Turkcell ile Tarım Verimliliği Artıyor

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Turkcell ile Tarım Verimliliği Artıyor

Turkcell, çiftçilere sunduğu hizmetlerle ve yeni imkanlarla beraber çiftçilerin 3 yılda 560 milyon TL kar etmelerini sağladı. Peki Turkcell, çiftçilere neler sunuyor?

Sektörü ne olursa olsun, yaptığınız işte teknolojinin getirdiği yeniliklerden yararlanmaya özen gösteriyor musunuz?

leanardo

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
ben o paketleri kullananı hiç görmedim onun yerine internet paketi al daha iyi

beyazesyatamircim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Artık tarımsal alanlarda ciddi anlamda teknoloji kullanılıyor. Firmalar profesyonelleşiyor. Akıllı tarım sistemleri bir çok sera alanlarında kullanılıyor. Şimdilerde Endüstri 4.0’ın etkisiyle traktörlerden, ekin aletlerine kadar hemen hemen tüm tarım makineleri sensörlerle donatılmakta ve nesnelerin interneti tarım sektörüne de girerek tüm üretim süreci boyunca makinelerinin birbirleriyle iletişim halinde olması sağlanmaktadır. Dijital sensörlerle donatılmış tarım aletleri ve alanlarıyla çiftçilere, hangi alanlara ne kadar ve ne tür gübreler koyulması gerektiğini, hava koşullarını, bitkilerin ihtiyacı olan mineralleri ve sulamayı, toprağın durumunu, tahmini hasat zamanını detaylı ve gerçek zamanlı bir şekilde göstererek üreticilerin işlerinin kolaylaştırılması ve verimin geleneksel yöntemlere göre en üst düzeye çıkarılması hedeflenmektedir.