Türkiye'de 87 bin kişi internetsiz kaldı!

  • Konbuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Türkiye'de 87 bin kişi internetsiz kaldı!

Türkiye'de internet altyapısı gelişirken bir yandan da tartışmalar devam ediyor. Son bir yılda tam 87 bin kişi port yok gerekçesi ile internetsiz kaldı.

:: İnternetiniz ile ilgili en sık yaşadığınız sorunlar neler?

 
Son düzenleme:

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Katılım
12 May 2013
Mesajlar
11,561
Puanları
83
Konum
.
Daha yeni hız testi yaptım buyurun sonuç türk Telekom un fiber dediği hizmet bu.

Akk falan da dolmadi yani taahhüt de 25 diyorlar her gece böyle.
 

tahir40

Asistan
Katılım
18 Nis 2008
Mesajlar
430
Puanları
18
Ülkemizin yabancılara peşkeş çekilen internet tekeli, günahım kadar sevmem. 10 yıldır devam ettirilen AK Kota da bu adamlar alt yapıya para harcamasın, daha da semirsin diye devam ettirilmekte... 3. parti firmala Fiber altyapı çekip müşteriye sunsa dahi ülke çıkışları TTnetde ve indirdiğiniz her MB için TTnete hatrı sayılır para bayılmaktalar...
 

unsur

Asistan
Katılım
19 Ocak 2012
Mesajlar
311
Puanları
28
Konum
Çorum
Ülkede kablo altyapısı bile olmayan firmalar, sırf üç kuruş kazanacağım diye böyle şeylere kalkışıyorlar, sonrada şikayet et. T.Telekom'un ki daha vahim, madem firmalara ucuza veriyorsun, onlar senden daha ucuza internet vaadiyle abone kapmaya çalışıyor. Madem o derece ucuz internet verebiliyorsun, önce kendi abonelerini düşün. Türk halkını kaz gibi yoluyorlar. Dünyada ortalamada bizden 3 kat daha hızlı internet kullanlılırken 3-4 dolar, bizde (benden örnek 24 mbit' E KADAR o da 75 GB AKN) 3 kat daha yavaş internet -ortalamada- 20+ vs. dolar. Senelerdir o kadar fahiş para kazanırken, altyapıyı damla damla kuran T.Telekom. Sonra 24mbit'E KADAR hızı, "10 sene öncesine göre çok iyi" diyen ama aslında ay başından 5. gün sonunda, 10 sene önceki hızda internet kullanan ve AKN artsın yetmiyor tribinde olan (75gb az 150gb olsun rahat rahat kullanalım diyen) ama hala kota neymiş tamamen kaldırın, 'E KADAR yerine garanti xx mbit hız isteriz diyemeyen supersonic beyinli arkadaşlar daha vahim.
T. Telekom kazandiğı inanılmaz fahiş kârdan zarar etmeyim diyen bir firma. Bizi bunlara mahkûm edenler utansın. Ya adam gibi özelleştir, rekabet yarat halk da kazansın. Ya da aynı seviyede devam ettir. %100 devlet kazansın. en azından devlete gidiyor algısıyla bu kadar ses çıkarmam. Mesela tüm altyapıyı fiber kabloları devlet tüm yurda döşesin. Tüm firmalar o kabloları kullansın, ya da bırak herkes istediği yere yatırım yapsın (saçmada olsa öneri)

Öyle bir alışmışız ki sınırlandırılmaya. az biraz daha fazla verilince dünyalar bizim oluyor.
 

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
Katılım
7 Eyl 2006
Mesajlar
12,590
Puanları
83
Konum
Istanbul
yanımıza 2 blok yapıldı, 1 seneden fazla oldu ancak turktelekom port yok diyerekten adsli nakil bile yapmıyor
 
Üst
stat counter