hapishaneye temiz iç çamaşırı ve karton sigara götürmeleri çok daha acı olur.

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Microsoft sunucu kullananları telaş almıştır. Adamlar kendi yazdıkları sunucuyu kullanıp hackleniyorlar.

Bir yerlerde bir hikaye okumuştum doğrumudur bilemem ama içimden paylaşmak geldi.

Zamanında web sunucularının güvenliği ile ilgili bir mail gurubu açılıyor. Gurubun yöneticisi genel olarak herkese mail atıyor ve şöyle diyor. Merhaba arkadaşlar falanca gurubumuz kurulmuştur bu gurupta mailler yoluyla sunucuların güvenlik ilkelerini ve açıklarını paylaşarak tecrübemizi arttırmayı hedefliyoruz.

Bir süre sonra tümünü yanıtla olarak bir mail geliyor. Mailde arkadaş soruyor acaba iis ile ilgili konularda olacakmı?

Gurup kurucusu yine tümünü yanıtla olarak cevap dönüyor.
IIS in güvenlikle ne alakası var!!

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Son açık, IIS'ten kaynaklanıyor.

Phantom_TM

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bişeyi yapmak mı kolaydır yoksa bozmak mı? MS sistemlerin güvenliğini sağlamak için çok fazla para ve kaynak harcıyor. pek çok insan da bunun için çalışıyor.

Eğer bu olayın üstüne düşerlerse kesinlikle bu kişiler parmaklıkların arkasına konacak :D

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Böyle büyük web sitelerin de hacklenmesi beni endişelendiriyor doğrusu. Zira bütün bankacılık işlemlerimi internet üzerinden yapıyorum.

Ve bir şey daha hacker kursları varmış doğru mu? :surprised:

tudRoY

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Böyle büyük web sitelerin de hacklenmesi beni endişelendiriyor doğrusu. Zira bütün bankacılık işlemlerimi internet üzerinden yapıyorum.

Evet sertifika bilem veriliyor :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
bu kurslar konusunda bu hafta bir yazı hazırlıyoruz emel

Phantom_TM

Doçent
Reaksiyon puanı
0

evet, hatta bazı ülkelerde ders olarak okutuluyor.

llavinya

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
92
bilgi birikimlerini siteleri hacklemek için kullanmasınlar. ne kazanıyorlar bunu yapınca?
hey bakın güvenlik açıklarını yakaladım kontrolü ele aldım mı?

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Zone-h kayıdı almayıda ihmal etmemişler :) Bu zone-h de hep neredeyse Türk hackerların kayıdı var.

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Site SQL server injection yöntemiyle hacklenmiş.

Ahahahha o daha kötü ya dünyanın en büyük yazılım şirketisin SQL ve .Net i de kendin yazmışsın MS adını koymuşsun kaç yıl önce keşfedilen açığa karşı kolarını düzenlememişsin çokk yazık walla.

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Burdan helal olsun,yürü be diyen arkadaşlara söylüyorum:
Türk ismini böyle yerde kullanmak kepazeliktir,geri zekalılıktır.
Bize barbar Türkler deyince kızmayın o zaman tamam mı?

creatil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
microsoftun itibarını düşürdüler. tam bi rezillik, kepazelik. koskoca microsofta yapılmamalıydı. bir arkadaşın dediği gibi yakalanırlarsa hapis bile yatabilirler boşuboşuna. teknik olarak büyük bir başarı o ayrı ama yapılmamalıydı.