Turkcell T50 Brick Oldu

Bu konuyu okuyanlar

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Merhabalar,

Öncelikle başımdan geçen olayları neler yaptığımı anlatıyım. Sonrada yardım isticem.

Bir arkadaşın yaptığı cm12.1 romu yükledim twrp ile birlikte. Sıkıntısız yüklendi kullandım bir süre sonra orijinal roma dönmek istedim. Yeni sürüm twrp ile uygulama ve tümleşik sdkart hafızasını birleştiriyordu (sd kart girişi yok) orijinal roma dönmeden önce hafızaları ayırmak gerekiyordu. O yüzden eski twrp yi attım. Ancak bundan önce turkcell romunu atmam gerekiyormuş. Ben bunu unuttum direk twrp yi yükledim. Sonrasında adb üzerinden İspanya romunu atmayı başardım. Elimde halihazırda olduğu için. Yüklemek istediğimde hata verdi. Ne hatası verdiğini hatırlamıyorum md5 tarzı bişey yazıyordu. Normalde twrp uyumlu ama olmadı nedense. Sonra ben bi salaklık yapıp ispanya romunun içinden recovery dosyasını çektim ve buna flaşladım. Recovery açıldı ama rom yine yüklenmedi. Şimdi twrp yüklemek istediğimde de yüklenmiyor. Çünkü bootloader modunda açamıyorum telefonu. Yani ses kısma+power a bastığımda zte logosu geliyor ama pc algılamıyor. Driver konusunda sıkıntı yok. Ama bir türlü bootloader modunda (ftm yani) açamadım. Ne yapmalıyım bunun için. Twrp yi yüklesem herşeyi halledicem ama ftm modda açamıyorum cihazı.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Starbowl

Müdavim
Reaksiyon puanı
266
Hard brick oldu sanırım.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Hard brick oldu sanırım.

Hard brick olsa recovery açılmaz heralde. Tek sıkıntım ftm mod. Bootloader yani her ne zıkkımsa. Twrp yi nasıl yüklerim baan bu lazım. img dosyası elimde şuan.

Starbowl

Müdavim
Reaksiyon puanı
266
Kafam karıştı biraz. Otg oluyor mu recoveryde? yanlış anlamış olabilirim.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Kafam karıştı biraz. Otg oluyor mu recoveryde? yanlış anlamış olabilirim.

Şuan tek girebildiğim yer recovery ordan adb ile rom yükleme şansım var. Yani dosya atabiliyorum. Ama komutların çoğunda error: closed yazıyor. adb sideload ... ile dosya romları attım fakat hiçbiri yüklenmedi. İmza hatası verdi. img dosyalarıda öyle. adb reboot bootloader yazdığımda error: closed yazıyor. Onu halletmem lazım. Nasıl olucak bu?

Starbowl

Müdavim
Reaksiyon puanı
266
Biraz araştırcam bir şey bulabilir miyim diye. Eğer ingilizceniz varsa xda'da konu açın.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
İngilizcem yok. Olsa hemen konu açarım da.

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Recovery modda full wipe yapmayı dene hocam. Şimdi ben şunu anlamadım. Recovery den rom yüklenmiyor da adb ile mi yüklüyor sunuz. Md5 hatasını twrp ın ayarlarından md5 check tarzı birşey olması lazım. Eğer custom recovery yüklediyseniz advanced ayarlarına bir göz atın. Uzun zamandan beri yüklememiştim. Eğer adb ile philiz Touch recovery yükleme şansınız varsa ve uyumlu versiyonları varsa bi bakın. Ondan daha kolay işlerinizi halledebilirsiniz.

ysn1221

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yuklemeye çalıştığın romun md5i cihazla uyumlu olmadığı icin hata veriyor md5i kontrol edip uygun olan romu indiririp yüklemeyi dene.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Dün gece kafam dağınık açtım konuyu şimdi teiz kafayla herşeyi anlatıcam.

Normalde custum romla birlikte twrp'nin 2.8.7.0 versiyonunu yükledim. Onunla uyumlu olduğu için. Bu da telefonun uygulama ve tümleşik sd kart hafızalarını birleştiriyordu. Ama orijinal rom bundesteklemediği için 2.8.55 versiyonuna dönmem gerekiyordu. Ancak bu versiyona dönmeden önce orijinal romu yüklemem gerekiyormuş (turkcell romu oluyor sadece heralde) ama ben bunu unuttum ilk önce 2.8.55 i yükledim hafızalar birleşti. Attığım rom dosyasıda silindi. Bende pc den adb komutlarıyla telefonun hafızasına rom dosyasını göndermeyi başardım. Ama gönderdiğim rom yurtdışında yine bu cihaza ait bi romdu ve aslında sorunsuz çalışıyordu. Ama nedense bu sefer md5 hatası verdi. Bende turkcell romunu indirmek yerine yurtdışı romundaki recovery dosyasını çıkardım ve bootloader ile komut dosyasıyla flaşladım. "fastboot flash recovery recovery.img" bilenler bilir. Recovery flaşlandı ama yurtdışı rom yine yüklenmedi. Bu arada yurtdışı romunu recovery den değil yine adb üzerinden dosyayı göndererek yüklemeye çalıştım. Çünkü recovery de hafızaya ulaşamıyorum ve wipe felan yapamıyorum. Şuan yapmak istediğim tek şey telefonu fastboot modda açabilmek. Ses kısma + power. Ama olmuyor malesef. Bu kombinasyonları yaptığımda zte logosu geliyor ama pc görmüyor. Recovery den boot.img felan flaşlamaya çalışıyorum ama footer wrong hatası veriyor sürekli.

Kısaca ben bu lanet telefonda fastboot modunu nasıl açıcam. Twrp yi buna nasıl geri yüklicem. twrp.img dosyası elimde ama recovery den yükleyemiyorum. Bunun cevabı lazım bana.

Ek olarak birazdan twrp ve custom romun geliştiricisine mesaj atıcam. Gelişme olursa yazarım belki. Ama siz yine de yardım edin :helpsmilie:

cihazın yurtdışı adı: zte blade vec 4g

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Bugün geliştirici arkadaşa mesaj attım yardımcı oldu telefonu düzeltti. Konu kilitlenebilir.

S

SDN Okuyucusu

SDN Okuru
Aynı sorun benim de başıma geldi nasıl çözdünüz ?

ozturkburak333

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi aynı sorun benim başımada geldi nolur yardım edermisin kafayı yiyecem hiç birşe yapamıyorum abi nolur yardım et nasıl çözdün