Türkiye 3-0 Estonya | 2014 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu 2. Maçı

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
31
'İnan'ırsan 'Av'larsın!

2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu ikinci maçında milli takımımız Estonya'yı 3-0 yendi. Olay isim Selçuk İnan ikinci yarıda oyuna girdi ve bir de gole imza attı.

7qmGe.jpg

2014 Dünya Kupası D Grubu ikinci maçında Estonya ile karşı karşıya geldik.
Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan maç sonunda gülen taraf Türkiye oldu ve mücadece 3-0 üstünlüğümüz ile tamamlandı.
A Milli Takımımıza galibiyeti getiren goller 44. dakikada Emre Belözoğlu, 60. dakikada Umut Bulut ve 75. dakikada Selçuk İnan'dan geldi.
Estonya'da Jaager 20. dakikada doğrudan gördüğü kırmızı kart ile oyun dışı kaldı.
Bu sonuçla millilerimiz ikinci maçında ilk 3 puanını alırken Estonya sıfır puanda kaldı.
SELÇUK YİNE İLK 11 BAŞLAMADI
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu'nda Estonya ile yapılan maçta, Hollanda karşılaşmasında olduğu gibi yine Selçuk İnan'a ilk 11'de yer vermedi.
Gruptaki ilk maçta Hollanda karşısında deplasmandaki mücadelede Selçuk'u ilk 11'e almayan teknik direktör Avcı, Estonya karşısında da bu futbolcuyu ilk 11'de düşünmedi.
Abdullah Avcı, Hollanda mücadelesinde ilk 11 kişilik kadrosunda bulundurduğu Hamit Altıntop ve Tunay Torun'u Estonya karşısında yedek bırakırken, bu futbolcuların yerine Gökhan Gönül ve Burak Yılmaz'ı 11'e dahil etti.
HIZLI BAŞLADIK
Grubun ilk maçında Hollanda karşısında sahadan 2-0 yenik ayrılan milli takım iyi oyunla umut vermişti. Estonya karşısında umudun ışığında maça hızlı başlayan kırmı-beyazli ekibimiz henüz maçın 8. dakikasında gole çok yaklaştı. Gökhan Gönül'ün müthiş ara pasına Burak Yılmaz hareketlendi. Savunmayı uyutan Galatasaraylı oyuncu kaleci Pareiko ile karşı karşıya kaldı. Kaleye karşısında almadan yaptığı vuruşu yandan auta çıkarken ilerleyen dakikalara dair bir mesaj niteliği taşıyordu adeta...
AMAN ÇOCUKLAR...
Rakip yarı alanda etkili olduğumuz kadar savunmamızda da açıklar verdiğimiz dakikalardı maçın ilk anları. Bunlardan bir tanesinde ise yüreklerimiz ağzımıza geldi. Dakikalar 10'u gösterirken kaleci Tolga'nın uzaklaştırmaya çalıştığı top ceza alanı dışındaki rakibine gitti. Lindpere'nin kötü kontrolü şansımızın iş başında olduğunu gösterirken araya giren Semih Kaya da topu uzaklaştırmayı başardı.
PANİK YAPTIK!
Hemen 1 dakika sonrasında yine top bizim ceza alanımız içerisindeydi. Savunmamızın arkasına atılan pasla hareketlenen isim Lindpere oldu. Süratle ceza alanına yöneleden Estonyalı oyuncunun pozisyonunu arkadan gelip bozan Ömer Toprak'tı. Pozisyonunu kaybedince kendisini yere bırakan Lindpere'nin son dokunuşu ile kalemize yönelen top direğe çarparak auta giderken Estonyalı oyuncuların gözü penaltı beklentisi ile hakeme döndü; karar devam!
VE RAKİP 10 KİŞİ
