Turkcell mi Vodafone mu?

Turkcell mi Vodafone mu?

• Turkcell

Kullanılan: 153 41.5%
  • Vodafone

Kullanılan: 216 58.5%

• Kullanılan toplam oy
    369

Bu konuyu okuyanlar

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Şu yerin dibinde çekme sorunu da giderildi,(turkcell den bile iyi çekiyor) Vodafone gönlümde bir kez daha taht kurdun.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
vodafonun reklamlarına itibar etmeyin. çekim kalitesine çok güveniyorlarmışta, kesinti olursa para iadesiymişte,hepsi hikaye.

sinekvale

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Trcell'mi ;Allah bıdaha bana yasatmasın o kabusu...

evet ınternet trcell'e gore yavas kabul ama en azından sınrısız nete 7.99 oduyorum kı ıphone'da yetıyor bana..bı arkadasım sayesınde kamu tarıfesı uyesı oldum gecen yaz 1000 dakıka 35 tl..ınternet vs hepsı 42 tl...dunya varmıs yemın ederım..Sımdıye kadar hıc cekmedıgı olmadı..vodafone..

ouichee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şahsen vodafone kullanıyorum , kampanyaları oluyor çok daha iyi diyebilirim.

$ervante$

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kalite bakımında turkcell ama fiyat ve kanpanyalarda VODAFONE önde

sahinport

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla turkcel kullanıcısıyım ama çok geçiriyorlar fiyatlar

serdarski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
vodafone .!

---------- Post added at 00:21 ---------- Previous post was at 00:20 ----------

vodafone dan şaşmayın 1den fazla ülkede faaliyet gösteriyorr

Vodafone batı Avrupa ükelerinde, Turkcell ise Finlandiya, danimarka, ukrayna, rusya, kazakistan ve diğer asya ülkelerinde çekiyor. Turkcell'in yatırım ve ortaklık yaptığı ülkeere bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

--- Mesaj Güncellendi ---

vodafonun reklamlarına itibar etmeyin. çekim kalitesine çok güveniyorlarmışta, kesinti olursa para iadesiymişte,hepsi hikaye.

3 operatörden de birer faturalı hattım var. Her operatörün ilçe ilçe, bölge bölge sinyal kaybı yaşayıp çakıldığı noktalar var. Bu sebepten evinizde hangi operaör en iyi sinyale sahipse onu kullanın. Şahsen ben mecidiyeköy'de otururken Avea Vodafone'dan daha iyi çekerken 7-8 aydır oturduğum ortaköy'de Vodafone Avea'dan daha iyi çekiyor. Bu sebepten numaramı Vodafone'a taşıdım.

Ne varki AVEA Vodafone'dan daha fazla yatırım yapıyor, yani bence AVEA'nın atyapısı Vodafone'dan daha iyi. Ancak AVEA'nın politikası SADECE yeni abone toplamak, Bu sebepten eski aboneler için bir şey yapmıyor.

Ayrıca konturlu hat kullanmayı düşünmeye başladım. Bildiğiniz üzere konturu hatlarda 90 günlük kontur yukleme zorunluluğu var. AVEA'da Kral tarife, Vodafone'da ise CEBiNE GÖRE tarifesi var. Bu tarifelerde 3 (üç) ayda bir 90 TL yüklerseniz fatura derdi olmaksızın konuşabiirsiniz. Fazla cep telefonu kullanmayan abone açısından bu yöntem idealdir. Çünkü normalde her operatör çeşitlli yöntemlerle HER AY kontur yükemeye teşvik ediyor.

Turkcellin net paketleri çok tuzlu .

