Türkiye'den nefret ediyorum

Bu konuyu okuyanlar

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
O, o kişinin şahsi görüşüdür diye peşinen belirttim ve haklıdır veya haksızdır gibisinden görüş belirtmedim. Ama bir önceki postta yazdıklarımı dikkatle okudu iseniz çuvaldızın büyük kısmını da şahsi görüşünü belirten o arkadaşa batırdığımı da anlamış olmanız gerekir.

Sizlere de iyi forumlar, esen kalın...

Kendinizi %98 in dışında gördüğünüzden olsa gerek hakaret sahibine gık demek yerine konuyu başından beri farklı noktalara çekme gayenizden anlamak güç değil.
Kendi yorumunuzda kavga hır gır mevzusunu açan siz hakaret edenede tek söz söylemeyende siz.
Kişinin sorunu diyerek hakaretin üstünü kapatmanız Siyaset veya kendinizce eleştiri noktalarını dile getirmek için sürdürdüğünüzü düşünüyorum.

İyi forumlar.

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Kendinizi %98 in dışında gördüğünüzden olsa gerek hakaret sahibine gık demek yerine konuyu başından beri farklı noktalara çekme gayenizden anlamak güç değil.
Kendi yorumunuzda kavga hır gır mevzusunu açan siz hakaret edenede tek söz söylemeyende siz.
Kişinin sorunu diyerek hakaretin üstünü kapatmanız Siyaset veya kendinizce eleştiri noktalarını dile getirmek için sürdürdüğünüzü düşünüyorum.

İyi forumlar.

Kimseye direkt "sen şöylesin, sen hatalısın" demeye lüzum görmediğimden o arkadaşa da cevap verme gereği duymadım. Ben genele konuşurum, kişi yazdığımı okursa ve yazdığımda ona yöneltilen bir söylem varsa muhakkak anlar. Ben %98 diye belirtilen tespiti kabul etmediğimden o konuyu ağzıma dahi almadım, ama siz benim %2'lik kesimde olduğumu düşündüğümü söylerken bile o arkadaşın ortaya attığı %98'lik tezini kabul etmiş oluyorsunuz. Laf ebeliği peşinde değilim fakat, farklı yöne çekmeye çalışan da sizsiniz.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
evet gencim ancak türkiyenin %95+ inden daha zeki olduğumu düşünüyorum çünkü ben yargılayabilme, neden? diyebilme özelliğine sahibim tabi bu suçuu çocuklara atmak birazcık saçma olurdu çünkü ailelerinden kaynaklı yobazlığa sahip oluyorlar ve türkşyeden nefret ediyorum diyebilmek için başka ülkelere aşina olmanın pek bir önemi olmadığını savunsamda işte;
-kanada
-avrupa
-rusya
-avustralya
-çin
-güney kore
-yeni zellanda
.
.
.

İstediğin kadar ülke say Ne demek istediğimi o ülkelere gidip yaşayınca anlarsın.

Reaksiyon puanı
16,118
gene de kuzey kore'de yaşamadığına şükretmelisin görürdün anyayı konyayı...

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Güney kore örneği verilmiş.
Haftada 58 saat çalışma süresi ve yaşam standardları ortalama bir Avrupa ülkesinden daha düşük. Yemeklerinin çoğu aşırı baharatlı ve acı. Ayrıca domuz eti kullanımı da çok yüksek.
Kuzey Kore'de ayrı bir dert. Askeriye'ye çok yüksek vergi ödeniyor savaş ihtimaline karşı.
O yüzden ülkemizi güzelleştirirsek hiç sorunumuz kalmaz.
Nerede var böyle güneş? Nerede var böyle sıcak insanlar? Nerede var böyle aile kültürü? Nerede var böyle sebze meyve çeşidi?
Eğer bir ülkeye gitmek zorunda kalsayaydım orası İrlanda olurdu. Çünkü hem sorunsuz ve güzel yüzlü insanların olduğu bir ülke.

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
Güney kore örneği verilmiş.
Haftada 58 saat çalışma süresi ve yaşam standardları ortalama bir Avrupa ülkesinden daha düşük. Yemeklerinin çoğu aşırı baharatlı ve acı. Ayrıca domuz eti kullanımı da çok yüksek.
Kuzey Kore'de ayrı bir dert. Askeriye'ye çok yüksek vergi ödeniyor savaş ihtimaline karşı.
O yüzden ülkemizi güzelleştirirsek hiç sorunumuz kalmaz.
Nerede var böyle güneş? Nerede var böyle sıcak insanlar? Nerede var böyle aile kültürü? Nerede var böyle sebze meyve çeşidi?
Eğer bir ülkeye gitmek zorunda kalsayaydım orası İrlanda olurdu. Çünkü hem sorunsuz ve güzel yüzlü insanların olduğu bir ülke.
ama güzelleştircek zihniyet yokki anca cami yada yol yaparlar... bide köprü

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
ama güzelleştircek zihniyet yokki anca cami yada yol yaparlar... bide köprü
o konulara hepimiz sinirleniyoruz ama pire için yorganda yakılmaz .. hepimiz şikayetçiyiz o konuda o yüzden ülkeden gitmek yerine ülkeni tekrardan aydınlatabilirsin çünki M.Kemal Atatürk Paşamız yeni nesili gençliğe emanet etti :) okuyup bilim adına çalışarak ülkene büyük katkıda bulunabilirsin .

