Turkcell mi Vodafone mu?

Turkcell mi Vodafone mu?

• Turkcell

Kullanılan: 153 41.5%
  • Vodafone

Kullanılan: 216 58.5%

• Kullanılan toplam oy
    369

Bu konuyu okuyanlar

deniz99999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk turkcell kullanıyordum,şimdi vodafone'a geçtim pek farkı yok;vodafone daha ucuz,turkcell ise daha kaliteli çekim gücüyle ile vs.

Reaksiyon puanı
66
Bilmem yaşayan var mıdır ama turkcell diyarbakırın göbeğinde çekmiyor. Sonra gel reklamını izle 4 çeker, çocuk mu kandırıyorsunuz:p

e-k@til

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben de öğrenciyim. yaklaşık 5-6 yıldır turkcell kullanıyorum ve ilk kullandığım zamandan beri hiçbir sorunuyla karşılaşmadım. avealı arkadaşlarım ya vodafone ya turkcelle geçiyor zaten bazı noktalarda çekmeme yüzünden. hele o noktalar yurt odası olunca :D :D fiyat olarak da, vodafone'u bilmiyorum ama turkcell kısmen olsa da çok çok da pahalı değil. yani uygun bir paket seçersen gayet iyi kullanabilirsin. mesela ben ayda 30 lira yüklüyorum. otomatik olarak 1 ay için her yöne 2 saat bedava geliyor. eğer 2 saat biterse, bu sefer arama paketim devreye giriyor ve her yöne 5 dk sı 50 kr işlemeye başlıyor (yine bir aylık tabi) sanırım bu ay biraz bonkörler yeni şeyler katmışlar ve 30 tl yükleyince 150 dk 300 sms de veriyorlar ayriyetten. ben de 12 tl ye heryöne 5000 sms ve 100 mb internet için veriyorum ve 1 ay boyunca hiçbir şeye ekstradan ücret vermeden kullanıyorum. zaten turkcellden huaweii telefon aldığım için her ay 100 mb olmak üzere 3 ay internet paketi de verdiler. rahatım yani kısaca. internet hızında ise hiçbir sorun yok. hiçbir yerde hızı yavaşlamadı. ben turkcell'i tercih edip rahat etmeni öneriyorum

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Avea'dan KOL gibi bir fatura ile ve Koll Center ile atışma sonucu soluğu Vodafone Cep merkezinde aldım ve numaramı Vodafone'a taşıdım (Salı günü işlemi yaptırdım ancak hala avea hattımı kapatmadı :().
Avea son zamanlarda müşterilerini kazıklama ideolojisinden vazgeçmedikçe daha çok müşteri kaybeder, Turkcell'inde en pahalı operatör olduğunu unutmazsak şu an için en iyisi Vodafone

Recep Demir

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Turkcell de Vodafone de güzel ancak Vodafone Türkcell e göre %80 her yönden dava avantajlı ve kullanışlı.

ukalgs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yuhh ya oyunu türkcelle veren zihniyet sömürülmekten bıkmamış demek ki :D

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
somali'ye gönderdiğim yardımlardan kendisine de pay çıkaran turkcell'i kınıyorum. vodafone bekle beni geliyorum.

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bu aralar bende Vodafone'a geçmeyi düşünüyorum. Tek sebep internet...

Turcell, Vodafone'un kotasız Cepnet paketine karşı neden hala birşey yapmıyor anlamıyorum... Bugün mail attım önerilerinizi dikkate alıyoruz dediler. Alsalar iyi olur yoksa hiç istemeye istemeye Vodafone'a geçicem bende.

samedsymn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
anket sonuçlarında da görüldüğü üzere tabiki vodafone..

moon5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vodafone İnter​net ve şebeke içinde tartışmasız 1 numara...