Aynen doğru. Ben AVEA'nın kademeli internet paketini kullanıyorum. paket şöyle; 1 gb'a kadar kullandığımda 9 tl., 4 gb'a kadar kullandığımda 19 tl. ödüyorum.

konuyu açan arkadaş çoktan sırra kadem basmıştır herhalde, konu martta açıldığına göre :D

ancak yine de bir iki cümle de ben söyleyeyim. 3 operatörü de kullandım. ilk hattım turkcell di ve hala kullanıyorum. turkcell in tarifeleri biraz pahalıdır, buna kimse itiraz edemez ancak kalitesine de diyecek söz bulamıyorum açıkçası. 2-3 hafta önce annemin hattını turkcell den vodafone a taşıdık, ses kalitesinden ne ben ne de annem memnun değil, şimdi geri dönmek istiyor :) internet kullanımında vodafone kullanmadım; ancak yine turkcell biraz pahalı olmasına karşın hatırlarsanız 3G ihalesinde A sınıf bandı, yani en kaliteli yayın bandını turkcell almıştı.

kısacası olay şu: bende para çok diyorsanız turkcell den şaşmayın derim...

Vodafone kullanan arkadaşlarım ses kalitesinde probem yaşadıklarını söylüyorlar. Ancak dediğim gibi AVEA'nın altyapısı Vodafone'dan daha iyi ve Turkcell kadar iyi. 12 sene AVEA kuanmış biri olarak bunu söyleyebilirim. Babamda 7 senedir AVEA kullanır, işi gereği devamlı dolaşır her sorduğumda problem yaşamadığını söyler.

Tamamen çelişkilisin o zaman Avea ne peki Türk Telekom'un bünyesinde fiberdi adsldi 3g di. Vodafone ne peki ? Vodafone'da da var kalite Avea'da da. Turkcell A tipi lisanlarını almasının sebebi ülkemizde ilk kurulan operatör buna paralel olarak insanlarımızın ilk kullandığı hat. Telsim gelene kadar tekel ondaydı, o yüzden bu kadar zengin! Şimdi ise Vodafone liderliği alıyor! Tarifeleri ve uygunluğuyla.

Bu konuda hatalısınız. 532 ile başlayan numaralar 1994-1995 döneminde Telsim'de idi. Ancak Cem Uzan denen şahıs izin almaksızın KKTC'de şebeke kurduğundan 1 (bir) 1,5 (bir buçuk) sene boyunca işlem yapmama cezası aldı. Bu dönemde de abonelerin sıkıntı yaşamaması için bütün Telsim aboneleri Turkcell'e geçirildi. Telsim tekrar işem yapmaya başladığında geriden gelmek zorunda kaldı.

O dönemi yaşayanlara şunu da hatırlatmak isterim; cep telefonu işletme ruhsatları 25 Nisan 1998'de 25 yılllığına (yani 2023'e kadar) iki şirkete verildi. 25 Nisan 1998 öncesinde her şey Türk Telekom tarafından yönetilip yönlendirilyordu. O dönemde İst. Gayrettepe Telekom'da çalışan arkadaşım sayesinde biliyorum.

kesinlikle turkcell.... renklerinden dolayı :)

Bence AVEA, çünkü her iki renk yani Kırmızı ve lacivert AVEA'da var.

uykukolik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
türksel

yok yok fodafone

serdarski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Fiyat olarak Vadafone,kalite olarak Turkcell önde.
Çok tenha bir yerde veya böyle bir yere gitme durumun yoksa çekim gücü ikisi için de sorun olmaz.
Cep telefonu bence internete girmek şimdilik lüks.

Kullanan arkadaşlarımdan biliyorum, Kapsama alanı konusunda Vodafone Turkcell'den daha kötü. Hem ucuz olsun hem de kapsama problemi olmasın diyorsan AVEA öneririm. Kullandığın telefon cihazı interneti ve 3g'si olmayan bir cihazsa gerçek ucuz tarifeleri var.

Hangi operatör olursa olsun kullandığınız telefon cihazında internet, wap ve 3g özelliği YOK iSE kafanız gerçekten rahat ediyor. Sadece konuşma ve sms gönderme özelliği olan cihazları kullanın, gerçekten farkı göreceksiniz.

enver005

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fiyat olarak doğru vodafone daha iyi ama turkcell benim görüşüm

lafcanbazi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vodafone kotunun iyisi.. Secim yapmak durumunda kalindigi zaman vodafone tercih edilir. Turkcell in fahis fiyatlari aveanin sorunlu alt yapisi vodafone zorluyor insani ..