Hakemin devam kararı verdiği pozisyonda, nasıl faul çalması gerektiğine örnek bir pozisyon 20. dakikada yaşandı. Emre'nin ara pası ile savunmanın arkasına hareketlenen Burak Yılmaz çok net bir faul ile düşürüldü. Kaleci ile karşı karşıya kalmak üzere olan Burak'ı arkadan yaptığı faul ile düşüren Jaager, maçın hakemi Marcin Borski tarafından kırmızı kart ile cezalandırıldı.
BU NASIL FAUL?
10 kişi kalan rakip karşısında oyunun mutlak hakimi Türkiye oldu. 42. dakikada Umut ceza alanı sol çaprazında topu önünde buldu. Bekletmeden kale ağzına ortalayan Umut'un topuna arka direkte Burak sahip oldu ve meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu. Ancak yan hakem Burak'ın topu kontrol etmeden önce rakibine faul yaptığı gerekçesi ile bayrağını kaldırdı ve gol geçersiz sayıldı.
KAPTAN İŞE EL ATTI
44. dakikaya kadar skor tabelasını değiştirmeyi başaramayan millilerimizde devreye Kaptan Emre Belözoğlu girdi. 43'te ceza alanı dışından yaptığı müthiş vuruş az farkla auta çıkan Emre, bu dakikada Arda'nın pası ile ceza alanına girdi. Sol çaprazda kaleci ile karşı karşıya kalan Atletico Madrid'li oyuncu net bir vuruşlar ağları sarstı: 1-0
RAHAT FUTBOL
İkinci yarıya 1-0 önde başlamanın rahatlığı ile giren Türkiye'de oyunun kontrolü ilk yarıda bırakılan yerden devam etti. İkinci 45 dakikanın ilk 15 dakikalık bölümünde gol için yüklenen millilerimiz iyi kapanan Estonya savunmasını aşmakta zorlandı. Orta alandan Emre'nin ara paslarının yanı sıra soldan da Sercan'ın bireysel yetenekleri ile içeriye kat ederek geliştirdiği ataklar golün de habercisiydi.
UMUT MİLLİ MAÇI DA BOŞ GEÇMEDİ
60. dakikada çabaların sonucu alındı. Sol kanatta topla buluşan Sercan, önce kontrol ardından şık bir orta ile meşin yuvarlağı ceza alanına doldurdu. Ön direğe yakın bölümde iyi yükselen isim bu sezonun en formda isimlerinden birisi olan, ligde attığı gollerle Galatasaray'ı sırtlayan Umut Bulut oldu. Umut'un kafa vuruşunda top kaleci Pareiko'nun sağından ağlarla buluştu ve fark 2 oldu: 2-0
SELÇUK OYUNDA
Hollanda maçında Abdullah Avcı tarafından ilk 11 oynatılmayan ve oldukça büyük ses getiren Selçuk İnan karşılaşmanın 68. dakikasında Umut Bulut'un yerine oyuna dahil oldu. Tarafarların büyük alkışları ile yeşil çimlerin üzerine çıkan Selçuk'un ardından milliler 4-3-3 oyun taktiğine döndü.
3. GOL '0' İSİMDEN
Ve dakikalar 75'i gösterirken çok konuşulacak bir sahneye tanık olduk. Arda Turan sol kanatta topu şık bir topuk pası ile Hasan Ali'nin önüne bıraktı. Çizgiye inen Hasan yerden penaltı noktasına ortaladı. Burak Yılmaz kendisine doğru gelen topu üzerinden atlayarak arkasındaki Selçuk'a bıraktı. Selçuk İnan da topun gelişine sol ayağı ile çok vurdu ve skoru 3-0'a getirdi. Galatasaraylı oyuncunun golden sonra herhangi bir sevinme reaksiyonu göstermemesi ise dikkatlerden kaçmadı.
Karşılaşmanın kalan dakikalarında başka gol olmadı ve mücadele 3-0 üstünlüğümüz ile sona erdi.