isacivak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geçtiğimiz günlere kadar 3 operatöyü de kullanıyordum. avea yanlışlıkla bloke oldu, ama o kadar bezmişim ki aveadan blokesini kaldırmadım. turkcell e gelince; her ne kadar Gebze de yaşasamda aslen karadenizliyim ve KTÜ öğrencisiyim. önceleri köye gittiğimde diğer hatların çekmediği yerlerde tukcell çekiyor diye devamlı taşıyordum ve aktif olarak kullanıyordum ancak vodafone da artık köylerde çekmeye başladığından beri sadece hat kapanmasın diye arada sırada turkcell e yükleme yapıyorum.

ve vodafone, yıllar önce bi gece yarısı turkcell hattıma kontör alacak turkcell bayi bulamadığımdan ve o saatte açık bulabildiğim tek yer bi telsim cepshop olduğundan mecburen sahip olduğum hat. yıllarca öyle bir kenarda kullanmadan duruyordu. ancak şu geçtiğimiz son yıllarda telsim i vodafonun satın alması ile kendisini öyle bir geliştirdiki artık sadece vodafonu kullanıyorum diyebilirim. internet aylık 7,99 tl; akşam 9 dan sabah 9 a kadar aylık 2000 dakika 9 tl; aylık 10 000 vodafone içi + 2000 her yöne sms 9 tl; yani aylık bana maliyeti yaklaşık 26 lira. ve artık telefonun çekmesi için köyde dağa tırmanmaya gerek yok. çünkü evin içinden bile rahatça çekiyor. hatta turkcellden daha iyi bir şekilde çekiyor. ama ses kalitesi vasat, arada sırada ses gidip geliyor ( gebzede iken bile ), hatta hat kendiliğinden kesiliyor (bir az önce başıma geldi :) ).

sonuç olarak bütün bu anlattıklarıma bakacak olursam ben de KIRMIZIIII diyorum :)

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
konuyu açan arkadaş çoktan sırra kadem basmıştır herhalde, konu martta açıldığına göre :D

ancak yine de bir iki cümle de ben söyleyeyim. 3 operatörü de kullandım. ilk hattım turkcell di ve hala kullanıyorum. turkcell in tarifeleri biraz pahalıdır, buna kimse itiraz edemez ancak kalitesine de diyecek söz bulamıyorum açıkçası. 2-3 hafta önce annemin hattını turkcell den vodafone a taşıdık, ses kalitesinden ne ben ne de annem memnun değil, şimdi geri dönmek istiyor :) internet kullanımında vodafone kullanmadım; ancak yine turkcell biraz pahalı olmasına karşın hatırlarsanız 3G ihalesinde A sınıf bandı, yani en kaliteli yayın bandını turkcell almıştı.

kısacası olay şu: bende para çok diyorsanız turkcell den şaşmayın derim...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
konuyu açan arkadaş çoktan sırra kadem basmıştır herhalde, konu martta açıldığına göre :D

ancak yine de bir iki cümle de ben söyleyeyim. 3 operatörü de kullandım. ilk hattım turkcell di ve hala kullanıyorum. turkcell in tarifeleri biraz pahalıdır, buna kimse itiraz edemez ancak kalitesine de diyecek söz bulamıyorum açıkçası. 2-3 hafta önce annemin hattını turkcell den vodafone a taşıdık, ses kalitesinden ne ben ne de annem memnun değil, şimdi geri dönmek istiyor :) internet kullanımında vodafone kullanmadım; ancak yine turkcell biraz pahalı olmasına karşın hatırlarsanız 3G ihalesinde A sınıf bandı, yani en kaliteli yayın bandını turkcell almıştı.

kısacası olay şu: bende para çok diyorsanız turkcell den şaşmayın derim...

