Türkiyenin En Sık Ziyaret Edilen Forum Siteleri

Bu konuyu okuyanlar

serhaterna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanıcıların Facebook çılgınlığı her ne kadar forumlara olan ilgiyi azaltsada bazı forum siteleri hala popüleritesini korumakta. Kullanıcılar bu forumlarda sorularına yanıt buluyor, bazıların da ise ciddi boyutlara varan ticaret dönüyor. Sizler için Alexa sıralamasına göre Türkiyenin en sık ziyaret alan forum sitelerini inceledik.
1. R10.net

Türkiye nin en sık ziyaret edilen forumu hiç süphesiz r10.net tir. Herkese açık olmayan, yanlızca davetiye ile girebileceğiniz bir yapıda olan r10 kendisini webmaster forumu olarak tanıtıyor.
2.Donanım Haber Forum

Bazı kesimlere göre Türkiye’nin en popüler forumu olduğu söyleniyor üyelik herkese açık ve yoğun bir kullanıcı kitlesi var. Özellikle saat 24:00 olduğunda en yüksek online ziyaretçi sayısına ulaşıyor.
3. frmtr.com

Kendilerini dünyanın en büyük Türkçe forumu olarak tanıtan frmtr nin üyelik yapısıda herkese açık fakat kendince kurallar barındırıyor içerisinde örneğin mesajlarda link kullanabilmek için en az 20 mesaj yazmanız gerekiyor. Alexa sıralamasında ise az bir fark ile donanım haber den geride.
4. Chip

Derginin takipçileri ile ortak fikir alış verişi yaptıkları ve bilgisayar konusunda oldukça zengin teknik bilginin de bulunduğu kullanışlı ve temiz bir forum.
5. Shiftdelete

Oldukça sık ve temiz bir tasarıma sahip kaliteli içerik sahibi olan Shiftdelete her geçen gün çıtasını daha yükseklere taşımaktadır. 100 bine yakın kullanıcı sayısı mevcut
6. pcnet

moz-screenshot-4.png
moz-screenshot-5.png
Başka bir bilgisayar dergisinin forumu olan pc net yine en sık ziyaret edilen ve kaliteli içerik olan forumlar arasındadır. Ziyaret sebebinin diğerlerine göre düşük olması az sayıdaki kategorilerinden dolayı diye düşünüyoruz.
7.Tahribat

İçinde kaybolucağınız kadar büyük bir forum. Reklamlar yok denecek kadar az. Hareketli resimlerin kullanılmaması onu gözü yormayan bir forum sitesi yapıyor. Ayrıca gündemle ilgili konular anasayfada listeliyorlar.
Hiç sühesiz aynı konuları ele alan bir çok forum sitesi mevcut, Buradaki sıralamamız en sık ziyaret edilen kalite ve popülerlik açısından en eski, en güncel forumlardır.

Kaynak: internetgirisimleri.com

Action3

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Shifdelete zaten üyeyiz.
Birde Tahribati gezeyim ilgince benziyor
PC, CHIP Almanca sayfalarina bedave program icin yada birsey almak istedigimde en iyi siralamalarina bir gezerim.
frmtr.com designi sIkIci, icerigine bile bakasim gelmedi.

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
SDN, Chip'ten çok daha yeni bir site olmasına rağmen sıralamada hemen onun ardından geliyor. Yani yıllardan kaynaklanan bir fark yok , forum kurucuları mutlu olmalı.

kuntakinte

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
donanım habere üye değilim fakat çok faydalanıyorum , gerçi burayada üye diildim burdanda faydalanıyordum :) orayada bi üye olıyım en iyisi :D

NeoCrys

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Türkiyenin Forum konusunda yön veren siteler.

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Donanımhaber ve frmtr'ye sırf tasarımdaki özensizlikleri yüzünden girmiyorum bile. İçeriği pazarlamaktan sınıfta kalıyorlar bana göre.

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Teknoloji forumlarının ilklerde olması benim dikkatimi çekti.
Donanımhabere uzun yıllardan beri üyeyim. Bir kere (konu dışı hariç) sorduğunuz veya merak ettiğiniz hemen her konu hakkında güncel ve detaylı bilgiye çok çabuk ulaşabiliyorsunuz. Mobil cihazlar başlığı altında sorduğunuz bir soruya bir kaç dakika içerisinde yanıt verilmesi bu forumu vazgeçilmez kılıyor.
Sdnin konu dışı ve komik videolar, yazılar, resimler bölümü ilgimi çekiyor...
frmtr de özellikle yurtdışı eğitimi ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabiliyorsunuz.
Memurlar.net forum kaçıncı acaba ???