Sporx

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Ben sunu gordum. Bizimkiler sut atma ozurlu. Sut atiyolar ama sabriyi gectiler. Anca daga tasa...

BlackXr

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Selcuk gol atınca neden sevinmedi yahu ? :)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Hakan şükürden sonra türkiyeye doğru düzgün bir forvet gelmedi bir türlü. Semih bir ara umutlandırdı ama oda stabil değil. Burak onlarca fırın trabzon ekmeği yemesi lazım o seviyelere erişebilmek için

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
MaşaAllah diyelim Umut'a.

Ama Xelçuk harbi yıldız. Sevinmemesi güzel kapak oldu.

Emre artistine de sinir oldum. Sen kimsin Hamit'e bağırıyorsun? Senin hayal ettiğin yerlerde, onun imzası var.

Reaksiyon puanı
31

Emre artistine de sinir oldum. Sen kimsin Hamit'e bağırıyorsun? Senin hayal ettiğin yerlerde, onun imzası var.
O bağıırma faslını göremedim umarım özetlerde denk gelirim.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13

whats? emre ile farlı bir oyuncuyu karıştırdın sanki hocam?
yıllarca o milli formayı terletti ki devam da edecektir sen bütün kulübeyi topla bir kişi kalkmayı bırak sevinmesin bile oradaki bağırma ne içindir bunu sormak lazım hamitin tavrı kime neye bunu sormak lazım hem bu milli takım benim futbola lanet okuyan annem sevinirken o milletin hayal edeceği yerlerde gezmiş olan oyuncusun sen neden sevinmezsin?

bilmiyorum dün volkanın konuşmalarını gördünüz mü ama bu işler yumrukla çözülür...

Kazanmayı Emre'ttik, Umut'la bekledik, İnan'dık ve başardık BİZ KAZANDIK TÜRKİYE KAZANDI !!!!

TEBRİKLER TÜRKİYEM - kırmızıııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııı

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Volkan'ın konuşmasını dinlemedim.

Ancak Emre, milli takım dışında hiç bir zaman Hamit'in geldiği, geleceği yerlere gelemeyeceği kesin.

Az önce dinlediysen, zaten ne kadar artist olduğunu görebilirsin.

Bugün Hamit'in yerinde oynayan, Hamit'i bence çok arattı. Gökhan ve Hamit bir aradayken biz yapabildiklerimizi gördük.

whats? emre ile farlı bir oyuncuyu karıştırdın sanki hocam?
yıllarca o milli formayı terletti ki devam da edecektir sen bütün kulübeyi topla bir kişi kalkmayı bırak sevinmesin bile oradaki bağırma ne içindir bunu sormak lazım hamitin tavrı kime neye bunu sormak lazım hem bu milli takım benim futbola lanet okuyan annem sevinirken o milletin hayal edeceği yerlerde gezmiş olan oyuncusun sen neden sevinmezsin?

bilmiyorum dün volkanın konuşmalarını gördünüz mü ama bu işler yumrukla çözülür...

TEBRİKLER TÜRKİYEM - kırmızıııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııı

3D-Clan

Profesör
Reaksiyon puanı
1
İyi oynadık takım daha iyi olabilir atak yapıyoruz ancak bitirişi yapıcak adam yok

Bu arada Gökhan Gönüle hasta oldum o nasıl orta açıştır öyle valla süperdi

Selçuğu anlatmaya gerek yok zaten adam üzülmüş baya belli ama morali yerine geldi İnşALLAH gidicez Brezilyaya :)

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Tebrikler .. Guzel skor iyi puan...

Lutfen evimizde Estonya hemde 10 kisi , deplasmanda Hollanda macı ile karşılaştırmayın,.
Heleki performans karşılaştırması hiç yapmayın

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Volkan'ın konuşmasını dinlemedim.

Ancak Emre, milli takım dışında hiç bir zaman Hamit'in geldiği, geleceği yerlere gelemeyeceği kesin.

Az önce dinlediysen, zaten ne kadar artist olduğunu görebilirsin.

Bugün Hamit'in yerinde oynayan, Hamit'i bence çok arattı. Gökhan ve Hamit bir aradayken biz yapabildiklerimizi gördük.

hocam bize olduğu yerlerde yetiyor... fakat hamit sönük yıldız olmaktan vazgeçmezse hayal edilen yer sanırım real madrid ki oradada oynamadı hep o şekilde kalacaktır... emre 32 yaşında yaptığı mücadeleyi klişe sözle 70 milyon gördü ben hep o şekilde gördüm onu bilmem anlatabiliyor muyum hocam?

