Turkcell Ve İŞKUR'dan Yeni Proje

Bu konuyu okuyanlar

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Operatör firması Turkcell ve İŞKUR yaptığı yeni bir anlaşmayla bir çok gence iş umudu olacak. İşte iki kurumun gerçekleştirdiği projenin detayları.

Turkcell'in geliştirdiği  proje kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum ve Diyarbakır'da yaşayan, İŞKUR'a kayıtlı, 21-35 yaşları arasındaki adaylar arasından seçilecek kişilere üniversitelerle birlikte eğitim verilecek. Bu şehirlerde başvuru yapanların içinden  500 kişi seçilecek. 
GNS_00151260732805.JPG
Elemeyi geçen bu şahıslar İstanbul ile  Ege Üniversitesi ve Turkcell Akademi Eğitmenleri tarafından perakende, pazarlama, satış, hizmet ve teknoloji konularında sınıf içi, e-learning ve uygulamalı olarak 154 saatlik eğitim verilecek. Erzurum ve Diyarbakır'da da 1000 kişiye çağrı merkezinde hizmet konusunda uzmanlaştırmak üzere eğitimler verilecek.
Programı başarıyla tamamlayan kursiyerlerin bir bölümü ihtiyaca göre Turkcell bayi, satış kanalları ve çağrı merkezlerinde istihdam edilecek. Projeye İşkur'un web sitesinden başvurabilirsiniz.
:: Turkcell'in bu sosyal sorumluluk kampanyası ilginizi çekti mi?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

M@TRİX-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyimiş güzel haber..
Acaba özürlü alabiliyor mu?

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Bildiğim kadarıyla, yasal olarka zaten her projede engelli kadrosundan bir kısım şahıs olamak gerekiyor.

Evet yasal olarak almak zorundalar.Ancak şöyle bir haber okudum;

Özürlü ya da engelli çalıştırmak yerine cezasını ödemeye razı oluyorlarmış işletmeler.

Bunu yapanlar da var.

jazzboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu kampanyada var mı bilmiyorum ama engellilere çağrı merkezi işleri veriyor Turkcell. Hem de evlerinden çalışma imkanı.. O da ayrı bir projeydi ve bence çok da anlamlı bir projeydi.

Bu da hem sosyal sorumluluk hem de işe alım süreci için kuruma getirisi var. ama aynı zamanda eğitime katılacak gençler için de çok önemli bir fırsat.