Turkcell Superonline'den Turknet'e geçmeli miyim?

Bu konuyu okuyanlar

CrussheN

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaslar merhaba
Baslikta belirttigim gibi turkcell superonlineden turknete gecmelimiyim?

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Şu anda kullandığın tarife ne. Neden geçmeyi düşünüyorsun?

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Bende Taahhütüm devam etmesine rağmen Vodafone net’ten turknet’e geçtim. Henüz işlemler tamamlanmadı. Cuma günü evraklarımı kargo yaptım. Pazartesi falan dönüş yaparlar büyük ihtimalle. Benim geçme sebebim akn’siz olması ve taahhütsüz olması.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Bende Taahhütüm devam etmesine rağmen Vodafone net’ten turknet’e geçtim. Henüz işlemler tamamlanmadı. Cuma günü evraklarımı kargo yaptım. Pazartesi falan dönüş yaparlar büyük ihtimalle. Benim geçme sebebim akn’siz olması ve taahhütsüz olması.

Cayma bedeli ödedin mi? Turknet falan birazını karşılıyor diyorlar.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Cayma bedeli ödedin mi? Turknet falan birazını karşılıyor diyorlar.

Ödeyeceğim tabi ama henüz vodafone’dan fatura kesilmedi tarafıma. Cayma bedeli faturasını ödeyip Turknet’e fax çekeceğim. Bu bedelin 120.00 TL’sini 6 takside bölüp faturana indirim yapıyorlar. Yani ilk 6 ay 60 TL ödeyeceğine 40 TL ödeyeceksin.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Bu arada vodafone’dan kullandığım paket 16 mbps’ye kadar 240gb akn. Ayda 70 TL ödüyorum ve taahhüdüm nisan 2018’de bitecek.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Peki cayma bedeli nasıl hesaplanıyor biliyor musunuz? Her servis sağlayıcısına göre farklı mı?

Reaksiyon puanı
5,171
Türknet fiyat açısından iidir ama hizmet berbat ttnetfen daha kötü...

Eğer bir sorun ile karşılaşırsan karşında yetkili bulamayacaksın

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
@syfsn kim demiş ne kadar kötü yorumlar olsa da etrafımda çok memnun olanda var bir kaç kişi kötü diye uzak durulacak bir servis sağlayıcısı değil altyapı sağlamsa çok iyi hız veriyorlar.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Peki cayma bedeli nasıl hesaplanıyor biliyor musunuz? Her servis sağlayıcısına göre farklı mı?

Farklı olabilir. Servis sağlayıcısı bunu net bir şekilde müşteriye söylemiyor malesef. Hatta müşteri kaybetmemek için bence yüksek rakam bile söylüyorlar. Birkaç gündür Vodafone farklı zaman dilimlerinde arayıp farklı Kişiler ile görüşerek cayma bedelimi soruyorum. 300 TL’den 450 TL’ye kadar farklı farklı şeyler söylediler. Tam net rakam söyleyin diyorum. ‘’400-450 TL gibi bir rakam yansır’’ diyorlar.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Türknet fiyat açısından iidir ama hizmet berbat ttnetfen daha kötü...

Eğer bir sorun ile karşılaşırsan karşında yetkili bulamayacaksın

Artık bunu tamamen şans olarak görüyorum. Uzun bir süre ttnet kullandım. Daha sonra Vodafone’a geçtim. Şimdi de Turknet’i deneyeceğim. Hepsi aynı şeyin lacivertli bence. Bu konu ile ilgili internetteki yorumları falan da hiç okumuyorum artık. Tamamen bulunduğun bölge,altyapının kalitesi,kabloların kalitesi ve santrale olan yakınlığına bağlı. Fiber hizmet alamadıktan sonra gerisi hikaye zaten benim için.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Farklı olabilir. Servis sağlayıcısı bunu net bir şekilde müşteriye söylemiyor malesef. Hatta müşteri kaybetmemek için bence yüksek rakam bile söylüyorlar. Birkaç gündür Vodafone farklı zaman dilimlerinde arayıp farklı Kişiler ile görüşerek cayma bedelimi soruyorum. 300 TL’den 450 TL’ye kadar farklı farklı şeyler söylediler. Tam net rakam söyleyin diyorum. ‘’400-450 TL gibi bir rakam yansır’’ diyorlar.

Eyvallah demek bunu iyi araştırmamız lazım. Şimdi baktım da Btk nın sitesinde şöyle diyor:

Taahhütlü sözleşmenizden caymanız halinde İşletmeciler taahhüde aykırılığın oluştuğu döneme kadar aboneye sağlanan indirim, cihaz veya diğer faydaların bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamını cezai şart veya cayma bedeli olarak talep edebilmektedirler.

Reaksiyon puanı
5,171
@syfsn kim demiş ne kadar kötü yorumlar olsa da etrafımda çok memnun olanda var bir kaç kişi kötü diye uzak durulacak bir servis sağlayıcısı değil altyapı sağlamsa çok iyi hız veriyorlar.
Bu işlere yıllarımı verdim ve bu konularda uzmanım türknetin teknik desteği çöp bunu kafanıza sokmaşısınız ama fiyat iyi