Turkcell Tv+ Mac Os Sierra uyumsuzluğu

Bu konuyu okuyanlar

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Lütfen Yardım!!!

Turkcell Tv Plus, Turkcell'den cihaz aldığım için tanıtım amaçlı belli bir kota dolana kadar kullanıma açıldı ve 6 ay kadar oldu. Telefonumda memnun kaldım ama 5 gb aylık izlemek için kota veriyor bu yüzden cep paketi yerine web paketi kullanmak istiyorum ama kullanamıyorum. Aslında bu konuda çok şikayet olduğunu düşünüyorum. Mac Os Sierra işletim sistemine uygun eklentileri yok. 2 ay önce şikayet kaydı oluşturdum geri döndüler hatta bunun için çalışma var dediler ama ben biliyorum ki 6 aydan uzun süredir bu konuda sıkıntı var.
Bugünlerde windowslu pc ile girmeye çalışıyorum sorun çıkarıyor, Opera'dan giremiyorum ama firefox ile rahat girerken şu an Firefox ile de giriş sağlayamıyorum. Sadece ve sadece Internet Explorer iş gördü.

İşin garip tarafı aylardır şikayet var ama Türkiyenin en büyük teknoloji firmalarından biri olan, marka değeri tavan yapmış firma Mac Os kullanıcıları için bir eklentiye çözüm bulamadı. Bir eklentiyi işletim sistemi için uygun hale getirmek 6 ay ve daha fazla süre gerektirir mi? Giyim firması sitesi, spor sitesi hatta kötü bir teknoloji firmasını sitesi olsa bir nebzede olsa anlamaya çalışırım ama Türkiye'de söz sahibi çok büyük Teknoloji firmasının ürünü olan Turkcell Tv+, dünyada yer etmiş Mac Os sistemlerde sitesindeki bir eklenti desteği olmadığı için çalışmıyor. Bu yakınlarda baktım windows tarafında da şu an İnternet Explorer hariç çalışmıyor, kaldı ki yeni tarayıcı Edge dahil. Hala anlam veremiyorum bu tarz şeylere.

Şimdi lütfen bu konu hakkında bana yol gösterebilir misiniz?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
road-wallpaper-9.jpg

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Linux Mint'e de fransız android tablet ile izle çok ilginç bir şekilde Tv8,5 android'de var...
Screenshot_2017-03-25-01-36-06.png

sorunun chrome'un TürkcellTv'nin kullandığı çağ dışı uyuz eklentiyi devreden çıkartması beceriksiz ve şapşal geliştirici yetersiz kalıyor...

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Linux Mint'e de fransız android tablet ile izle çok ilginç bir şekilde Tv8,5 android'de var...
Ekli dosyayı görüntüle 19994
sorunun chrome'un TürkcellTv'nin kullandığı çağ dışı uyuz eklentiyi devreden çıkartması beceriksiz ve şapşal geliştirici yetersiz kalıyor...

En büyük firmalardan birisin, ürün çıkarmışsın ama teknoloji yoksunluğundan dolayı çalışmıyor :) Sorun genelse madem, görüntü aktaran player'ı değiştir ve uzun seneler başın ağrımayacağı güzel HTML5 destekli player kullan, bildiğim kadarıyla silverlight'a bile çoğu tarayıcı desteği çekti (Chromium tabanlı tarayıcılar)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
2016-06-16 23.14.26.jpg
En büyük firmalardan birisin, ürün çıkarmışsın ama teknoloji yoksunluğundan dolayı çalışmıyor :) Sorun genelse madem, görüntü aktaran player'ı değiştir ve uzun seneler başın ağrımayacağı güzel HTML5 destekli player kullan, bildiğim kadarıyla silverlight'a bile çoğu tarayıcı desteği çekti (Chromium tabanlı tarayıcılar)
o yüzden 160TL'ye Hometech T701 aldık pcden izlemiyorum zaten en son çalıştığında pcyi komple ele geçiriyordu tablette gibi oluyordu...

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Ekli dosyayı görüntüle 19997
o yüzden 160TL'ye Hometech T701 aldık pcden izlemiyorum zaten en son çalıştığında pcyi komple ele geçiriyordu tablette gibi oluyordu...
tableten ziyade ben macbook'ta cep tarifesiyle değil web paketiyle izlemek istiyorum ama işte destek verilmeyince nasıl derler, ironik bir durum söz konusu sanırım. Sözde çok büyük teknoloji firması ama ürünü için bir eklentiyi entegre etmeyi beceremiyor. Turkcell'in bu konuda dikkati çekilebilmesi ne yapılabilir?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
tableten ziyade ben macbook'ta cep tarifesiyle değil web paketiyle izlemek istiyorum ama işte destek verilmeyince nasıl derler, ironik bir durum söz konusu sanırım. Sözde çok büyük teknoloji firması ama ürünü için bir eklentiyi entegre etmeyi beceremiyor. Turkcell'in bu konuda dikkati çekilebilmesi ne yapılabilir?
google malum eklentileri iptal etmiş ondan oluyor tabled'ten izlemek daha iyi ve aynı etkide...
benim ki cep paketi gerçi...

keklik72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Parallels desktop yükleyip windows'u çalıştırın.
Oradan izleniyor.

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Parallels desktop yükleyip windows'u çalıştırın.
Oradan izleniyor.
Teşekkürler, ancak windows kullanmak istesem zaten macbook için eklentisi geliştirmemesini eleştirmem. Kaldı ki windowsta bile internet explorer haricinde çalışmıyor. Parallels yerine Bootcamp kullanırım windowsla. İnanılmaz bir vurdumduymazlık var bu konuda destekleri sınırlı, birkaç gün önce Turkcell Tv için telefon edildi abone olun diye. "Ben zaten abone olmak istiyorum ama siz benim kullandığım cihaza destek vermiyorsunuz, kullanamadığım birşey için neden abone oluyum" dedim, destek geldiyse yapın abonelik dedim, maalesef kullanılamıyor dedi, e o zaman beni neden abone yapmak istiyorsunuz ki, saçmalık!!!

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Teşekkürler, ancak windows kullanmak istesem zaten macbook için eklentisi geliştirmemesini eleştirmem. Kaldı ki windowsta bile internet explorer haricinde çalışmıyor. Parallels yerine Bootcamp kullanırım windowsla. İnanılmaz bir vurdumduymazlık var bu konuda destekleri sınırlı, birkaç gün önce Turkcell Tv için telefon edildi abone olun diye. "Ben zaten abone olmak istiyorum ama siz benim kullandığım cihaza destek vermiyorsunuz, kullanamadığım birşey için neden abone oluyum" dedim, destek geldiyse yapın abonelik dedim, maalesef kullanılamıyor dedi, e o zaman beni neden abone yapmak istiyorsunuz ki, saçmalık!!!
150TL'ye Hometech T701 alıp izle bende öyle izliyorum...
Screenshot_2017-05-17-18-12-07.png

A101'de satılıyor ekranda film var...