Türkiye'de en çok kullanılan internet tarayıcısı hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
İstatistik sitesi statcounter'ın verilerine göre Türkiye'de kullanılan internet tarayıcılarının kullanım oranlarını sizler için bu haberde derledim. Bu istatistikler 2014 temmuz ve 2015 temmuz ayları arası kullanım oranlarını içeriyor.

Masaüstü, laptop, tablet ve mobil sistemlerin tamamını hesaba kattığımızda aşağıdaki tablo ortaya çıkıyor.

aDE3vg.jpg

Sadece masaüstü ve laptop platformlarını baz aldığımızda ise karşımıza böyle bir tablo çıkıyor.

MyJp3k.jpg

Peki dünyada durum nasıl?

Masaüstü, laptop, tablet ve mobil sistemlerde dünyadaki kullanım oranları

5kV7Aj.jpg

Sadece masaüstü ve laptop platformlarında dünyadaki kullanım oranları

N4EEV5.jpg

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Sonuçların chrome çıkması şaşırtmadi. Ancak bir atasozu derki "atı yem kosturur chromeyi ram costurur" stabilite icin opera :)

Güzel viral yaptım

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Firefox'un explorer'ın gerisinde kalması çok şaşırdım. Crome'a nedense bir türlü ısınamadım. Crome'u bir kere kurdum 3 sayfa gezdim kaldırdım. Firefox'dan vazgeçmem.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Sonuçlar doğruyu gösteriyor bence ama son günlerde çok fazla kullanılmaz hale gelmiş sayfa açmayan chrome şikayeti alıyorum

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,319
Chrome neden tekel gibi yaa. Kullanmak istemiyorum bazen ama zorla kendini hissettitiyor. Gmail ile stabil calisiyor. İs yer mail gmail olunca.
Adamlar zaten dunyayi ele gecirmis.
Mozilla iyidir, candir.. ;)

umut erdem

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Telefonda crome varda oyle kasiyo ki icini actiginizda cikmak icin cok ugrastiriyo [emoji17]

writeitright

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İster yandex browser kullan ister opera kullan yinede chrome kullanmış oluyorsun.
Firefox candır kullanın kullandırın. Cepte opera çok iyi.