Türkiye, Siber Yıldızını arıyor!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Türkiye, Siber Yıldızını arıyor!

Siber Olaylara Müdahale Merkezi, geleceğin siber yıldızlarını arıyor. Yapılan yarışma siber güvenlik alanında kendine güvenenlere büyük ödül vaat ediyor: Tam 10 Cumhuriyet altını!

:: Yarışmaya katılmayı düşünüyor musunuz?

Son düzenleme:

qwenty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
girelimde kim olduğumuz belli olsun deği mi :D sizi zekiler sizi

Reaksiyon puanı
10,324
yurt dışında ileri düzey yazılım mühendisleri minumum 200 bin dolardan başlayan maaşla siber savunma yapıyorlar bizimkiler 10 tane altın veriyor hadi onu geçtim hayvanat bahçesi müdürü btk başkanı oluyor daha ne diyeyim ben ben artık devletten ümidimi kestim açık ve net

Bu alıntıyı mobil bölümde okuduğum bir yorumdan alıntıladım. Özellikle yorumun ikinci kısmında söylediklerine takıldım, çok merak ettim, mezkür zatın özgeçmişine bakıverdim şöyle, başkanı olduğu kurumun sitesinden. Hatta burayada alıntılamak istiyorum... Ki, daha iyi anlaşılsın diye.

Dr. Ömer Fatih SAYAN
GÖREVİ : Kurul Başkanı
DOĞUM YERİ : İstanbul
DOĞUM TARİHİ : 10.06.1977
ÖGRENİM : İstanbul Üniversitesi,Mühendislik Fakültesi, Elektronik Mühendisliği
Bahçeşehir Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Hukuk Bölümü
Oxford Üniversitesi St Antony’s School Diplomasi Eğitimi
YÜKSEK LİSANS : Münih Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği
İstanbul Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Biyomedikal Mühendisliği
DOKTORA : İstanbul Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Biyomedikal Mühendisliği
ÖNCEKİ GÖREVİ :
1995 yılında iş hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde atılan Sayan, üniversite eğitiminin ardından ise Türkiye, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sektörle ilgili özel şirketlerde çip üretimi, cep telefonu dizaynı ve AR-GE alanlarında çalıştı.

Silikon Vadisi İnsiyatifinde görev alarak girişimcilik konusunda çalışmalarda bulunan Sayan, Türkiye ve Almanya’da çeşitli üniversitelerde Bilişim Hukuku ve Bilişimde Yeni Trendler konularında dersler verdi. Ömer Fatih Sayan’ın, araştırma konularıyla ilgili çeşitli konferanslar ve bilimsel dergilerde yayımlanmış çok sayıda makaleleri bulunuyor. 2007-2014 tarihleri arasında Başbakanlık Müşavirliği ve Başbakan Başmüşavirliği görevinde bulundu.
YABANCI DİL : İngilizce
Almanca
Fransızca

Gördünüz adamın backroundunu, o kuruma başkan olmayı hak etmenin çok ötesinde bir gözgeçmişi olan biri. İyi de benim anlamadığım o yorumu yazan kişi bu iftirayı niye atıyor, derdi ne? İnsan birinden, bir şeylerden... Bazı kişi ve kurumlardan, yahut ideolojik farklılığı olan kesimlerden... Bunu anlarım ama, bu nefretin insanı kendi kişiliğini, onurunu, haysiyetini ve insanlığını bile on paralık eden bir müfterilik durumuna sokmasını anlayamam. Çünkü benim gözümde müfteri bütün insani özelliklerini yitirmiş insandır. Kim olursa olsun.

Ve ben bu tür adamların çok akıllı olduklarını da zannetmiyorum. Hiç mi akıl etmez ki, birileri merak eder de durumu araştırır diye. Bilginin bu kadar açık, kolay ve ulaşılır olduğu bu devirde sen kimi kandırabileceğini zannediyorsun be kardeşim. Umarım ismi meçhul bu SDN okuyucusu burayı okur da bizi aydınlatır.