İnternet hızı olarak Turkcell baya hızlı 100 mb'lık dosayayı Turkcell'de 5 dakika indiriyorsan vodafonda 15 dakikanı alıyor..:D

Ama ben yinde vodafon diyorum sınırsız interneti ondan başka kimse vermiyor..:)

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
benim için turkcell daha iyi ama fikirler kişiden kişiye değişir

sahipemrah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar unutmayın rekabet kurumu denen bir kurum var. Turkcell istesede uygun tarife çıkaramıyor. Devlet sınırlma koyuyor. Size bir soru örnek turkcell avea gibi ucuz olsa kaç kişi avea kullanır. Cevap çok az kişi. Ozaman avea piyasaya tutunamaz.Tarifeleri iyi inceleyin. ucuk farklar yok. Kalite daha önemlidir. Çünkü kullandığın servisten keyif alman ve ileri seviyede destek alman daha önemlidir. Turkcell bir teknoloji şirketidir. Gsm operatörü değildir. Fiber internetinden tutunda A tipi lisanslı 3.5 g internetine kadar.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar unutmayın rekabet kurumu denen bir kurum var. Turkcell istesede uygun tarife çıkaramıyor. Devlet sınırlma koyuyor. Size bir soru örnek turkcell avea gibi ucuz olsa kaç kişi avea kullanır. Cevap çok az kişi. Ozaman avea piyasaya tutunamaz.Tarifeleri iyi inceleyin. ucuk farklar yok. Kalite daha önemlidir. Çünkü kullandığın servisten keyif alman ve ileri seviyede destek alman daha önemlidir. Turkcell bir teknoloji şirketidir. Gsm operatörü değildir. Fiber internetinden tutunda A tipi lisanslı 3.5 g internetine kadar.

Bunu ilk defa duyuyorum , rekabet kanunu yıkıcı damping yapımlasını engellemek amacıyla koyulan bir yasa bunun ucuz internet çıkarmasıyla ilgilisi yok , tcell çoğu şirket hatlarına çok değerli müşterilerine sınırsız paket/tarife sunabiliyor

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
İspatını istiyorum kanun maddesi koyabilir misiniz? böyle atmasyon duyor çok saçma duruyor

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Tamamen çelişkilisin o zaman Avea ne peki Türk Telekom'un bünyesinde fiberdi adsldi 3g di. Vodafone ne peki ? Vodafone'da da var kalite Avea'da da. Turkcell A tipi lisanlarını almasının sebebi ülkemizde ilk kurulan operatör buna paralel olarak insanlarımızın ilk kullandığı hat. Telsim gelene kadar tekel ondaydı, o yüzden bu kadar zengin! Şimdi ise Vodafone liderliği alıyor! Tarifeleri ve uygunluğuyla.

Chev Chelios

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bayadır vodafon kullanıyordum. fakat kendılğınden kesılıyor vodofone hattı. htc touch 2 kullanıyorum hat kesıldgnde hafıza kartı iptal oluyor video izlerken kesılırse çakışıyor ve telefon donuyor. turkcell e geçdım birkere bıle öyle sorun yasamadım fakat 250 mb lık int e kayt oldum 35 dklık vıdeomu ızledıkden sonra kalan 5 mb :)

vodafone=ucuz, kalitesiz
turkcell=kaliteli,ateş pahası ;)
yaa arkadas 35 dk lık videoya 7 tl de verılırmı be ...... :-(

Casen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kırmızı derim ben tam öğrenci operatörü.

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Fiyat olarak Vadafone,kalite olarak Turkcell önde.
Çok tenha bir yerde veya böyle bir yere gitme durumun yoksa çekim gücü ikisi için de sorun olmaz.
Cep telefonu bence internete girmek şimdilik lüks.

hocam sen nerde yaşıyorsun da sana cepten nete girmek lüks oluyor :D

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Turkcell iyidir. Sonuçta kalitenin bir maliyeti var

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
kesinlikle bunun rekabet kurumuyla ilgisi yok.anladağım kadarıyla bunun turkcell in karmaşık şirket yapısıyla alakası var.turkcell günden güne eriyor.fakat kimse bişey yapamıyor.bence vodafone şu an için daha avantalı.

CnOzGuR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
turkcelltavuk.jpg

bu tavuk bizi hep sömürüyor :)

mucahit_943

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cebimi yakmaz diyorsan turkcell
turkcell pahalı diyorsan kesiinlikle vodafone (en azından avea dan iyi çekiyor)