Türkiye'nin beşinci yüz nakli hastası Recep Sert'in eşi isyan etti

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
5642f7c80f2544697cd89b3f.jpg

Türkiye'nin beşinci yüz nakli yapılan kişisi Recep Sert'in eşi Esma Sert, sosyal medyadan kendisine ve evliliklerine yönelik eleştirilere isyan etti. Esma Sert, "Para için evlenmiş olsaydım bu hamile halimle her sabah işe gitmezdim" dedi.

Türkiye'de başarılı yüz nakli yapılan Recep Sert'in eşi evliliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kendisiyle ilgili olarak ortaya evliliğinin tamamen maddi çıkarlar üzerine kurulu olduğu yönündeki iddialara sinirlenen Esma Sert Facebook hesabından 'Ben size göre para için evlendim yetmedi üstüne bana biraz daha verdiler çocuk yaptım öyle mi?. Ben de eşim de insanız herşeyden önemlisi biz ne sıkıntılar çekiyoruz sizin haberiniz var mı?" diye sitem etti.

Bu açıklamanın ardından sosyal medyada büyük bir yankı uyandıran Esma Sert, hayatlarının zaten yeterince zor olduğunu bir de insanların daha da zorlaştırmasının anlamsız olduğunu söyledi. Eşi Recep Sert'ten ise bir açıklama gelmedi.

5642f91e0f2544697cd89b58

Kaynak

j.connor

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evliliğin tipe göre yapıldığını zanneden bir toplum var sonuçta

Reaksiyon puanı
10,324
su-i zan ahlakı üzerine inşa edilmiş bir nesil kapladı ülkeyi ne yazık ki...
sosyal medya dedikleri çamur tarlasında fink atan milyonlarca toy, farkında olmadan derinleşen çamur içinde biraz daha batmakta, biraz daha içi, ruhu kararmaktadır. halbuki islam dini hüsn-i zan ahlakını öğütler. yani karşıdaki hakkında hep iyi, güzel şeyler düşünmeyi, onun kötü taraflarını değil, hep iyi güzel yönlerini göz önünde tutmayı, ön plana almayı öğütler. bununla alakalı hz. isa hakkında bir rivayet anlatılır dini kitaplarda... "Bir gün hz. İsa havarileriyle yolda yürürken yolun kenarında bir köpek ölüsü görürler... Köpeğin görüntüsü çok kötüdür, her tarafı çürümüş haldedir, kokmaktadır... havariler, burunlarını tutarlar, köpeğin çirkinliğini, pisliğini, pis kokusunu konuşmaya başlarlar... Hz. İsa söze girer ve, "Ne de güzel dişleri var, inci gibi parlıyor" der... büyük peygamber, köpeğin onca pis görüntüsü içinde tek güzel yanı olan inci gibi parlayan dişlerini görmüş, ve onu ön plana çıkarmak suretiyle bir müslüman ahlakının nasıl olması gerektiğini göstermiştir insanoğluna..". meselenin özü budur.