Turkcell Superonline İnternet Hızım Çok Düşük

Bu konuyu okuyanlar

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar superonline internetim o kadar hızlı ki! Telefon kablolarından internetin geçiş sesini duyabiliyorum. Kablolar patlayacak nerdeyse.

Not : Bu arada Turkcell superonline müşteri temsilcisi arkadaşlar internetimin gayet normal olduğunu söylüyor.

IMG_1396.PNG

Son düzenleyen moderatör:

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
GTA yı 1 saniyede indiriyor olmalısın?
İlk önce farklı cihazdan da hızını ölç hatta Ethernet kablosunu Pc ye bağlayıp bir daha ölçersen çok iyi olur. Eğer hala aynıysa Eve bir usta göndermelerini iste. Yüz yüze konuşarak izah et. Malesef ülkemizde Doğru düzgün internet dağıtıcı şirket yok.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar superonline internetim o kadar hızlı ki! Telefon kablolarından internetin geçiş sesini duyabiliyorum. Kablolar patlayacak nerdeyse.

Not : Bu arada Turkcell superonline müşteri temsilcisi arkadaşlar internetimin gayet normal olduğunu söylüyor.
Türk.nete geçmeni tavsiye ederim kota yok,Hattının verdiği hızı alıyorsun 60 tl!

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
GTA yı 1 saniyede indiriyor olmalısın?
İlk önce farklı cihazdan da hızını ölç hatta Ethernet kablosunu Pc ye bağlayıp bir daha ölçersen çok iyi olur. Eğer hala aynıysa Eve bir usta göndermelerini iste. Yüz yüze konuşarak izah et. Malesef ülkemizde Doğru düzgün internet dağıtıcı şirket yok.

Yaklaşık bir ay önce müşteri temsilcisi ile görüşme yaptım. İnternetimi iptal ettirmek istediğimi çünkü kullanamadığımı söyledim. Müşteri temsilcisi iptal etmeden önce eve "Uzman" bir teknik ekip yollayıp kontrolleri yapacağını sorunu ne ise giderileceğini söyledi. Neyse 2 gün sonra telefonum çaldı, arayan "uzman" teknik ekipten biriydi evi bulamadığını söyledi. Karşılamak için evin balkonuna çıktım. Bir baktım motorsikletle ağzında sigara, bir elinde telefon olan biri eve yanaşıyor. Model aynı şu adını hatırlayamadığım filmdeki karakter olan "Tüpçü Fikret" :) neyse geldi eve elinde teknik anlamda hiç bir şey yok. Dedi telefondan youtube' a girin. Youtube 'a girdim video aç dedi, açtım. Videolar takıla takıla ilerliyordu. Dedi evet internetiniz yavaş ben merkeze rapor yazarım. Hepsi bu evet teknik rapor, tespit, inceleme sonuç : İnternetiniz yavaş. Resmen dalga geçer gibi.

Türk.nete geçmeni tavsiye ederim kota yok,Hattının verdiği hızı alıyorsun 60 tl!

Turknete başvurdum 25 mbit verebileceklerini söylediler. superonline'ın iptal edilip. Turknet'in abonelik işlemlerini yapmasını bekliyorum.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Şikayetvar.com'a buraya yazdıklarını yaz. Dikkate almaları lazım. Daha çok internetinin yavaşlığını değil isteksiz olduklarından ve hala giderilmediğinden bahset.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278

Ekli dosyayı görüntüle 27917
Fiber mi hizmet alıyorsun Dsl mi?

Fiber alıyorsan normal birşey değil, dsl kullanıyorsan adsl mı vdsl mi? Birde modem arayüzüne girip hat değerlerini paylaş sen bi.

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Fiber mi hizmet alıyorsun Dsl mi?

Fiber alıyorsan normal birşey değil, dsl kullanıyorsan adsl mı vdsl mi? Birde modem arayüzüne girip hat değerlerini paylaş sen bi.

Adsl kullanıyorum. Ancak 2 yıl öncesine kadar ttnet kullanıyordum. Yani ortalama 2009-2015 yılları arasında 6 yıl boyunca ttnet kullandım. Alt yapı falan herşey aynı ama ilginç şekilde ttnet'te bu kadar sorun yaşamadım. Bazen kıllanmıyor değilim acaba ttnet bilerek mi yapıyor diyorum.