Toorop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turkcell kullanıcısıyım Vodafone tavsiyecisiyim :D Bu ikisidir iyilerden.

spacebar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sormak hata bunu ya tabiki de turkcell 4 çeker yaniii :D

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
Vodafone kullanıcısı ve turkcell tavsiye konusunda 1 numara tabi rahat olana ;)

ilkercelik1990

Profesör
Reaksiyon puanı
5

Bireysel müşterilerin kampanyaya ücretsiz kayıt olabilmeleri için KAPSAMA yazıp 7000'e göndermeleri gerekmektedir.

Kim sana 1 ay bedava internet veriyor (Yalan söyleme hiç kimse sana 5 kuruş internet vermez.) mesela ben 5 Nisan kadar bedava internet + bugün vodafone dan 7 tl lik kontör aldım bana özel 1000 dakika kazandım. + artık hesabında TL olduğu sürece Her yöne 10 dakikası 50 kuruştan özgürce konuşuyorum + Gençleri özel aylık 100 MB İnternet Paketi 9 TL değil sadece 4 TL internete gir + Artık hiçbir zaman sevdiğiniz diziyi veya uzun süredir beklediğiniz heyecanlı bir maçı kaçırmayacaksınız. Üstelik Mobil TV Standart Paket'e, Spor Eğlence Paketi'ne veya Süper Paket'e abonelik ilk 1 ay bedava! + Java uyumlu telefonu olan Facebook kullanıcıları için 1 Aralık -1 Şubat 2012 tarihleri arasında Facebook Java ME uygulaması üzerinden Facebook erişimi ücretsiz. Facebook Java ME uygulamasını Facebook Mobil sitesinden indirilebileceğiniz gibi, FACEBOOK yazıp 3636'ya ücretsiz* SMS atarak uygulamayı indirebileceğiniz linki SMS ile alabilirsiniz. teşekkür vodafone

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
konuşma açısından ve internet yönünden vodafone şuan gerçekden çok ucuz günlük 1 liraya sınırsız internet alabiliyorsunuz

cywarrior

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bugun itibari ile avea neden dersen 2gb 7 mbit sonrada 1 mbit sinirsiz internet var 30 lira 500dakika heryone 2000 sms heryonede cabasi .

erdembattal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
türkcellden vazgeçme heryerde çeker vodafone interneti iyi çekmiyor

RKYuckeN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eyler bence vodofone e tabi vodofonede bazı güzel yararlandığımız kampanyalar kalktı fakat ucuz-----------------ama turkcell ise kampanyalar güzel ama çok para ama benim terchim yabikide vodofone

Jibbs

Doçent
Reaksiyon puanı
3
vodafone hızmet olarak daha sıcak kanlı ve daha yararlı ısler pesinde turkcel de cok sacma kampanyalar ve konusmalar mevcut 15 dkka sı 50 kurus avantajlı gozuksede 1 dakıkada konussan 50 kuruş 15 dakıka konussanda..

vodafone faturalı hatlar en idealı 500 dakika + 5 000 sms ikiside her yone ayda 25 tl ^^

cristogi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İkiside insanı aptal yerine koyuyor, en azından turkcell daha çaktırmadan yapıyor, bide türkiyede hep A sınıfı olmasından dolayı en iyi hizmeti gene o veriyor, ama geçici bence bu

hakan431

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aylık cepnet de koşul koşul koşul bugün yarın bitirirler adam turkcellde 5 lira olan 100 mb neti 9 verio kazık mesaj paketleri kazık müşteri hizmetleri berbat konuşma paketleri koşul çok numara taşıma yok özgir genç miş felan filan eviniz de avea çekiyorsa en iyisi avea bu arada cepnet de 250 mb koşullarda yazdığına bakma 250 mb sonra kullnamıosun kazık paketten tarifeler