Türkler İnternette Ne Oynuyor?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Oyun yapımcıları, Türkiye'deki oyuncuların profillerini çıkardılar. Sosyal ağlardan tutun da vurdulu kırdılı oyunlara kadar kim, hangi oyunları tercih ediyor? Hepsi bu videoda.

Dünyaca ünlü online oyunların yapımcıları, Türkiye'deki oyun pazarına gözünü dikmiş durumda.
Oyuncu.com adresi ile Doğan Online bünyesinde ülkemize giriş yapan Gamersfirst.com, hem ülkemizdeki hem de dünyadaki oyun pazarını rakamlarla ortaya koydular.

Tüm dünyada 50 Milyar Dolar'lık bir hacme sahip olan bu Pazar, her yıl yaklaşık %9'luk büyüme ile artarak ilerliyor. Türkiye ise bu pastadan sadece 50 Milyon TL'lik bir pay alabiliyor.

Videoyu İzleyin

[SDNTV]2010_04_06_oyuncu_com_lansmani.mp4[/SDNTV]

Doğan Online CEO'su Babür Çelik ile gerçekleştirdiğimiz röportajda, oyun pazarından, Doğan Online'dan ve Oyuncu.com'dan bahsettik. İzleyin.

Ülkemizde 10 milyon kişi online oyunları oynuyor ve tüm oyunculara bakıldığında yaş ortalaması 20. Çocuklar, bu oyuncuların %40'ını oluşturuyor.

Ülkemizde en çok sevilen ve tercih edilen online oyunlar arasında ilk sırayı okey ve tavla alıyor. Sonrasında ise araba yarışı ve manken giydirme gibi seçenekler bulunuyor.

Erkeklerin ağırlıklı olduğu oyun dünyasında bayanlar, daha çok zeka ve beceri oyunlarını tercih ediyor.

:: Siz hangi oyunları oynuyorsunuz?

SDN - http://shiftdelete.net

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
barbi falan :D bi kız çocuğu olarak sen oynamıyor musun?

masterdevil

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bu kadar guzel alan adi ellerinde gitmis sub.domain vermis ekolay.
aptalca :thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
aptalca demek ağır olur. aynı durum mahmure.com için de geçerli.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
yok daha neler? :D essahlarınan mı oynuyonuz?

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
En son küçükken bebek seti almıştı annem bana. Sonra bilgisayar platformuna geçiş yaptık tabi. :D Ama şu manken giydirme dediğiniz şeyi gerçekten hiç görmedim. Çok merak ettim. Google amcama sorayım bi'. :D

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Ben Warrock'u oynuyorum. Oldukça güzel bir oyun aynı zamanda Türkiye'de önemli ve çok güzel destek siteleri mevcut.

K2Network ve Gamersfirst'e bağlı bir oyun.