[h=2]Emre Belözoğlu Biyografi[/h]
Türk futbolunun son senelerde yetiştirdiği en önemli futbolculardandır. Türk Milli Takımı ve de Fenerbahçe’de, orta saha mevkiinde forma giymektedir.
spacer.gif

Liner.gif

7 Eylül 1980 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının futbola olan merakı sayesinde, genç yaşta Zeytinburnuspor forması altında futbolla tanıştı. 12 yaşındayken, antrenörü Salih Bulgurlu tarafından yeteneği farkedilince özel eğitim almaya başladı ve bu olay futbol kariyerinin başlamasına yol açtı.1994 yılında, Zeytinburnuspor’dan, Galatasaray’ın altyapısına transfer oldu. A2 takımına katılan Belözoğlu, efsanevi oyuncu Gheorghe Hagi’den dersler almaya başladı. 1996 yılında, Galatasaray’ın A takımına geçen futbolcu, 2001 yılına kadar bu formayı başarıyla taşıdı. Oynadığı 103 maçta 21 gol ve sayısız asiste imza attı. Galatasaray’da oynadığı süre içerisinde, üst üste dört şampiyonluk yaşayan başarılı oyuncu, bu süre içerisinde UEFA Kupası’nın da sahibi oldu.
2001 yılında, İtalya’nın F.C. Internazionale Milano (bilinen adıyla İnter ya da İnter-Milan) takımına, 10 milyon euroluk bir bedel karşılığında transfer oldu. Bu takımda oynadığı başarılı futbol ile göz dolduran Belözoğlu, 2001-2005 yılları arasında bu takımla sahaya çıktığı 79 maçta 4 gol kaydetti. İnter’in en başarılı oyuncularına verilenPirata d’Oro (Altın Korsan) ödülünü, 2002-2003 yılındaki başarılı performansı ile kazandı. Fakat peşini bırakmayan sakatlıklardan ve2004-2005 sezonunda takımdan uzak kalmasından dolayı transfer listesine alındı.
2005 yılının Temmuz ayında, 3.8 milyon euroluk bir bedel karşılığında Newcastle United’a transfer oldu. Attığı goller kadar yüksek asist skorları ile de taraftarların hayranlığını kazanan Belözoğlu, geçirdiği sakatlıklar sebebiyle maalesef bütün performansını takıma yansıtma fırsatı bulamadı. Newcastle United kadrosunda yer aldığı üç yıl içerisinde 67 maçta oynadı ve de 4 gol attı. 2006 yılında, takımıyla beraber Intertoto kupasını kazandı.
2008 Temmuz’unda, Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda yapılan bir tören ile, Aziz Yıldırım tarafından tecrübeli futbolcunun Fenerbahçetakımına katıldığı resmi olarak açıklandı. 4 yıllık bir kontrat imzalayan ve de 5 numaralı formanın sahibi olan Belözoğlu, Fenerbahçe kadrosuna katılması nedeniyle fanatik Galatasaray’lı taraftarlarca eleştirildi. Tecrübeli orta saha oyuncusu, Fenerbahçe forması altında çıktığı 29 maçta 2 gol kaydetti.
A Milli Takım’a girmeden önce, 1994-1999 yılları arasında Genç Milli Takım’ların kadrosunda devamlı olarak yer alan Belözoğlu, bu süre zarfında oynadığı 71 maçta 33 gol kaydetti. 2000 yılından beri A Milli Takım’da top koşturan deneyimli ortasaha oyuncu, sahaya çıktığı 65 maçta 6 gol attı. Mart 2004'de Emre, Pele tarafından yaşayan en büyük 125 oyuncu arasında gösterildi, aynı zamanda FİFA tarafından hazırlanan “En İyi 100 Oyuncu” listesinde de kendisine yer buldu.

kaynak

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
[video=youtube_share;fjngyj0gZQU]http://youtu.be/fjngyj0gZQU[/video]

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Emre'yi zerre kadar sevmem.

Hamit ile karşılaştırmaya kalkarsanız ise büyük haksızlık yaparsınız.

Emre Türkiye'de kendini gösterip Avrupa'ya gitmiş İnter'de top koşturmuş bir oyuncu.

Hamit ise zirve olan noktaya Real Madrid'e imza attı lakin orada sadece kağıda attığı imza ile kaldı futboluyla Real Madrid tarihine imza atamadı.

Bunun dışında herkes biliyor ki Türkiye'den Avrupa'ya açılmak her zaman daha zordur.

Hamit Almanya'da yetiştiği için o noktalara yükselebildi eğer Emre aynı Hamit gibi Almanya'da yetişmiş bir futbolcu olmuş olsaydı bu gün Avrupa'da çok daha iyi tanınan bir futbolcu olabilirdi ki şu haliyle bile A. Madrid kadrosunda olması bile onun ne kadar başarılı olduğunu gösterir.

İlk cümlemde de dedim Emre'yi zerre kadar sevmem ama bu onu küçük görmeme, başarılarını yok saymama neden oluyorsa sorun Emre'de değil benim karakterimdedir...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Emre'yi küçük gören yok. Hamit ile kıyaslamasına itiraz edenler var. Ben de dahil...

Öyle olsaydı, böyle olsaydı gibi olasıklar üzerine konuşmak bizi bir yere götürmez. Önümüzdeki gerçeklere bakalım. Hamit'in kariyeri meydanda... Emre'ninki de...

Hamit Bundesligada kendini ispatlamış bir oyuncu. Ordan da Real Madrid gibi bir takıma transfer olma başarısını göstermiş. Oynayamasa da o seviyeye gelmesi bile bir başarıdır.

Emre ise Türkiye dışında gittiği hiçbir kulüpte başarı elde edememiş bir oyuncu.

Kısaca Hamit ile Emre kariyer bakımından kıyas kabul etmez.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Emre'yi küçük gören yok. Hamit ile kıyaslamasına itiraz edenler var. Ben de dahil...

Öyle olsaydı, böyle olsaydı gibi olasıklar üzerine konuşmak bizi bir yere götürmez. Önümüzdeki gerçeklere bakalım. Hamit'in kariyeri meydanda... Emre'ninki de...

Hamit Bundesligada kendini ispatlamış bir oyuncu. Ordan da Real Madrid gibi bir takıma transfer olma başarısını göstermiş. Oynayamasa da o seviyeye gelmesi bile bir başarıdır.

Emre ise Türkiye dışında gittiği hiçbir kulüpte başarı elde edememiş bir oyuncu.

Kısaca Hamit ile Emre kariyer bakımından kıyas kabul etmez.

emrenin biyografisi öyle demiyor hocam :)

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Emre'nin yerinde olsam yarından tezi yok Milli Formayı bırakırdım. Hatta vatandaşlıktan çıkardım.

mert__

Doçent
Reaksiyon puanı
4
emre inter de oynardı bi zamanlar ben küçüktüm ama hatırlıyorum.

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
bak orda da yazmış, sakatlık sorunları yüzünden istikrar elde edemedi. ben avrupada oynamadı demiyorum zaten. ama oynamak var, oynamak var. :)

iyi o zaman sıkıntı yok birileri hiç bişeyi yokken onuda yapamamış :)
hocam bugün fanatikliğim üstümde ya size yada başkasına saçmaladıysam hakkınızı helal edin

Reaksiyon puanı
10,325
yahu maç analizi gelmiş hamit-emre kıyaslamasına dönmüş. her ikisi de bu ülkenin evladı, bu milletin çocukları yav, neyi çekiştirip duruyorsunuz anlamıyorum. hamit bayern münih gibi bir takımda oynadı yıllarca, oradan da real madride gitti... emre ise uefa şampiyonu olmuş bir takımın en başat oyuncularından biriyken o yıllarda dünyanın sayılı kulüplerinden olan inter gibi devde oynadı yıllarca...

her ikisi de fevkalade başarılı olmuş büyük yıldızlardır, kavga etmenin, ettirmenin ne alemi var yahu! :)

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
maçı staddan izledim. gerek takımın, gerekse emrenin mücadelisini takdir ettim. Ancak emrenin yaptığı şey tek kelimeyle iğrençti. Senin kaptan olarak böyle bir şey yapmaya hakkın yok. Yaptığın şey ile sadece hamite ve nuriye değil, orada bulunan teknik drektöre de saygısızlık yaptın.
takımın başında bir teknik direktör varken sen nasıl olur da bu kadar küstahlaşabiliyorsun.

