Turkcell ve Vodafone savaşı başladı

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
İlk aciklama Turkcell'den;

"Vodafone’un özellikle son iki seneyi aşkın süredir Türkiye’de izlediği basın ve reklam iletişiminin adil rekabet şartlarını ihlal edici, kamuoyunu bilinçli ve sistematik bir şekilde yanıltıcı unsurlar içerdiğini büyük bir üzüntü ile gözlemliyoruz.
*
Turkcell, gerek mobil numara taşıma rakamları, gerekse Türkiye’ye yaptıkları yatırım miktarı bilgileriyle kamuoyunu yanıltan Vodafone’u, rekabet ilkelerine ve iş etiğine aykırı hareket ettiğinden yola çıkarak pek çok yetkili merci nezdinde hukuki girişimler yaparak uyarmıştır. Yetkili Kurum ve Kurullar tarafından uyarılan Vodafone’un iletişim stratejisinde değişiklik yapmadığı hayretle izlenmektedir.
*
Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, 17 yıllık tarihinde müşteriyi her zaman odağına alarak, musterilerine daha fazla avantaj sunacak girşimlerde bulunarak rekabete de örnek olmuştur.
*
Bugün Cep Anayasası olarak bilinen kararlar bütünün temeli, 29 Aralık 2009 tarihinde şirketin tüm birimlerinden yöneticilerin ve halkla ilişkiler danışmanlarının katılımı ile gerçekleştirdiği iç toplantıda atılmış, bir çeşit ‘müşteri manifestosu’ üzerinde çalışılma kararı alınmış, toplantı raporları ile tüm katılımcılara da duyurulmuştur.
*
Turkcell müşterisi için yapmış olduğu bu girişimi çalışanlarına iç lansman toplantıları ile 5 Temmuz 2010’da duyuran Şirketimiz, Vodafone Türkiye’nin yaptığı dayanaksız suçlamalar kapsamında, hatta bu fikrin Turkcell’e ait olduğunu belirler nitelikteki belgeler ile birlikte gerekli ihtarı kendilerine hukuki yollar ile iletmiştir.
*
Ülkemizin en değerli şirketlerinden biri olan Turkcell’in itibarını zedelemeye yönelik mesnetsiz ve yanıltıcı iddialar karşısında hukuki haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.
*
Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş."

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Ben gururlu bir Türk genci. Her şeyimizle gurur duyan bir genç. Tüm şirketlerimizle tüm şirket politikalarımızla gurur duyuyorum.
Tüm şirketlerin ve şirket politikalarının sadece ve sadece halkı sömürmek üzere kurulu olmasından, kanunlarımızın da bu şirketleri korumak üzere konulmuş olmasından, halkı düşünen kimsenin olmamasından dolayı gurur duyuyorum kendimle devletimizle ve kanunlarımızla...
Yaşasın sömürgecilik hareketleri...

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Turkcell in neresi Türk isminden başka.. İsmi bile Türk değil Turk...

Mta

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Vadofone = Dünyanın ilk 10'nunda ki bir şirket. Turkcell = Pahalı hizmet. Turkcellde gerçekten kaliteli hizmet veriyor lakin pahalı. Arada az bi fark olsa Türk firması olduğu için Turkcell'i seçerdim ama gerçekten pahalı. Vodafone , Turkcelli bi yerine takmaz bile boşuna yırtınmasın bence ...

by10ur

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Turkcell kaliteli ona bir şey diyemeyiz ama gerçekten pahalı vodafone ve avea da olmasa turkcell bizi iyice yolar rekabetin olması en çok tüketiciye yarar bu durumdan memnunum ama vodafone turkcel'i savaş'ta yener çünkü daha güçlü Hukuki savaş'ta ne olur bilemem :)

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Vodafone'dan memnunum :D

dün 2 mesaj geldi...

VODAFONE'DAN HEDİYE20 TL! 2 Nisan'a kadar bir seferde yapacağınız ilk 5 TL veya üzeri yüklemenizde 30 GÜN GEÇERLİ ŞEBEKE İÇİ 20 TL Kazanın

VODAFONE'DAN HEDİYE 200 dakika! 1 Nisan'a kadar bir seferde yapacağınız ilk 10 TL veya üzeri yüklemenizde 15 GÜN GEÇERLİ YURTİÇİ HERYÖNE 200 DK. Kazanın.

ozdemirm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turkcell de dikkat ederseniz reklamlarında bile kelime oyunları var. Ben 10 yıldan daha uzun süredir vodafonluyum ve çok memnunum.
İlk turkcell hat almıştım Allahtan kurtuldum da rahatladım..
Bence en dürüst operator vodafone

senar1st

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Dün 5 lira yükledim. Bana hediye falan gelmedi ne iş?

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Turkcell ile vodafone savaşı git gide telliogullari ile seferogullari savaşına donüyor. :D
Avea uyuyor mu desek kurumsal abonelerine yükleniyor mu desek tam bilemiyorum. Avea'da çalışan bir tanıdık vardı bir arayip tuyo alayım :D

bayadres

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Yıllar önce ... sinirimden mail atmıştım numara taşıma gelsin ben sizi ozaman görürüm müşteriler tek tek uçup gidecek diye :rolleyes: tutuştu şimdi paçaları ardı ardına reklamlar kampanyalar falan yok çekim gücüymüş yok bilmem neymiş akıllanmamış ama hala sitesinde kampanya koşullarını gördüm oha oldum aynen (kampanyadan, ön ödemeli bireysel hat kullanan, son TL yükleme tarihi 13 gün ve daha fazla olan, aktivasyon tarihi 27 aydan küçük olan ve müşteri memnuniyeti konusuyla çağrı merkezi ile iletişime geçen .... aboneleri yararlanabilir):lol: YAZIK yaw.

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Vodofone kullanmadım fakat Turkcell gerçekten Kaliteli bir GSM operatoru

Kestirme Yol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turkcell de dikkat ederseniz reklamlarında bile kelime oyunları var. Ben 10 yıldan daha uzun süredir vodafonluyum ve çok memnunum.
İlk turkcell hat almıştım Allahtan kurtuldum da rahatladım..
Bence en dürüst operator vodafone

ey vallah. aynen katılıyorum.

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Vodafone gelmeden önce turkcell istediği gibi borusunu öttürüyordu , vodafone geldikten sonra hiç değilse bir rekabet ortamı oluştu.Zamanında turkcell paranın dibine vurdu.O zaman sende rekabete ayak uyduracaksın aga mızmızlanmanın alemi yok , hep bana hep bana olur mu..

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Misilleme yapmakla meşguller, bu arada karlı çıkan biz tüketiciler olmalıyız, sıra bizde

Eyupoqlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk hattım Turkcell di.1 sene kullandım Avea 'ya geçtim 6 sene kullandım.1 senedir numaramı Vodafone taşıdım.Çok avantajlı bir paketteyim.Çok memnunumTeşekkürler Vodafone ;)

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
vodofone kontor lira hırsızı türkcell de aynı. vodofonda 3 5 konusma yaptıkdan sonra kontorlerimin bir anda bittigini gördüm.
aveaya gectım rahatım şimdi. buda bir yereden sonra cıvıtırsa teli atacam artık.