Turkcell T50 Root Yapma

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Vikings

Dekan
Merhaba,

Bu konuda T50 telefonumuzu nasıl rootlayabiliriz onu anlatıcam, bu yöntem cihazın en son sürümü olan T50_V1.0.0B17 sürümünde çalışmaktadır.

Gerekenler:

Burdan root dosyamızı indiriyoruz

Windows 7 ve üstü bir işletim sistemi gerekiyor, winrar dosya halinde geliyor bu root dosyamız ve bunu çıkartmak için winrar 5.0 ve üst sürümleri gerekiyor yoksa hata alırsınız.

Bilgisayarınızda internet bağlantısı olup olmadığına dikkat edelim, root esnasında güncellemeler için gerekli.

Ayarlar, telefon hakkında seçeneğine girip derleme numarasına 7-8 defa basıp geliştirici oluyoruz. Ayarlar'a geri döndüğümüzde geliştirici seçenekleri diye bir bölüm geliyor geliştirici seçeneklerine girip usb hata ayıklama seçeneğinin yanında tik işareti koyup gelen uyarıya tamam diyoruz.

Tekrar ayarlara giriyoruz ve bu sefer güvenlik kısmına girip bilinmeyen kaynaklar seçeneğine tik atıyoruz ve tamam diyoruz.

Usb kablomuzu telefonumuza takıyoruz ve karşımıza gelen pencereden sadece şarj et seçeneğini seçiyoruz.

Karşımıza bir uyarı geliyor bu seçeneği her zaman onay ver'i işaretleyip tamam diyoruz (gelen uyarıda okunulmayan yazılar oluyor dikkate almayın kabul edin).

Winrar'dan çıkarttığımız root klasörümüzü açıyoruz ve T50 root [ yani root.bat ] olan uygulamamızı açıyoruz.

Karşımıza CMD geliyor yani siyah bir ekran beyaz yazıların olduğu ve telefonunuz yeniden başlıyor, açıldıktan sonra başarılı şekilde rootlanmış oluyor.

Dikkat etmeniz gereken bir şey daha var, telefon açılırken farklı bir şekilde açılıcaktır ve bilgisayarımızda internet olması gerekiyor ki telefonumuz için gerekli güncellemeleri kurması için.

Telefonumuza SuperSu yada SuperUser adlı bir uygulama gelmesi gerekiyor ve bu uygulamayı açtığımızda bizden bir güncelleme isteyebilir bunu kabul edip güncelleme seçeneği olarak NORMAL'i seçiyoruz, SuperSu güncellemesi tamamlandıktan sonra T50 telefonumuzu rootlu bir şekilde kullanmaya başlayabiliriz.

NOT: Yazdıklarımı Turkcell Logosundayken Yapmalısınız.

1-)Bilgisayarımızdan Aygıt Yöneticisi'ne Giriyoruz
2-)Aygıt Yöneticisi'nde Üzerinde ünlem olan Android'e sağ tıklıyoruz ''Sürücü Yazılımını Güncelleştir... '' e tıklıyoruz.
3-)Karşımıza 2 seçenek gelicek siz 2.yi yani : ''Sürücü Yazılımı İçin Bilgisayarımı Tara'' olanı seçiceksiniz.
4-)Sonra Aşağıda ''Bilgisayarımdaki Aygıt Sürücüleri Listesinden Seçmeme İzin Ver''e tıklayacaksınız.
5-)Karşımıza bir liste çıkacak ordan ''Android Device'' olanı bulacaksınız ve tıklayıp ileri diyeceksiniz.(2 tane Android Device Olabilir 1.sinde birşey yoksa 2.ye tıklayın)
5/1-)Eğer sadece ''Zte Handset'' çıkarsa üstten uyumlu donanımları gösterdeki tik'i kaldırıyoruz.
6-)Karşımıza tekrar bi yer çıkıcak işte Buradan ''Zte Device ADB Interface'' ye tıklayıp ileri diyeceksiniz.

NOT: Eğer yukarıdaki maddeleri doğru uyguladıysanız zaten telefonda ve root.bat sonrasında açılan siyah pencerede(cmd'de)
bir hareketlenme göreceksiniz telaşlanmayın telefonunuz rootlanmıştır.
@mic check 'e ve Emrullah Yenikaya arkadasimiza teşekkürler.

NOT: Bu işlemler telefona hasar kalıcı hasarlar verebilir, T50 telefona sahip olmadığım için size aldığınız hatalar ile ilgili veya bu işlemi yaparken elektriklerin gitmesi kablonun çıkması gibi durumlarda destek vermiyoruz ve SDN sitesi ve forumundan kimse sorumlu değildir, yapıp yapmamak sizin seçiminiz.

Nemre

Profesör
Tam başlayacaktım root yapmaya, alttaki Notu okuyunca gözüm korktu :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Herhangi bir problem ile karşılaşmadan gerçekleştirdim.

Vikings

Dekan
Tam başlayacaktım root yapmaya, alttaki Notu okuyunca gözüm korktu :D
Zaten çok basit bir işlem 2 dakikanızı almayacak ama her iş gibi bununda riski olabilir, sdn okurumuz sorunsuz yaptığını söylemiş artık size gaz verir umarım :mrgreen:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben hıcbır sıkıntı yasamadan yaptım cok tesekkurler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi helal olsun süper anlatmışsın 5 dk sürmedi ve sonuç harika :))

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim türkcell ekranında kalıyor ne yapmam gerek

Nemre

Profesör
bende böyle bir hata çıkıyor, söylenenleri yaptım, root.bat dosyasına tıkladığımda bu hata çıkıyor.Ne yapmak lazım ki ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bişey soracağım benim tel t50 yaptım ama birşeyi unuttumbu bilgisayarı her zaman kabul et seçeneğine tıklamadım ne olacak?? bişey olurmu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ne kadar sürüyor bu türkcell yazısında kaldı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
turkcell yazısında kaldı benımkıden acıl cvp lutfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynen 10 dk dır Turkcell ekranında duruyor laptop a bağlı. Acaba beklemelimiyim emin olamadım. :)

dinamiknet

Üyecik
Telefonun açıkken bilgisayar driverları görüyor. Ama yeniden başlamak için kapandığında bilgisayar driverları görmüyor. Buda programın telefonda işlem yapmasını engelliyor.

ZTE adb ve Android adb ikisinide denedim ama kapalı haldeyken ki driverı bir türlü tanıtamadım.

Tys23

Dekan
WİN 7 deki root atın root atacaklara tavsiye supersu güncellemeyin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya içim korktu telefona bişi olurmu ya bi rahatlatin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
admın turkcell yazısında kaldı lutfenn en kısa zamanda cevap yoksa telefon taslasabılır

saidalp

Üyecik
ben t50yi xmax'tan rootladım sonra unroot yaotım ama hala açılış ve kapanışta xmax simgesi geliy lütfen yardımcı olurmusunuz

stat counter