Turkcell internete baglanmama sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Tsli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1 ay önce yeni hat aldım aldığimda her yeri arayıp internete girebiliyordum ama 3 gün sonra internete girmek icin ucus moduna alip tekrar açiyordum ve (2G,3G,LTE)deyken ne mesaj geliyor ne de birisi beni arayabiliyor artik birisini ararken 2G yapıyorum bunun bi çözümü var mı?

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
1 ay önce yeni hat aldım aldığimda her yeri arayıp internete girebiliyordum ama 3 gün sonra internete girmek icin ucus moduna alip tekrar açiyordum ve (2G,3G,LTE)deyken ne mesaj geliyor ne de birisi beni arayabiliyor artik birisini ararken 2G yapıyorum bunun bi çözümü var mı?

bende de türkcell var aynı sorunu yaşıyorum sadece konuşurken kesilmeler anlayamama sorunları oluyor konuşmak istersem internet ayarlarından 2g ( yalnızca gsm )almam gerekiyor

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ne kadar saçma bir sorun ya. Turkcell'den kaynaklı olduğuna eminseniz vurun gitsin.

Tsli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ne kadar saçma bir sorun ya. Turkcell'den kaynaklı olduğuna eminseniz vurun gitsin.
Evet turkcell kaynaklı hattı başka telefonda denedim aynı sorun devam etti

---- Mesajlar birleştirildi ----

ve 2G/3G/LTE deyken birisini ararsam 30 saniye bekletiyor çalmadan kapanıyor

Son düzenleme:

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26

çoğu zaman bende de aynısı oluyor aradığımda 20 / 30 saniye bekliyor çalmadan kapanıyor

şikayet kaydı oluşturdum bu şekilde geri dönüş yapıldı ne demek se bu

Kapsama alanı ile ilgili iyileştirme çalışmalarımıza sürekli devam ediyoruz. Amacımız tüm müşterilerimize en iyi kalitede hizmet sunmaktır. Bölgenizde baz istasyonu kurulumuna ihtiyaç duymaktayız. Baz istasyonu kurulumuna teknik açıdan uygun binalara kiralama teklifi götürüyoruz. Şu an kiralama çalışmalarımız devam etmektedir. Mülkü size ait olan bir yeriniz varsa açık adresinizi (il, ilçe, semt, mahalle, sokak, kapı numarası, kat, daire numarası) iletmeniz durumunda değerlendirmek isteriz. İyi günler dilerim.

Son düzenleme:

deadlift-cat

Asistan
Reaksiyon puanı
57

sim kart bozulmuş olamaz mı? TURKCELL kaynaklı diyorsun...

Tsli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
çoğu zaman bende de aynısı oluyor aradığımda 20 / 30 saniye bekliyor çalmadan kapanıyor

Kapsama alanı ile ilgili iyileştirme çalışmalarımıza sürekli devam ediyoruz. Amacımız tüm müşterilerimize en iyi kalitede hizmet sunmaktır. Bölgenizde baz istasyonu kurulumuna ihtiyaç duymaktayız. Baz istasyonu kurulumuna teknik açıdan uygun binalara kiralama teklifi götürüyoruz. Şu an kiralama çalışmalarımız devam etmektedir. Mülkü size ait olan bir yeriniz varsa açık adresinizi (il, ilçe, semt, mahalle, sokak, kapı numarası, kat, daire numarası) iletmeniz durumunda değerlendirmek isteriz. İyi günler dilerim.

Bağlantı sorunlu veya mmi kodu geçersiz hatası alıyor musun

ÖZGÖR ERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
evet alıyorum
mmi kodu nedir
Turkcell'de mağaza müdürü olarak soruna cevap veriyorum baz istasyonu ile ilgili sorun bile olsa anlattığın sorun o kadar etki etmemeli en düşük bazda bile sistem arama ve net girişlerini yapabilir sistemler buna göre entegre ediliyor müşteri hizmetlerini arayıp konum sıfırlaması yaptır lütfen DM yolu ile ulaşabilirsen destek olabilirim

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Note9 cihazda 4.5G ibaresi varken internet çalışmıyor.
3G yaptığımda sorunsuz çalışıyor.
Tekrar 4.5G çevirdiğimde sorunsuz devam ediyor. Bir zaman sonra tekrar gidiyor.

Peşpeşe hız ölçme denemeleri. 4.5G bağlantı yok 3G var
2cc34d21e83817b47a4f1cb48bb62518.jpg
b66cf562bbb46a4c29cf94c477f52ad3.jpg

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Turkcell'de mağaza müdürü olarak soruna cevap veriyorum baz istasyonu ile ilgili sorun bile olsa anlattığın sorun o kadar etki etmemeli en düşük bazda bile sistem arama ve net girişlerini yapabilir sistemler buna göre entegre ediliyor müşteri hizmetlerini arayıp konum sıfırlaması yaptır lütfen DM yolu ile ulaşabilirsen destek olabilirim

konum sıfırlaması nedir türkcell mh lerine mi arayıp yaptıracağım tam olarak ne diyeceğim

ÖZGÖR ERDEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Note9 cihazda 4.5G ibaresi varken internet çalışmıyor.
3G yaptığımda sorunsuz çalışıyor.
Tekrar 4.5G çevirdiğimde sorunsuz devam ediyor. Bir zaman sonra tekrar gidiyor.

Peşpeşe hız ölçme denemeleri. 4.5G bağlantı yok 3G var
2cc34d21e83817b47a4f1cb48bb62518.jpg
b66cf562bbb46a4c29cf94c477f52ad3.jpg
bu sorunu her lokasyonda mı yapıyor farklı yerlede denemesini yaptınız mı ?

konum sıfırlaması nedir türkcell mh lerine mi arayıp yaptıracağım tam olarak ne diyeceğim
evet ustam konum sıfırlaması yapılmasını istiyorum demelisiniz konum sıfırlaması sizin net ayarı son bağlantı yerleri gibi yerlerinizi sıfırlama yapıyor bir çok müşterimizde başımıza gelen bir durum

Son düzenleme:

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
bu sorunu her lokasyonda mı yapıyor farklı yerlede denemesini yaptınız mı ?

evet ustam konum sıfırlaması yapılmasını istiyorum demelisiniz konum sıfırlaması sizin net ayarı son bağlantı yerleri gibi yerlerinizi sıfırlama yapıyor bir çok müşterimizde başımıza gelen bir durum

konum sıfırlaması yapılduğında konuşma etki eder mi daha iyi mi hat çekiyor

Tsli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Servise verdim şebeke anteni değistirmisler şimdi düzeldi

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Ben bi ara upcalldan sol üstteki hat adı değiştirmeyi denedim hat bozuldu :D benim telefonda servis yok diyodu ama başka tellerde çalışıyodu. turkcell çalışanları cidden biraz daha bilgilendirilmeli 5 kere falan aradım hepsi farklı bir şey dedi 3. Olan galiba mağazaya git dedi mağazaya gittim onlar da telefonu sıfırla düzelir dedi sıfırladım olmadı. Sonra akşam tekrar aradım hatta bir şey yaptı telefonu kapat 5 dakka sonra aç düzelmezse tekrar ara dedi olmadı tekrar aradım şükür en sondaki çalışan sim kartı yenilet mi bişeyler dedi 25 tlye yeni hat verdiler (numara değişmiyor sadece pin).

Bu dediğimi de bi denemenizi öneririm belki düzelir o konum şeyi olmazsa.

Son düzenleme: