Türkiye'de Oyun Satılıyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Lisanslı orijinal oyun denince ilk akla gelen Aral İthalat, geçtiğimiz hafta itibarıyla Türkiye'de en çok satılan oyunlarını açıkladı. İşte Türkiye Top 10.

World of Warcraft başta olmak üzere birçok orijinal oyunu Türkiye'de oyuncularla buluşturan Aral İthalat, yılın 48. haftasına dair satış sonuçlarını listeledi. PC, PlayStation 3, PS2, PSP ve Nintendo Wii konsollarında satılan oyunlarda genelde Electronic Arts'ın Need for Speed, NBA Live ve FIFA serileri damgasını vurmuş görünüyor. Neredeyse tüm platformlarda ilk 10'a girmeyi başaran bu oyunların yanı sıra, PS3 ve PS2'de lider durumda olan, PC platformunda yedinci sırada bulunan PES 2009 dikkat çekiyor.

Call of Duty 5 Hızlı Başladı

Call of Duty: World at War da çıktığı tüm platformlarda (PS3, PS2, PC, Wii) ilk dörde girerek haftayı başarıyla kapatıyor. PC platformunda lider ise tahmin edeceğiniz üzere World of Warcraft'ın ikinci ek paketi Wrath of the Lich King. Bakalım yılın son ayında Türkiye'de oyun satışlarında liste nasıl değişecek.
lich-king1227715037.jpg
:: Listede sizin oyunlarınız da var mı?

Bilgi İçin : Aral İthalat
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
90
HEpsi Bende Mevcut Ss Ceker koyarım istiyorsanız :)

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
şimdiye kadar hiç lisanslı program aldın mı desene bana :D

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Listeye buradan bakabilirsiniz canlar:

sonmodel06

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Hayatımda hiçbir lisanlı oyunu almadım. :) ama Dünya Özürlüler gününde yani 3 Aralıkta GTA IV lisanlı oyunu alacağım. inş.

Muratiko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cod5 pes 2009 nfs var hepside kopya :p nfs dışında hepsine para verebilirim

Intpv6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence çok büyük marifet(!) gibi hiç lisanslı oyun almadığınızı yazmayın aleyhinizde delil olarak kullanılabilir : )

Okul harçlığımdan arttırdığım parayla Counter-Strike ve Counter-Strike:Source oyunlarını Steam üzerinden satın aldım ama kutulu yazılım alış-verişi yapmadım.

Eğer oyun alacaksanız ve steam üzerinden dağıtımı varsa kesinlikle Steam üzerinden almanızı tavsiye ederim. Kutulu alacağınız Call Of Duty 4, 90 Lira; Steam üzerinden alacağınız aynı oyun 50$ yaklaşık olark 78-80 YTL.

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Çok param olsada alsam, yada oyunlar ucuz olsada alsam ;)

ümit yaşar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bu sene pes 2009'u sendit.com dan aldım Türkiyeye göre fiyatlar çok uygun herkese tavsiye ederim.

eozulu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ps3 olduğu için mecburen alıyoruz ama araldan değil aralda pes2009 190ytl iken kadıkoyden 105 ytl ye aldım. türkiye'de ki çoğu kullanıcıda benim gibi yapıyor. bu yüzden aralın istatistikleri türkiye için geçerli değil.

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ps3 olduğu için mecburen alıyoruz ama araldan değil aralda pes2009 190ytl iken kadıkoyden 105 ytl ye aldım. türkiye'de ki çoğu kullanıcıda benim gibi yapıyor. bu yüzden aralın istatistikleri türkiye için geçerli değil.

aral nedir ps3 ten anlamamda :)

plex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu ülkede insanlar nekadr kazanıyorki o oyunlara okadar para versin.paran varsa gidip alırsın oyunun orjinalini paran yoksa alırsın kopyasını oynarsın.