Turkcell whatsapp vs vodafone whatsapp

Bu konuyu okuyanlar

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bu konuyu iyice araştırdım ve ulaştığım sonuç şu bir çoğu telefonda gprs yane uydudan gelen bir bağlantı var açık şuradaki siz internetiniz yok diyorsunuz ama programın alt yapısı her türlü iletişime izin vermekte bendede 5800 ve 701 marka nokia kullanırken olurdu sebebi şudur elbette herkez haritaya girmiştir bir kez olsun eğer orda internet yokken nasıl buluyodu bizi ? Gprs üzerinden eğer telefon gprs modülüne askıda bağlanıyosa internet gibi whatsapp gibi sadece veri taban bir program kullanılabiliyor aslında internet gprsten karşılıyor bizde ücret gitmiyor zannediyoruz yane olay budur okuyanlara teşekkürler

Sen GPRS ile GPS'i fena halde karıştırmışsın

sercancayir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet evet millet bilip bilmeden yorum yapmış. Arkadaşımda Note 3 var ve biz dalga geçerdik kaç milyarlık telefon aldın eksi bakiyedesin hep diye. Çocuk hücresel veriyi açıp whatsapp üzerinden konuşuyordu.

astecrowder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gps ile gprs i karıştırmadım gps telefon sinyalidir gprs ile de karşılığı oluyor nasıl indirme yane download yüklemede upload aynı mantık gps konumuzu bildirir gprs ise bağlantıyı konumlandırmaya yane telefondan uyduya yöndeki sinyaldir eğer ingilizce seviyeniz yeter ise vikipediadanda bakınız çünkü aynı yanlışa bende düşmekteydim bilginize

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bende turkcell deyken konturum -8 TL deyken net paketim yokken mobil veriyi acip arklarla msjlasiyorduk aveaya geçtim artik olmuyor ama sadece turkcell de mesajlar gidiyor görüntü falan olmuyor

kubrasafak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Faturalı olduğum için farkına varamıyorum fakat galiba her kullanıcı için olmuyor ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende beleş kıllanıyorum gençler valla hiçbi paketim yok turkcelliyim -8 de bakiye ama çatır çutur gidiyo mesajlar :D sadece sze gelen fotograflar açılmıo o kadar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Banada bi kere oldu. -8TL idi bakiyem. Hiç paketim vs yoktu. Dalgasına 3gyi açtım whatsapptan mesaj geldi ve cevap da yazdım gitti baya şaşırdım

djbobo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynısı benim arkadaşım da da vardı,kontor varken kontor gidiyor ama yokken normal girip mesaj atabiliyor ama fotoğraf ve ses gönderemiyordu... olmaz öyle şey dedim itiraz ettim ama kontrol ettim doğruladım.Kendime hat aldım 1 kaç gün ücretsiz kullandım ama sonra çalışmadı anlamadım :D

lozenge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar lütfen gereksiz yorumlar yapmayın maksat post kasmakmı :D ben cevaplıyorum bu % 1000000 calisiyor turkcell de calıstı calısıyoda dier operatorler de denemedim denersem yazarım. deneyın olur belki şimdi internet ayarlarına giriyosunuz "yeni apn" olustur diyerek sunları yapiosunuz
yalnız sadece whatsapp için calısır vede resim ses video gönderimi olmuyo sadece mesaj :)

isim :whatsapp
apn : wap
proxy : 212.252.234.168
bağlantı noktası (port yazabiliyo bazılarında): 8080
apn türü : default

bu ayarları yapip kaydedin tamamdır
yapanlar güle güle kullansın yapamayanlar lütfen saygısızlık yapmasın

bi teşekkür yeter...

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Varsa öyle bir şey alırım bir dal.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

arkadaslar lütfen gereksiz yorumlar yapmayın maksat post kasmakmı :D ben cevaplıyorum bu % 1000000 calisiyor turkcell de calıstı calısıyoda dier operatorler de denemedim denersem yazarım. deneyın olur belki şimdi internet ayarlarına giriyosunuz "yeni apn" olustur diyerek sunları yapiosunuz
yalnız sadece whatsapp için calısır vede resim ses video gönderimi olmuyo sadece mesaj :)

isim :whatsapp
apn : wap
proxy : 212.252.234.168
bağlantı noktası (port yazabiliyo bazılarında): 8080
apn türü : default

bu ayarları yapip kaydedin tamamdır
yapanlar güle güle kullansın yapamayanlar lütfen saygısızlık yapmasın

bi teşekkür yeter...
Avea operatörünü kullanıyorum olacağından değil meraktan denedim ve sonuç negatif.

Turkcell'de çalışıyorsa bence bir açıktır. Hiçbir yerde görmedim Turkcell'den ücretsiz WhatsApp erişimi adı altında bir kampanya ama yapsalar son derece etkili olur bence. İyi üye toplarlar.

lozenge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Varsa öyle bir şey alırım bir dal.

Avea operatörünü kullanıyorum olacağından değil meraktan denedim ve sonuç negatif.

Turkcell'de çalışıyorsa bence bir açıktır. Hiçbir yerde görmedim Turkcell'den ücretsiz WhatsApp erişimi adı altında bir kampanya ama yapsalar son derece etkili olur bence. İyi üye toplarlar.

kardesim demek aveada olmuyo sanırım proxy ve port ayarı uygun değil :(

Sizi kandırmışlar :)

kardesim kandırma yok turkcell de oluyo ben suan kullanıyorm ss atabilirim istersenizz aaa:D

ha belkide bizamanlar 0.facebook vardı ondda resm yokdu hatırlarsanız :D onun gibi bişide olabilir acıkdan ziyade

lozenge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardesim benden önce çekilmiş bi video vardı paylasiyim size

[video=youtube;3LG36B-BL4w]http://www.youtube.com/watch?v=3LG36B-BL4w[/video]

video alıntıdır

Alcyone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@<span class="highlight"><b><a href="http://forum.shiftdelete.net/member.php?u=320828" target="_blank">lozenge</a></b></span> Mobil veri açıp bende yollarım sahur internet paketi sonuçta saati dolaşımdan alıyor. Değiştirmiştir saati çekmiştir video diyebiliriz. Zaten sesi de uykulu yavrucağın. Diyelim ki böyle bir şey var mobil veriyi, dolaşımı kapatıyorsun mesaj yollanabiliyor. Bu mesajlar dumanla mı gidiyor?

[video=youtube;uT8BbeW3Ta0]http://www.youtube.com/watch?v=uT8BbeW3Ta0[/video]

Bu geldi aklıma. :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardesim sen videoyu bosver mesajıda bosver ben yaptım oldu ayarları turkcell bi hatla yap mobil veri kapatmıyor orada sen neden kapatıyon ki

lozenge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardesim sen videoyu bosver mesajıda bosver ben yaptım oldu ayarları turkcell bi hatla yap mobil veri kapatmıyor orada sen neden kapatıyon ki

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de turkcell kullanıyorum ama whatsappı beles kullanamıyorum