Türkiye'nin bisiklet yarışı, 'Fransa Bisiklet Turu gibi olacak'

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


warkortali

Profesör
Onursal Üye
Katılım
14 Kas 2006
Mesajlar
3,753
Puanları
48
Konum
İstanbul


Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun, 'Tour de France' kadar popüler olması amaçlanıyor.
44. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun tanıtımı ve yayın anlaşması Çırağan Sarayı'nda dün yapıldı.


Toplantıya, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, UCI (Dünya Bisiklet Federasyonu) Başkanı Pat Mc Quaid, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) Müdürü Mehmet Atalay, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, TRT İstanbul Bölge Müdürü Abdullah Günday ve EM Sport Media AG CEO'su Wener E. Klatten katıldı.

GSGM Müdürü Mehmet Atalay Türkiye'yi dünyaya tanıtacak organizasyonlardan birini düzenleyeceklerini dile getirerek, "Türkiye Turu da Fransa Bisiklet Turu gibi dünyada tanınmış hale gelecek" dedi. UCI Başkanı Pat Mc Quaid ise şöyle konuştu: "Bu organizasyon hiç kuşkusuz çok başarılı bir organizasyon olacak. Sayın Mehmet Atalay, 'Fransa turuna benzeyecek' dedi. Olmaması için hiç bir neden görmüyorum. Biz de destek vereceğiz."

İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda 13 Nisan'da başlayacak 44. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, 20 Nisan'da Alanya'da sona erecek. Avrupa'nın birçok ülkesinden 22 takımın katılacağı tur, TRT ve Alman televizyon yapım firması EM Sport Media vasıtasıyla Avrupa ve Dünya'da çok sayıda televizyonda yayımlanacak.

[size=10pt]Kaynak[/size]
 
Üst
stat counter