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
o konulara hepimiz sinirleniyoruz ama pire için yorganda yakılmaz .. hepimiz şikayetçiyiz o konuda o yüzden ülkeden gitmek yerine ülkeni tekrardan aydınlatabilirsin çünki M.Kemal Atatürk Paşamız yeni nesili gençliğe emanet etti :) okuyup bilim adına çalışarak ülkene büyük katkıda bulunabilirsin .
keşke.....
ama bu dünyada işler o kadar kolay değil ben ne kadar büyük bir bilim/sanat/düşünce adamı olursam olayım hiçbir fark yaratmayacak hatta insanlar bana bu adam gavur diyecekler, ilgilenmeyecekler benim istediğim bu değil ancak olacak olan bu bu yüzden bu ülkenin insanına faydalı birşey asla ve asla yapmayacağım.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ya SEV ya TERKET.
terk et mi? iki tane söyleyecek sözüm var...
1. buna sen karar vermiyorsun
2. keşke gidebilseydim ama şartlar beklememi gerektiriyor

Son düzenleyen moderatör:

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Avusturalya ve Kanada göçmen alan ülkeler arasında en başta gelirler. Seç birisini ve atla bir gemiye git.( Aklını kullan. )

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Vergiden dert yananlar, avrupanın süslü halinin gerçekliğini görmek için gelip en az 6 kalarak anlayabilirler.

En basit ve en saçma örnek; Tv vergisi.
Yani tv al istersen izle istersen izleme vergiye tabi tutuluyor.

kapaliali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Ülkemizin eğitim sistemi bence komple değişmeli ve bir düzene oturtulmalı. Eğitim olmadan hiçbir şey olmaz. Öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre üniversite tercihi yapması gerek.

Vergilere de düzenleme yapılsa iyi olur. Her şeyi pahalıya alıyoruz ya.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

muhalif olmak için değilde ek bilgi için yazıyorum. Yurtdışında da söke söke alıyorlar bunu. Hatta evinizde televizyonunuz olmasa dinlediğiniz radyo üzerinden alıyorlar. :)

Ayrıca herşeyi eleştirelim ama toprağımıza, memleketimize yönelik olmasın arkadaşlar. Yeterince bizden nefret eden çok insan var dışarda. İnsanları, yönetimi veya herhngi bir şey için eleştirinize saygı duyarım. Ama ne olursa olsun bizler bu topraklarda doğduk büyüdük. Burdan başka yerimizde yok.

Saygılar

Reaksiyon puanı
16,118
Somoli'li olsan komple Afrika'dan nefret ederdin K.Kore'li olmadığına şükret Türk'üm diyorsan Türkiye'yi sevmeyi öğrenmelisin yoksa Norveç'e git.

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Insan nasil dogup buyudugu yerden nefret eder ki.
Ben 4 yil avrupada okudum, memleketim burnumda tuttu. Turkiyeyi Turkiye yapan insanidir :)
Tercihlerinden dolayi kimseye salak diyemeyiz, biraz insanlari sevmeyi ogrenin. Zamanla iyiye gidicegine inaniyorum.

eryclk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sebeplerin çok basit geldi bana. inan dert diyerek saydığın şeyler zurnanın son deliği benim için.

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
O zaman mesela başkanlık sistemini sevmiyorsan, parlamenter demokratik bir sistem getireceğini düşündüğün bir adaya oy ver.
Bu sadece bir örnekti. Nefret etme, sonuçta senin Vatanın. Sen bu Vatanın bir evladısın ne dersen de. Bunun için çözüm üretmeye bak. Vergi sistemi Hükümetten kaynaklı olabilir. İktidardaki partiyi desteklemezsin olur biter. Sonuçta her parti gelip gidici.
versem bişey değişiyormu? zaten veriyorum
sebeplerin çok basit geldi bana. inan dert diyerek saydığın şeyler zurnanın son deliği benim için.
benim bir ülkede aradığım şeyler bunlar
Insan nasil dogup buyudugu yerden nefret eder ki.
Ben 4 yil avrupada okudum, memleketim burnumda tuttu. Turkiyeyi Turkiye yapan insanidir :)
Tercihlerinden dolayi kimseye salak diyemeyiz, biraz insanlari sevmeyi ogrenin. Zamanla iyiye gidicegine inaniyorum.
başka yerlere bakabilecek zekası varsa nefret eder merak etme sen
Somoli'li olsan komple Afrika'dan nefret ederdin K.Kore'li olmadığına şükret Türk'üm diyorsan Türkiye'yi sevmeyi öğrenmelisin yoksa Norveç'e git.
şimdi doğru noktaya değindin ülkeden nefret etme imkanım bile olmayabilirdi doğum piyangosu böyle bişey

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Türk olmaktan utanan türkler, ülkemizde savaş çıksa irandan yana olurlar. Darbe oldu, başarısız oldu, bunun için çok üzgünler. Bunun için diğer türklerden nefret ediyorlar. Onlar kendilerini bizden görmüyorlar.

Reaksiyon puanı
16,118
Türk olmaktan utanan türkler, ülkemizde savaş çıksa irandan yana olurlar. Darbe oldu, başarısız oldu, bunun için çok üzgünler. Bunun için diğer türklerden nefret ediyorlar. Onlar kendilerini bizden görmüyorlar.
İran değil yunanistan ihtimali daha yüksek İran daha uyumlu takılıyor birde suriye yada ırak ihtimali var...

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Kimse bu ülkeyi terk etmesin herkes çevresinde başlasın güzellikler yapmayı bu dalga dalga yayılır.He siz kendi bulunduğunuz çevreyi değilde direkt lideri ve ekibini değiştirmek istiyorsanız bu imkansız.

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
+ Ülkemizdeki kötü yönetim, aşırı dindarcılık, imam hatip okulları, 2014 Yılından sonra ülkemizdeki sanal sosyal ve gerçek sosyal ortamın kötü etkilenmesi, ülkemizdeki Pegasister (My ltitle pony izleyen olgun yaş kitlesine sahip tuhaf fantezileri bulunan kız sayısının azalması hatta tamamen tükenmesi), ülkemizdeki veletlerin sayısının iyice artması, Temiz ve olgun YouTube ortamının tamamen bozulması ve veletlerin ele geçirmesi, 2012-2013 yıllarındaki o mutluluğun geri gelmemesi, orjinalliğimizi kaybetmemiz, fantastik düşünememek, eskisine göre daha az emoji kullanmak (Ki ben eskiden çok; :3, o3o, ^w^, =-=, <-<, >->) vs yapardım...

2012-2013 Yılları arasındaki yıllarda, Sanalda 250 küsür sanal arkadaşlarım vardıki hepimiz bir sanal komşu gibiydik... Ancak ülke yönetimi kötüye gidince ve ülkemizde tacizin arttığına dair haberler yayınlanınca, kız arkadaşlarımızın aileleri önlem amacıyla çoğu (En iyi arkadaşlarımın bile) hesapları aileleri tarafından kapatıldı ve bazılarıda ailesi yüzünden daha sert olmak zorunda kalıp, Pony türü eğlenceli şeyleri bırakıp sıkıcı ve ciddi biri olmaya başladılar.

Buna ek olarak Döviz kurunun doların 3.6$ olması, PC toplamada bize en büyük engellerden birisi... Şuan 16.000TL'lik bir sistemi eğer dolar 2005'teki gibi 1.6$ olsaydı, rahat 6000 TL ye toplardık ...

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Dışardan tozpembe görünüyor yabancı ülkeler ancak öyle olmadığına eminim hep göz boyama bunlar evet ülkenin sorunları var her ülkenin çeşitli sorunları var. Türkiye'de çektiğin sıkıntıları çekmesende başka sıkıntılar yaşamayacağın ne malum? Şimdi böyle gerçekler varken ne yapalım bırakıp gidelim mi ülkeyi? Ülkenin sadece kötü yanlarını düşündüğün için böyle kötümser bakıyorsun.
Türk insanını genellemen ve aptal yerine koyman çok yanlış. Bu yazdıklarımı muhtemelen takmayacaksın ancak olgunlaştıkça bu parçalar yerine oturacak. İyi bir hayat ve gelecek dilerim sana iyi forumlar.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Eskilerde de ülkemizin şartlarından memnun olmayan vatandaşlarımız vardı ve onların çoğu avrpaya göç etmişlerdi. Günümüzde milyonlarca türk arık avrupa ülklerinn vatandaşlığına geçmiş durumda. Ama onlar hiç bir zaman türklüğünü inkar etmiş değller. Oysa bu arkadaşımız türklerden (bizlerden) nefret ediyor. Bence çeksin gitsin beğendiği bir ülkeye. Kendisini burada kalmaya zorlamaya hakkımız yok.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Delinin biri kuyuya bi taş atmış 4 sayfa şahıs çıkarmaya çalışmış. Hala da çıkarmaya kuyuya inen var. Hayırlı olsun.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
İyi veya kötü ne bireysel nede genele hakaret etmeden makul düzeyde fikirlerinizi beyan edin ve olaki siyasete giren konuları dile getirip konuyu amacından saptırırsınız konu kilitlenmeye gider.

Karşılıklı sataşmadan uzak durun ve yine akıllı mantıklı açıklamalar yorumlamalar yaparak kimseyi kırmadan incitmeden konuyu akışında tutun. Aksi halde yine konu kilitlenmeye gider.

Dikkate alıp okuyup uygulayacağınız için şimdiden teşekkürler.

İyi Forumlar ...