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bence şuan en iyisi SDN diğerlerine gelince Chip te in cin top oynuyor kimse yok Pcnet sdn ye göre küçük DH ye gelince berbat ötesi bi tasarım üye bile olamadım hata verip duruyor üye olmaya çalıştığımda... Yani SDN bence 1 numaa...

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
R10.net'in birinci olması doğal. Sadece web sitesi olanların üye olabildiği bir site ve web sitesi sahipleri genelde Alexa ile site istatiklerini takip ederler. Hal böyle olunca liderlik kaçınılmaz.

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
donanıma bir ara takıldım sıktı bıraktım burda mutluyum umarım sıkmaz :D

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Frmtr çok reklamlı bir site vede inanılmaz yavaş, bu yüzden hergeçen gün biraz daha kullanıcı kaybediyor

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
sdn ve dh... ikisinin üzerine tanımıyorum.

internette herhangi bir konuyu arattığınız zaman bu iki forumdan biri üst sıralarda çıkıyor. üstelik konulara verilen cevaplar da son derece tatminkar. hal böyle olunca da başarı kaçınılmaz oluyor. :)

bir de site tasarımı olarak sdn forum çok başarılı. vbulletini en iyi kullanan forum diyebilirim. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim bişey sorcam ":)" komik bişeye gülmek yerine bu simgeyi koyuyorlar bir de bu simgeyi kullanıyorlar ama o simge ne anlama geldiğini bilmiyorum ";)" bu simge noktalı virgül diğeri iki nokta üste üsteydi

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
chip in eski tadı yok bence(tasarımı değişene kadarını biliyorum)lütfen acil yardım edin kaynıyor her yer.
donanımhaberde kayboluyorum :)
pcnet sanki daha alt kullanıcı kitlesine hitap ediyor gibi
hepsini çok incelemedim sadece basit izlenimlerim.

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
aradığım bazı cevaplara frmtr de rastlıyorum ama konular ve cevaplar çok eski

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar şunu unutmamak lazım tamam bu sıralamadaki siteler çok iyi ama benim için önemli olan bana verdiği bilgi beceri bunun için tek adres TNCTR olduğunu düşünüyorum

kimi09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
DH ve SDN forum favorilerim.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
chip'in forum kısmında hareketlilik sıfıra yakın nerdeyse. in cin top oynuyor diyen arkadaş doğru söylemiş.
dh tıpkı amazon ormanları gibi, tasarım ve kullanılışlılık çok kötü. ama hareketli, cıvıl cıvıl kaynıyor. yorum yazanların yüzde 80'den fazlası 18'li yaşların altındaki ergen takımından. genelde smiley ile konuşmaya alışık, tek kelimelik -onu da doğru yazamayan- türkçe yoksunu kolaycılar...

hareketlilikle beraber kalite isteyenlerin durağı tabii ki SDN.

Nihilist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Donanım haber güzelde fazla absürt bilgi var. Bana yararlı olacak her şey SDN de var zaten , ama DH forumu biraz daha gelişmiş sanırım.

furkanilker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
R10.net'i ilk defa görüyorum.Ama bir bakış atmak gerekiyor sanırım .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
r10 en son databaseyi yedeklemediği için 1,5 yıl geriye döndü yani türkiyenin en çok ziyaret edilen üstelik bu webmaster forumu daha databaseyi 1,5 yıldır yedekleyememiş 2.sıradaki donanimhaber ise ergenlerle dolu bir forum genelde konu dışı siteyi ayakta tutuyor diğer bölümler fazla aktif değil ama yaş ortalaması cidden düşük 3.sıradaki frmtr ise bilmem kaç milyon üyesi olduğu halde hala linkleri görebilmek için üyelik isteyen bir forum sitesi yani ilk 3 berbat diğer siteler gerçekten kaliteli forumlardır.

tugce80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben SDN ve DH'e yenı üyeyım.özür dılerim ama çok altt forum var.inanın kayboluyorum.bence en guzel pcnet.sade ve kullanımı kolay.