Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba. Turkcell Superonline iinternet kullanıyorum. Speedtest.net'ten hız testi yapıyorum. Hız testi sonucunda normal hız değerleri gösteriliyor. Fakat bağlantıda sorun yaşıyorum. Modem ile laptop arasında fazla bir mesafe yok yani uzaklıktan kaynaklandığını düşünmüyorum. Sizce modemde mi bir problem vardır? Bilgisayarımda kullandığım internetin bağlantısını kesip tekrar bağlanınca sorun düzelmiş gibi oluyor fakat bir kaç dakikda hatta bazen saniyeler geçtikten sonra yine sorun yaşıyorum. Bağlantıyı kesip tekrar bağlandıktan biraz sonra girmek istediğim siteye giremiyorum. Sadece web tarayıcısı üzerinden değil oynadığım online oyunlarda da problem oluyor. Ara ara kendiliğinden bağlantı kopuyor. Çok sorun oluyor. Sizce bu problem neden kaynaklanıyordur?
@f.krtl1 @darkstar
--- Gönderi Güncellendi ---
@utkuversus Konuya bakabilir misiniz?

Son düzenleme:

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Saygılar avatar daşım ;) bu konuyla alakalı sorunu bende yaşamaktayım?

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
wifi üzerinden bağlantı kuruyorsun anladığım kadarı ile;

şunu denermisin wifi ile bağlandığın makineye manuel ip tanımla ve çakışma olmayacak bir ip ver;
örneğin 192.168.1.1 modem ip adresi ise 192.168.1.225 ver
Huawei Modemlerde DHCP ip dağıtırken çakışma olduğunda algılayamıyor ve aynı ip veriyor böyle bir bug tespit ettim süper online a bildirdim ama çok dikkate aldıklarını sanmıyorum;

telefonun android ise wifi analayzer uygulamaları var free bu uygulamalardan birini indirip aç
ortamdaki diğer sinyalleri gösterecek sana kendi SSID yayının ile diğer AP lerin kanallarını kontrol et ve mümkün olan en boş kanala çek SSID ni,

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163

şunu denermisin wifi ile bağlandığın makineye manuel ip tanımla ve çakışma olmayacak bir ip ver;
Huawei Modemlerde DHCP ip dağıtırken çakışma olduğunda algılayamıyor ve aynı ip veriyor böyle bir bug tespit ettim
Bizim modem de Huawei. Ve bizim modem ip adresi de 192.168.1.1
telefonun android ise wifi analayzer uygulamaları var free bu uygulamalardan birini indirip aç
ortamdaki diğer sinyalleri gösterecek sana kendi SSID yayının ile diğer AP lerin kanallarını kontrol et ve mümkün olan en boş kanala çek SSID ni,
Bunu Windows'ta yapmam mümkün mü? Mümkünse nasıl yapabilirim bunu?
Bu arada sorununuz çözüldü mü?
--- Gönderi Güncellendi ---

Huawei Modemlerde DHCP ip dağıtırken çakışma olduğunda algılayamıyor ve aynı ip veriyor böyle bir bug tespit ettim süper online a bildirdim ama çok dikkate aldıklarını sanmıyorum;

@Ben Kenobi @Flory @__kadıköyRAP__ Bu mesajı dikkate alarak bana sorunumu nasıl çözebileceğim hakkında yardım edebilir misiniz?

dtceko1978

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
download hızınız nedir eğer hattınızı n kaldirabileceginden çok ise download hızınız kesintiler olabilir

nezirho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Superonline firmasinin verdiği huawei modem kullanmaktayim, şöyle bir sorunum var modem arayüzüne girip boş olan kanallardan birine geçmek için işlem yaptıktan sonra modem kendini yeniden başlatiyor(resetlemiyor sadece yeniden başlatıyor) buraya kadar bir problem yok.ancak bu yeniden başlatma işleminden sonra hiç bir cihaz modeme bağlanamıyor gözlemlediğim kadariyla wlan lambasi yanıp sönüyor ve modemi resetlemeden bu sorun düzelmiyor, yani kısacası modem arayüzünde herhangi bir değişiklik sonrasi bağlantim kopmaktadir,müşteri hizmetlerini aradim sorunumu anlatmaya çalıştım ama gideremediklerine göre ya ben anlatamadım ya da onlar beni anlamadı. Böyle bir problem yaşayanınız var mı yardimci olabilirseniz sevinirim, bir de modemden kaynaklı bir sorun olabilir mi modemi değişsem sorunum düzelir mi