Türkiye V20c versiyon hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar V20c yükledim birkaç gün önce. Ve V20a yüklü iken mıknatıs gibi gps vardı. Şuan gps yok desem yeridir.
Sygic ve Google map ile denemeler yaptım. Hatta Boğaziçi köprüsünde dahi yakalayamadı ki trafik vardı yeterli süreye sahiptim.
Açıkcası V20c yi tavsiye etmiyorum. tuşların titreşimle geri bildirimide zaten çok zayıf ve ram kullanımını beğenmedim.
Gördüğüm düzeltme olarak, numara çevirici her tuşa basışta rehberi tararken gecikiyordu. Şuan daha akıcı olmuş.

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar V20c yükledim birkaç gün önce. Ve V20a yüklü iken mıknatıs gibi gps vardı. Şuan gps yok desem yeridir.
Sygic ve Google map ile denemeler yaptım. Hatta Boğaziçi köprüsünde dahi yakalayamadı ki trafik vardı yeterli süreye sahiptim.
Açıkcası V20c yi tavsiye etmiyorum. tuşların titreşimle geri bildirimide zaten çok zayıf ve ram kullanımını beğenmedim.
Gördüğüm düzeltme olarak, numara çevirici her tuşa basışta rehberi tararken gecikiyordu. Şuan daha akıcı olmuş.

birşey sormak istiyorum telefonun romunu yükseltirken 250 mb bişi indiriyor onu sd karta mı indiriyor indirdim ben boş yer yoktu sd karta baktım hayla v20b de bugün internetten video filan izledim bir baktm boş ram 30 mb telefon kasılmaya basladı çok gıcık oldum htc desire hd alsaydım keske yav böyle uygulamalar açıkken 100 mb dan fazla ram tutan rom var mı bir bilgin var mı

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
birşey sormak istiyorum telefonun romunu yükseltirken 250 mb bişi indiriyor onu sd karta mı indiriyor indirdim ben boş yer yoktu sd karta baktım hayla v20b de bugün internetten video filan izledim bir baktm boş ram 30 mb telefon kasılmaya basladı çok gıcık oldum htc desire hd alsaydım keske yav böyle uygulamalar açıkken 100 mb dan fazla ram tutan rom var mı bir bilgin var mı

bende 150-200 boş ram var hiç kasmadı beni.

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13

film video izlerken filan mı o kadar kalıyor yani açıktayken bende dün 30 mb kaldı delirdim onu görünce snn romu nasıl yükliyicem herşey stabil mi senn kullandıgın romda

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
film video izlerken filan mı o kadar kalıyor yani açıktayken bende dün 30 mb kaldı delirdim onu görünce snn romu nasıl yükliyicem herşey stabil mi senn kullandıgın romda

Alman 20b romu boşta 150-200 ram bırakmaktaydı ,
Şuan rus 20c kullanıyorum 130-160 ram kalıyor bir kasma yok

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5

Bende de 150-200 mb vardı. Ancak programlar yükledim.5 adet go launcher ve 4 adet farklı program çalışıyor. 60-90 mb aralığında gidip geliyor.

Bugün farklı bir rom yükleyeceğim. Yerinde olsam 20b de kalırdım.rom u internetten pc ye indirip kdz ile yükledim.

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
desire hd almadıgıma şimdi gerçekten pişman oldum

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
androidlerin genelinde var bu durum stabil bir rom çıkana kadar böyle değiştir sıkıntı yapma bence

ram in bu kadar sıkıntı olabilecegini düsünememistim sense ye çok stabil diyolardı ve ram i az kullanıyormus

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ram in bu kadar sıkıntı olabilecegini düsünememistim sense ye çok stabil diyolardı ve ram i az kullanıyormus

Sense'de iyi , Desire HD de iyidi test etme olanağm oldu. Ama F/p olarak Black'i değişmem , sadece yazılımsal sıkıntıları var ama aşılamayacak durumlar değil bana kalırsa en az htc kadar sağlam cihaz.

groks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende v20c kullanıyorum ve o kadarda pişman değilim. telefon hızı iyi en az 100mb ram bırkıo bende. bi tek root yapamadım o kadar

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
bende v20c kullanıyorum ve o kadarda pişman değilim. telefon hızı iyi en az 100mb ram bırkıo bende. bi tek root yapamadım o kadar

yaw nasıl root yapamadın :)

İlk etap ta sd cartına super useri yükle zipli olarak sonra smart flash tool ile 20c yi kurduğun zaman tel. açılıp kapanıyor ilk ekrana siyah ekran çıkıyor seçim yapabileceğin install sd card diyorsun - ordan dosyaların çıkıyor sd kartta attığın süperuseri seçiyorsun biraz alta kaydırdığında yesi seçip cihazı rootlamş oluyordun çok zor değil aslında

groks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilmiyorum. smart flash tool ile o dediklerini yapıyorum. fakat bedne hiç yes çıkmadı. bütün seçenekler no'yu gösteriyordu.

groks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son 3 günde attığım kaçıncı format sayamadım. artık alışkanlık oldu. Sabah akşam 1 tane atıyorum. Evet şimdi yes'i gördüm ve yükledim. inşallah root olmuştur. emeği geçen herkse teşekkrüler.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5

groks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya bu formattan sonra bizim uygulamalar kalsa olmuyo mu bunun bi yolu yok mu? Google Play uygulamalarını sd karta yüklesek olmaz mı?

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
V20c yükledim ancak gps uyduya kilitlenemiyor. sizde durum nasıl? Europe open v20o yükledim.harika bir rom. tek sorun gene gps.farklı romlar da denedim. ama gps sorunu almanya dışındakilerde yaptı. alman romuda zar zor yakalıyor :S

groks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Orjinal official romda sorun yok. romunu factory reset atmadan onun uzerinden yukle bi dene Ben onda hic siknti cekmedim