Türkiye'de islamofobi var mı?

Bu konuyu okuyanlar

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
Twitter'da bir kullanıcı Türkiye Twitter'da islamofobi olduğuna dair iddialarda bulundu. Sizce Türkiye'de islamofobi var mı?
Evet var muslumanım ama zorla namaz kıldırtmaya calısıyolar kılmıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Twitter'da bir kullanıcı Türkiye Twitter'da islamofobi olduğuna dair iddialarda bulundu. Sizce Türkiye'de islamofobi var mı?
icimden gelmiyor kılmak bir cumaya giderim birde bayram namazı okadar bütün duaları da bılıyorum

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
Reaksiyon puanı
2,554
nası solıyım kılmak istemiyorum sadece cuma namazı ve bayram namazlarını kılarım okadar. eskiden kılıodum hep camiden namaza baslıodum .

Zorla birsey istenmez zorla kıldırtmaya calısıyorlar oyuzden yoksa kılarım.
Konunun islam düşmanlığı ile alakası nedir diyor yani sen bu yüzden islamdan nefret mi ediyorsun ?

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
nası solıyım kılmak istemiyorum sadece cuma namazı ve bayram namazlarını kılarım okadar. eskiden kılıodum hep camiden namaza baslıodum .

Zorla birsey istenmez zorla kıldırtmaya calısıyorlar oyuzden yoksa kılarım.
Tam tersini savunuyorsunuz o zaman

Reaksiyon puanı
2,554
Hayır nefret etmiyorum zorla namaz kıldırtmaya calısıyıyorlardı eskiden.

nie nefret ediyim ki anlamadım ?
Konu islamafobi yani islamafobi=islam düşmanlığı şimdi sen öyle mesaj atınca biraz ne alaka gibi oldu ?

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
Tam tersini savunuyorsunuz o zaman
zaten eskiden kılıyordum hocam baskı var kılmak istemedim son aylarda bıraktım bütün duaları orendim kurana gecicektim korona geldi gecemedim...

Konu islamafobi yani islamafobi=islam düşmanlığı şimdi sen öyle mesaj atınca biraz ne alaka gibi oldu ?
Anladım sonradan anladım bende zaten kusura bakmayınız...

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Fetö olayından sonra millet islamdan korkar oldu... uzaklaştı... banane kimin ne içtiğınden ama alkole yatırım yapsam bir iki yıla köşeyi dönerdim o derece arttı...

tamda birilerinin ekmeğine yağ sürüldü ama neyse...
birde cemaatten çok herkes hoca olmuş bakıyom hoca dinen sakıncalı iş yapıyor ve dinden imandan soğutur milleti... soğutuyor da zaten

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
İslamafobinin aile baskısı yüzünden çocukların dinden soğumasına bağlıyorum. Küçükken zorla başı kapatılıp yetişkin birey olunca başını açan çok arkadaşım var.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
İslamafobinin aile baskısı yüzünden çocukların dinden soğumasına bağlıyorum. Küçükken zorla başı kapatılıp yetişkin birey olunca başını açan çok arkadaşım var.
Kesinlikle bu daha büyük bir sorun bence islamafobiden

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Direkt Türkiye'de islamofobi var denilemez bence
O açıdan ele alacak olursak ülkemizde her şey var diyebiliriz.
Fakat direkt olarak ülkemize islamafobi görmüyor olsak da bu olmadığı anlamına gelmez.
Gizli ırkçılık dediğimiz bir mevzu var ve ülkemiz için islamafobi de aynı çizgide ilerliyor.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Olması gayet normal; çünkü insanlara dini zorla dayatırsanız din düşmanı olur, bu kadar basit.

Ama şu da bir gerçek ki ülkede her şey dinden ibaret zannediliyor, baştaki politikacılar sırf koltuklarını kaybetmemek için din-kitap-peygamber diyor. Bu kafa yapısını terk etmediğimiz sürece bir arpa boyu kadar yol alamayız.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
O açıdan ele alacak olursak ülkemizde her şey var diyebiliriz.
Fakat direkt olarak ülkemize islamafobi görmüyor olsak da bu olmadığı anlamına gelmez.
Gizli ırkçılık dediğimiz bir mevzu var ve ülkemiz için islamafobi de aynı çizgide ilerliyor.
İnsanların dinden soğuma nedenleri göz önüne alınmalı

Son mesajlar