Hamitin yaptığı şey ayıp, tamam. Ama sen gerçek bir kaptansan eğer, hamiti aranıza çekmen ve onu kazanman gerekti. Herkese höt höt yapan bir kaptanın gemisi batmaya mahkumdur.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Milli takım gol atıyor.
Bütün takım kucaklaşırken, iki futbolcu, kılını kıpırdatmıyor. Kafalarını başka yöne çeviriyor...

Oynamadıkları için gole sevinmeyen, aklınca birilerine tepki gösterenler suçsuz, bu yapılana tepki gösteren suçlu!!!

Pes!!!

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
iyi o zaman sıkıntı yok birileri hiç bişeyi yokken onuda yapamamış :)
hocam bugün fanatikliğim üstümde ya size yada başkasına saçmaladıysam hakkınızı helal edin
estağfirullah. :)

maçı staddan izledim. gerek takımın, gerekse emrenin mücadelisini takdir ettim. Ancak emrenin yaptığı şey tek kelimeyle iğrençti. Senin kaptan olarak böyle bir şey yapmaya hakkın yok. Yaptığın şey ile sadece hamite ve nuriye değil, orada bulunan teknik drektöre de saygısızlık yaptın.
takımın başında bir teknik direktör varken sen nasıl olur da bu kadar küstahlaşabiliyorsun.

Hamitin yaptığı şey ayıp, tamam. Ama sen gerçek bir kaptansan eğer, hamiti aranıza çekmen ve onu kazanman gerekti. Herkese höt höt yapan bir kaptanın gemisi batmaya mahkumdur.
sen pozisyonu net bir şekilde görebildin mi? biz televizyondan kulübede yaşananları tam göremedik.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
estağfirullah. :)

sen pozisyonu net bir şekilde görebildin mi? biz televizyondan kulübede yaşananları tam göremedik.

doğrudan kulübeye doğru gittiğini gördüm. klübede yaşananları tabi ki göremem mümkün değildi ancak şurada detaylı yazmışlar.

Emre Belözoğlu, Estonya'ya attığı gol sonrası yedek kulübesine koşup takımı bir araya topladı. Ancak Emre sevinmek için ayağa kalkmayan Hamit Altıntop'a bağırdı.

Golden sonra kulübeye koşan Emre Belözoğlu, tüm takımı teknik direktör Abdullah Avcı'nın etrafında topladı. Ancak o sevince Hamit Altıntop katılmadı.

Emre bunun üzerine, sevinmek için yerinden kalkmayan yıldız futbolcunun yanına giderek "Hamit ayağa kalk" diye bağırdı. Emre, ayağa kalkan ancak kulübeden dışarı çıkmayan Nuri Şahin'e de tepki gösterdi.

whiskers

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Yani Emre'nin yaptığına yanlış diyenler , Milli Takım gol atınca sevinmeyip forma giyemedi diye trip atan cocukları mı savunuyorlar?.. Bu Forma altında isim önemli olmamalı ister selçuk inan ister umut bulut kim attıysa attı sonuçta MİLLİ TAKIM gol attı.. Neymiş Forma giyememişte gole sevinmemiş.. Lan formayı önce haket ozaman sonra birde gole sevinme, birde gelmişsiniz burda Sevinmeyenleri savunuyorsunuz ya forumdaki karakterlerinizden soğudum.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Yani Emre'nin yaptığına yanlış diyenler , Milli Takım gol atınca sevinmeyip forma giyemedi diye trip atan cocukları mı savunuyorlar?.. Bu Forma altında isim önemli olmamalı ister selçuk inan ister umut bulut kim attıysa attı sonuçta MİLLİ TAKIM gol attı.. Neymiş Forma giyememişte gole sevinmemiş.. Lan formayı önce haket ozaman sonra birde gole sevinme, birde gelmişsiniz burda Sevinmeyenleri savunuyorsunuz ya forumdaki karakterlerinizden soğudum.

anlama sorunlu musun? kimseyi savunduğumuz yok. söylediğimiz emrenin bunu yapmaya yetkisi olmadığı. sen takımda kaptansın diye kimseye kalk lan sevin diyemezsin. oradaki teknik direktör bostan korkuluğu mu?

önce bak bakalım karakterin var mı, sonra milletin karakterini sına.