Enver_pş

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Adsl kullanıyorum. Ancak 2 yıl öncesine kadar ttnet kullanıyordum. Yani ortalama 2009-2015 yılları arasında 6 yıl boyunca ttnet kullandım. Alt yapı falan herşey aynı ama ilginç şekilde ttnet'te bu kadar sorun yaşamadım. Bazen kıllanmıyor değilim acaba ttnet bilerek mi yapıyor diyorum.
Adsl ise ınternetın tabıkı yavaş olur bende türkcell superonline kullanıyorum memnunum vıdeolarda takılma oyunlarda takılma olmuyor adsl ise ona türk Telekom bakıyor bu arada superonline bakmıyor cunku altyapı turk telekom fıber altyapı olsaydı turkcellin dırek ılgılenırlerdır adsl sıktı valla bende sıkıldım türkcellin fıberı oldugu yere tasıncam en sonunda

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
benim mobil hızım bile daha yüksekmiş...

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Adsl ise ınternetın tabıkı yavaş olur bende türkcell superonline kullanıyorum memnunum vıdeolarda takılma oyunlarda takılma olmuyor adsl ise ona türk Telekom bakıyor bu arada superonline bakmıyor cunku altyapı turk telekom fıber altyapı olsaydı turkcellin dırek ılgılenırlerdır adsl sıktı valla bende sıkıldım türkcellin fıberı oldugu yere tasıncam en sonunda

Yavaş olur tabi ama WhatsApp'ta yazışma yapamayacak kadar mı yavaş olur.

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Yavaş olur tabi ama WhatsApp'ta yazışma yapamayacak kadar mı yavaş olur.

ADSL’de Superonline kullanmak başlı başına hata. Altyapı TürkTelekom’un o yüzden TürkTelekom kullanmak daha doğru. Ben TurkcellSuperonline Fiber kullanıyorum. Sizin dediğiniz gibi bende hız sorunu yaşadım, ilk interneti bağlayanlar eski modem getirmiş. Bende sizin gibi müşteri hizmetlerini aradım bana yetkili biri geri dönüş yaptı. Eve birini yönlendirdiler ve gelip yeni modem getirdi ücretsiz bi şekilde değiştirdiler şuan hiç bir sıkıntım yok.

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
ADSL’de Superonline kullanmak başlı başına hata. Altyapı TürkTelekom’un o yüzden TürkTelekom kullanmak daha doğru. Ben TurkcellSuperonline Fiber kullanıyorum. Sizin dediğiniz gibi bende hız sorunu yaşadım, ilk interneti bağlayanlar eski modem getirmiş. Bende sizin gibi müşteri hizmetlerini aradım bana yetkili biri geri dönüş yaptı. Eve birini yönlendirdiler ve gelip yeni modem getirdi ücretsiz bi şekilde değiştirdiler şuan hiç bir sıkıntım yok.

Hocam ben yaklaşık 1 ay önce turknete geçiş yaptım. Ancak pek bir fark yok. Hatta superonline dan aldığım 0.09 mbit interneti bile alamıyorum. Çünkü 1 ay içinde iki kere internetim koptu ve toplamda ancak 10 gün falan bağlanabildim :) .

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Hocam ben yaklaşık 1 ay önce turknete geçiş yaptım. Ancak pek bir fark yok. Hatta superonline dan aldığım 0.09 mbit interneti bile alamıyorum. Çünkü 1 ay içinde iki kere internetim koptu ve toplamda ancak 10 gün falan bağlanabildim :) .

Eğer bu sorun sürekli böyleyse internet kablolarınızda bi sorun vardır o zaman onlarla alakalı bi durum değil.

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Eğer bu sorun sürekli böyleyse internet kablolarınızda bi sorun vardır o zaman onlarla alakalı bi durum değil.

Evet turknet ya da superonline ile ilgili olduğunu düşünmüyorum zaten. İss farklı olunca Türktelekom sanırım yapmamak için sallıyor. Bina içindeki telekom kutusu içler acısı halde kuşlar bile yuva yapıyor :)

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Evet turknet ya da superonline ile ilgili olduğunu düşünmüyorum zaten. İss farklı olunca Türktelekom sanırım yapmamak için sallıyor. Bina içindeki telekom kutusu içler acısı halde kuşlar bile yuva yapıyor :)

Sorun ondandır o zaman, çünkü ben şimdiye kadar hız sorunu bu derece yaşamadım. Yaşadığımda modemden kaynaklanıyordu gelip değiştirdiler şuan herhangi bir sorun yok.

Reaksiyon puanı
16,118
superonline interneti iptal ettirmek çok gereksiz bir hareket...

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
adam 50 mbps alıyor 95 mbps alıyor biz 4 mbps alıyoruz adalete bak be...

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Bende superonline kullanıyorum ve paketim 25 mbps. Tam 25 alıyorum bir sıkıntı yok, çok memnunum. İnternette bir arıza olması durumunda bile aradığımda direk cebime internet yolluyorlar mağdur etmemek için. Konu sahibi arkadaşla müşteri hizmetleri biraz şey geçmiş maalesef.